live

Світ після пандемії коронавірусної інфекції COVID-19: Черговий етап неоколоніалізму?

Олександр Кочетков
Олександр Кочетков

Політичний аналітик

Влада КНР, щоб пом'якшити негативні наслідки коронавіруса провела вливання ліквідності до 1,2 трлн юанів та знизила кредитну ставку

EPA-EFE

Людство занурилось у проблеми, пов’язані з пандемією коронавірусу, удар якого напрочуд сильний, але не смертельний. Тож прийде час, коли світ поборе вірус, але вже ніколи не буде колишнім.

Про це пише Олександр Кочетков на своїй сторінці в Facebook.

Світ вийде з параду карантинних суверенітетів голодним, озлобленим, агресивним, але з добре вимитими до кісток руками. 

Наявні тенденції:

1. Нокаутуючий удар отримує глобалізм і взагалі великі об'єднання, як ЄС, НАТО і подібні. Вже зараз заради мінімізації втрат держави ховаються в національні раковини. Катастрофічний розвиток матимуть національний егоїзм і національне утриманство — слабкі країни будуть вимагати допомоги від сильних, сильні зосередяться на собі.

2. Сила у всіх її проявах стане одним з активно і безсоромно використовуваних міжнародних інструментів. Йдеться про торгові і тарифні війни, усілякі санкції, застосування прямого військового втручання. Залишки демократичних пристойностей будуть ще більш безсоромно відкинуті заради інтересів.

3. Національний прагматизм отримає такий розвиток і характер, що можна говорити про черговий етап неоколоніалізму. В цих умовах ООН і її підрозділи повністю втратять свій вплив і опиняться на межі офіційного скасування.

Новини за темою: Чому від коронавірусної інфекції більше за інших постраждають розвинені країни Заходу

4. Новий поділ світу на сфери вже не впливу, а годування представляється неминучим. Найбільш пристосованими до цих нових умов будуть країни з тоталітарними елементами влади, оскільки вони здатні без проблем перекласти тягар перебудови на своїх громадян. Мова про Китай, Росію, Туреччину, Іран тощо.

5. Серед ринкових країн більше шансів на швидке відновлення і зміцнення позицій у світі отримають країни, що мають розвинений внутрішній ринок і зробили на нього ставку, - США, Індія, Японія, частково Китай тощо.

6. Світ після пандемії подібний до людини під час пандемії: загострюються всі хронічні хвороби, старі неповороткі державні утворення мають менше шансів на виживання, аніж молоді і динамічні.

Україні доведеться пристосовуватися до цього світу, що змінився і став більш жорстоким, де немає місця слабким країнам, які нескінченно рефлексують і стоять на місці, страждають на непристойні хвороби на кшталт корупції. Нам належить дати раціональні однозначні відповіді: навіщо світ нам і навіщо ми світу?

Хто у владі замислюється над цими темами? Там взагалі є ті, хто здатні, хоче і може про це замислюватися?

Олександр Кочетков

 

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...