"Термінатор" для вуличних боїв: Росія розробила "бронемашину на стероїдах"

Stern
Stern

Німецький щотижневий ілюстрований журнал

Прийнятий на озброєння в квітні 2018 року "Термінатор" - це багатоцільова високозахищена бойова гусенична машина вогневої підтримки на базі танка Т-90 Прес-служба ЦВО

Російська бойова машина підтримки танків "Термінатор" не має аналогів на Заході. Машина оснащена унікальним комплексом озброєнь і призначена для вуличних боїв у місцях щільної забудови, на що звичайні танки не здатні.

Про це пише Stern.

Своєю назвою "Термінатор" зобов'язаний щедро обладнаній зброєю вежі. Він був розроблений для ведення боїв у місті. "Термінатори" надійдуть на озброєння 1-ї гвардійської армії.

Про них говорили вже давно, і ось тепер перші бойові машини підтримки танків "Термінатор" і танки Т-90 "Прорив" надходять на озброєння російської армії.

Танк Т-90 "Прорив" — сильно модернізована версія танка, розробленого ще за часів холодної війни. Таким же чином бундесвер модернізував старий танк "Леопард II". "Прорив" дістав нову техніку з супертанка Т-14 і має високу боєздатність, незважаючи на низьку собівартість. На відміну від нього, дорогий танк Т-14 "Армата" випускається лише невеликими партіями.

Новини за темою: "Спрут-СД" - велика російська плаваюча протитанкова гармата

"Термінатор" - суто російська розробка, що не має аналогів на Заході. Ходова частина машини в цілому аналогічна Т-90, проте вежа не має класичної головної зброї танка — довгоствольної гармати. Але замість однієї гармати "Термінатор" має цілий набір озброєння. Машину можна було назвати бронемашиною на стероїдах. До всього, його вежа нагадує робота з фільмів про Термінатора. У більш ранній моделі використовували корпус танка T-72. Ці "старі" корпуси здешевили виготовлення, адже у Росії безліч законсервованих старих танків.

Повністю "Термінатор" називається "бойова машина підтримки танків", або БМПТ. Навіщо він потрібен росіянам? "Термінатор" володіє величезною вогневою міццю. Його озброєння складається з чотирьох протитанкових керованих ракет типу "Атака" 9М120, двох 30-міліметрових гармат 2А42 і одного спареного кулемета калібру 7,62 мм (ПКТМ). Протитанкова ракетна система може вражати цілі на відстані до шести кілометрів. Відмінна риса ходової частини Т-90 - її висока маневреність, до того ж тепер вона оснащена більш потужним двигуном. "Термінатор" може розвивати швидкість до 60 км/год.

Бої в містах

"Термінатор" покликаний супроводжувати танки і піхоту в міських районах. Його розробили на основі бойового досвіду, отриманого в ході радянсько-афганської війни, першої чеченської війни і бойових дій у Сирії. Всередині міської забудови з вузькими вулицями звичайні танки часто не можуть навіть повернути вежу. Вони втрачають здатність захищати піхоту, як тільки противник переміщує бойові дії в зону з щільною забудовою. А у "Термінатора" немає довгого стовбура, що заважає. Тому швидкість обертання вежі і скорострільність у нього значно вищі, ніж у традиційних танків.

Новини за темою: 2020 рік під знаком наступальних озброєнь: Як Росія посилила свою армію

Маючи багатий набір зброї, "Термінатор" може обрушити на противника цілий шквал вогню і таким чином знищувати його загони і ефективно придушувати їх на великих площах. Бойові танки призначені переважно для протидії ворожим танкам. А в боротьбі з бойовиками, які не мають власного броньованого озброєння, такі машини, як "Термінатор", набагато дієвіші. Війська Асада використовували допотопні зенітні самохідки ЗСУ-23-4 "Шилка" в наземних боях, бо їхні автоматичні гармати значно ефективніші, ніж одиничні постріли бойового танка.

Російське державне телебачення показало в грудні випробування новітньої версії БМПТ на Уралі. "Унікальність даної машини в тому, що вона може вести одночасно всіма видами озброєння до трьох груп цілей", — сказав полковник Андрій Сигарєв, заступник командира 90-ї танкової дивізії.

Перша гвардійська танкова армія

Після випробувань перша партія нових машин була поставлена Першій гвардійській танковій армії Західного військового округу. Ця армія була кілька років тому переформована і носить зараз ім'я одного з прославлених з'єднань Другої світової війни. Її частини першими оснащуються новітнім озброєнням. Так вони отримали танк Т-14 та інші машини, створені на платформі "АРМАТИ". До складу армії входить, крім інших, і Таманська танкова дивізія.

Перша гвардійська армія викликає на Заході велику заклопотаність. Вона задумана як наступальне з'єднання. Російська преса назвала її "молотом, який розіб'є будь-яку оборону". Те, що тепер вона буде озброєна ще й "Термінаторами", посилило занепокоєння західних експертів. Танкова доктрина холодної війни передбачала операції на відкритому просторі, де можна вести швидкі і маневрені битви. Як показує зброя, подібна до "Термінатора", - в російській армії зрозуміли, що війни все більше переміщуються в області з міською забудовою.

Можна припустити, що "Термінатор" стане експортним бестселером. Згідно з повідомленнями з Росії, є плани поставити вежу на колісний танк. Це ще збільшить маневреність і боєздатність машини.

Гернот Крампер

За матеріалами: ІноЗМІ

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...