Таємницю довголіття розкрито: Вчені знайшли спосіб, як уповільнити процес старіння

ABC
ABC

Іспанська загальнонаціональна щоденна газета

Рівень вмісту заліза в крові значно впливає на здоров'я організму людини РІА Новини, Катерина Чеснокова

Киснева терапія всередині гіпербаричної барокамери дозволяє зупинити та навіть згорнути два основні процеси, пов'язаних зі старінням. Про це заявила група дослідників з Ізраїлю. У чому суть нового методу і які його перспективи?

Про це пише ABC.

Команда дослідників Тель-Авівського університету та медичного центру "Шамір" (Shamir) в Ізраїлі стверджує, що їм вдалося знайти ефективний спосіб зупинити старіння клітин. У статті, нещодавно опублікованій журналом Aging, вчені заявляють, що гіпербарична оксигенація (ГБО) може зупинити старіння кров'яних клітин здорової людини та навіть звернути процес старіння. Таким чином, у міру того як людина буде проходити терапію, її клітини будуть ставати все молодше.

Вчені виявили, що тримісячна киснева терапія всередині барокамери може повністю зупинити два основні процеси, пов'язані зі старінням і хворобами. По-перше, укорочення теломер, розташованих на кінцях хромосом, а по-друге, накопичення в організмі сенесцентних клітин, тобто старих клітин, які вже не можуть виконувати свої функції.

Теломери, які захищають структурну цілісність хромосом, розташовані на їх кінцях, як тверді наконечники на шнурках черевика. З віком вони стають все коротшими й в підсумку зникають, через що кінці хромосом начебто "розтріпуються".

Новини за темою: Як дожити до старості без хвороб, або Вчені відкрили секрет довголіття? Дослідження

Дослідники зосередилися на імунних клітинах, отриманих з крові пацієнтів, і виявили, що після терапії теломери не тільки не скоротилися, але й стали довшими майже на 38 відсотків. Водночас кількість сенесцентних клітин скоротилася приблизно на 37 відсотків.

"Наша команда присвятила багато років дослідженням і гіпербаричній терапії, а саме терапії, заснованій на впливі кисню в різних концентраціях при високому тиску в барокамері. Завдяки багаторічним дослідженням нам вдалося поліпшити мозкові функції, порушені через старіння, крововиливи в мозок або травм", - пояснює співавтор дослідження Шай Ефраті (Shai Efrati).

"У цьому дослідженні ми хотіли вивчити вплив гіпербаричної оксигенації на здорових дорослих людей, щоб зрозуміти, чи може така терапія уповільнити, зупинити або навіть звернути процес старіння на клітинному рівні", - продовжує вчений.

У дослідження брали участь 35 здорових людей у віці старше 64 років. Терапія включала 60 сеансів у гіпербаричній камері протягом трьох місяців. Кожен учасник здавав кров до, протягом і після кожного сеансу, а також через деякий час після закінчення всього курсу терапії. Вчені вивчили різні імунні клітини в крові пацієнтів і потім порівняли результати.

Краще, ніж спорт або ліки

В результаті за допомогою терапії дійсно вдалося звернути процес старіння. Теломери на кінцях хромосом стали довшими, а не вкоротилися. Їх довжина збільшилася приблизно на 20-38 відсотків залежно від типу клітини. Частка сенесцентних клітин стосовно загального числа клітин скоротилася приблизно на 11-37 відсотків, також в залежності від типу клітини.

"Зараз укорочення теломер - це немов Святий Грааль біології старіння. Дослідники по всьому світу намагаються розробити фармакологічні засоби, які дозволили б подовжити теломери, або домогтися того ж результату змінами в способі життя. Ми ж змогли досягти цього за допомогою гіпербаричної оксигенації, довівши, що процес старіння дійсно можна звернути на базовому клітинно-молекулярному рівні", - говорить Ефраті.

"На цей час доведено, що зміна способу життя і виконання вправ може трохи уповільнити укорочення теломер. Але в нашому дослідженні ми показуємо, що всього трьох місяців гіпербаричної оксигенації достатньо, щоб подовжити теломери, а отримані показники набагато вище, ніж при використанні існуючих ліків або зміні способу життя. Завдяки цьому передовому дослідженню у нас з'явилася можливість і далі вивчати вплив гіпербаричної оксигенації і її здатність звертати процес старіння назад", - додає ще один з авторів дослідження Амір Хаданні (Amir Hadanny).

Хосе Мануель Ньєвес

За матеріалами: ІноЗМІ

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...