Ситуація навколо КСУ як спроба державного перевороту

Ярослав Божко
Ярослав Божко

Політичний консультант, голова Центру політичних студій "Доктрина"

Учасники мітингу біля будівлі КСУ в Києві, які вийшли на протест проти рішення про скасування кримінальної відповідальності за недостовірне декларування Kyiv LIVE.

Ситуація, що склалася навколо Конституційного суду України, підриває основи демократії й системи стримування й противаг.

Про це пише Ярослав Божко на своїй сторінці в Facebook.

Що робити з КСУ?
 
Нічого, мать вашу. Дотримуйтесь Конституції. Там ніяких повноважень розганяти КСУ ні у парламенту, ні у президента немає. Немає органу, який визнає рішення КСУ незаконним. Парламент має прийняти новий пакет законів, узгодивши його з КСУ. Так, болюче, але правова система, республіка і демократія саме так працюють, а не як вам би хотілось.

Якщо ви даєте олігархічній владі можливість збирати і розганяти Конституційні суди, то ви знищуєте останню перепону, яка ще не підконтрольна зеленим повністю. І я вам скажу більше, цього вони і добивалися вже давно.
 
Добивалися своїми ідіотськими проєктами в галузі "судової реформи", своїми пропозиціями перепідпорядкувати КСУ Верховному суду. І навіть корупційне рішення КСУ цілком можливо було збігом інтересів ряду суддів (закрити проти себе справи), але як наслідок створюється ситуація для нівелювання ролі КСУ взагалі. Сьогодні Зеленський виступив з пропозицією про розпуск КСУ. У нього немає таких повноважень. Крапка.
 
 
Я зверну вашу увагу на плани зеленої команди прийняти нову Конституцію. Ніхто не знає, що там буде прописано, але по ідеї ніхто не завадить їм, якщо там пряма узурпація державної влади. Бо КСУ делегітимований.
 
Коломойський давно і всерйоз запустив щупальця в українську судову систему. Про це я вже давно казав. Тепер в Конституційному суді є, наприклад, повноваження розглядати справи, які безпосередньо в орбіті інтересів ІВК - про "зелений" тариф, про антиколомойський закон (його скасування). Заганяючи КСУ в прірву підвішеності, залежності від політичних гравців, переслідуючи їх через будь-які правоохоронні органи ми завдаємо удару по системі стримувань і противаг.
 
Я розумію учорашні натяки Зеленського, Данілова і наближених про "групу осіб, що загрожують національній безпеці" "певні кола", "зацікавлені групи впливу". Але після цього ОПшні боти а-ля Лещенко кинулися мочити не Коломойського, а Порошенка. Та і Шабунін, який "дякує" Зеленському за ці вкрай сумнівні рішення, це більше схоже на замилювання очей перед Заходом, мовляв, наша бубочка не винна і бореться з олігархами як може. Ніхто чомусь не додасть 2+2 і не оголосить, хто ж є ці "певні невідомі", які так руйнують систему. Якби Зеленський хотів війни з Коломойським - він би вже її давно оголосив публічно. А так ми бачимо лише участь в його ж схемах в ролі підсадного.
 
Якщо усі ці речі здаються вам позбавленою сенсу абстракцією - можете наплювати на усе вище написане і чекати більшовиків, які через пів року вломляться в вашу хату, аби топити кострище з ваших меблів. Бо такі речі і починаються з нівелювання ролі вищих судових органів.

Це моя позиція.
 
Давайте не руйнувати державність під приводом боротьби з корупцією.
 
Ярослав Божко

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...