Субмарина "Сівулф" ВМС США ясно дала зрозуміти Москві, де її місце

The National Interest
The National Interest

Американське аналітичне видання з військово-політичної тематики з друкованим журналом

Атомний підводний човен USS Seawolf (SSN 21) CC0 / Public Domain, U.S. Department of Defence

Хоча спочатку субмарини "Сівулф" повинні були вистежувати радянські надводні кораблі і підводні човни, сьогодні вони не втратили свого значення. Ось що днями зробила головна субмарина цього класу.

Про це пише The National Interest.

Субмарини класу "Сівулф" ("Seawolf") – це один з найдорожчих класів суден, коли-небудь побудованих для Військово-морських сил США. Спочатку планувалося, що всього таких атомних швидкохідних ударних підводних човнів буде 29, але оскільки холодна війна закінчилася, а кожна така субмарина коштувала 3 мільярди доларів, Сполучені Штати побудували тільки три підводні човни класу "Сівулф".

Порівняно з субмаринами класу "Лос-Анджелес", які вони повинні були змінити, субмарини класу "Сівулф" більші і швидші, і вони несуть більше зброї. Кожна субмарина "Сівулф" оснащена вісьмома 21-дюймовими торпедними апаратами, в той час як у субмарин "Лос-Анджелес" тільки чотири такі торпедні апарати. Кожен "Сівулф" несе на борту 50 торпед, і, хоча ці субмарини не оснащені засобами для вертикального запуску, за допомогою своїх торпедних апаратів вони здатні запускати крилаті ракети "Томагавк".

Одна з субмарин "Сівулф" - корабель ВМС США "Джиммі Картер" - приблизно на 30 метрів довша за дві інші субмарини "Сівулф". Вважається, що вона має кілька унікальних характеристик. Вона також є однією з найновіших субмарин ВМС США — вона була прийнята на озброєння в 2005 році.

Новини за темою: П'ять субмарин, які здатні знищити людську цивілізацію

На носі і на кормі "Джиммі Картера" встановлені допоміжні підрулювальні пристрої, які забезпечують цій величезній субмарині чудову маневреність, особливо на низьких швидкостях. Ця її здатність обумовлена наявністю в корпусі додаткової секції, яка, ймовірно, потрібна для прослуховування підводних кабельних ліній. Вважається, що "Джиммі Картер" також здатний розмістити на борту групи "морських котиків" і підводні апарати на дистанційному управлінні.

Збережувана користь

Головний підводний човен класу "Сівулф" названий, як і належить, "Сівулф", нещодавно підійшов до берегів Норвегії і зробив "коротку зупинку" поруч з Тромсе на півночі Норвегії. Ця субмарина входить до складу 6-го флоту ВМС США, що базується в італійському Неаполі, і її недавня поява поблизу російських вод має велике значення.

Коментуючи недавню появу "Сівулфу" біля берегів Норвегії, представники ВМС США просто сказали: "субмарина "Сівулф", що прибула, доповнює наші і без того потужні засоби ведення бойових дій під водою і демонструє нашу готовність забезпечувати безпеку в морі і стримування по всьому регіону". Однак у своїй заяві представники ВМС США жодного разу не згадали Росію.

Новини за темою: Російські субмарини випробовують НАТО на міцність у водах Північної Атлантики

Одночасно з короткою зупинкою субмарини "Сівулф" у водах Норвегії шість бомбардувальників B-52 пролетіли поруч з Тромсе дорогою до Англії, супроводжувані норвезькими F-16. Хоча Королівські військово-морські сили Норвегії не мають баз так далеко на півночі, норвезькі збройні сили, за чутками, вже ведуть переговори з владою Тромсе щодо питання про використання цивільного порту в цьому місті для підтримки місій атомних підводних човнів. Це дозволить спростити операції із поповнення запасів, тому що підводні човни зможуть заходити в порт, і судам норвезьких ВМС більше не доведеться обслуговувати їх далеко від берега.

Бойові дії в Арктиці

Раніше Росія вже висловлювала свій протест проти того, щоб американські субмарини підходили до берегів Норвегії, звинувачуючи Осло в загостренні напруженості та підвищенні ймовірності помилок і випадкових зіткнень. На цю появу американського підводного човна біля берегів Норвегії Росія теж, швидше за все, відреагує подібними запереченнями. Але оскільки арктичний регіон продовжує танути, в майбутньому Норвегія, ймовірно, буде приймати у себе субмарини та інші кораблі Сполучених Штатів і НАТО.

Калеб Ларсон

За матеріалами: ІноЗМІ

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...