Сценаристи, організатори весіль та атракціонів: Хто з нардепів підтримав законопроєкт "Про медіа"

Сергій Томіленко
Сергій Томіленко

Голова Національної спілки журналістів України

Проєкт закону "Про медіа" несе в собі ризики для свободи слова Фото з відкритих джерел

Вісім народних депутатів від "Слуги народу" проголосували за рішення Комітету з гуманітарної та інформаційної політики рекомендувати Верховній Раді прийняти доопрацьований проєкт Закону "Про медіа". Проте в експертному середовищі вважають, що він створює загрози свободі слова. Про що йдеться?

Об этом пишет Сергей Томиленко на своей странице в Facebook.

Під час засідання Комітету у середу, 1 липня, народні депутати від більшості проігнорували протести журналістських організацій, національних та регіональних ЗМІ, блогерів, які закликали відхилити законопроєкт через ризики для свободи слова. У Національній спілці журналістів України обурені, що аргументи сотень професійних журналістів не те що не були враховані, а взагалі не стали предметом дискусії для нардепів від фракції "Слуга народу".

"Профільний" парламентський комітет має демонструвати повагу до медіа-галузі, опікуватися захистом інформаційного простору та підтримкою українських медіа, - зазначає голова НСЖУ Сергій Томіленко. – Натомість, інформаційна політика у "Слуг народу" зводиться до посилення медіа-регулювання та ревізії законів про права журналістів та ЗМІ. Переконаний, що десятки років професійного журналістського стажу підписантів протестних заяв та їхня величезна аудиторія не повинні так грубо ігноруватися депутатами".

У НСЖУ пояснюють байдуже ставлення до свободи слова та прав журналістів більшості нардепів, які підтримали "доопрацьований" проєкт Закону "Про медіа", тим, що їхній досвід до обрання у парламент був мало дотичний до діяльності професійних ЗМІ.

Зокрема, "ЗА" на Комітеті гуманітарної та інформаційної політики голосували (діяльність до обрання):

  • Організатор свят (весіль, хрестин, корпоративів...) та учасник "Ліги сміху" (Андрій Боблях, мажоритарник з Полтави);
  • Підприємець, який займається атракціонами, та має мотузкові парки у Києві (Дмитро Нальотов, мажоритарник з Полтави);
  • Сценарист "Квартал 95"(Олександр Кабанов);
  • Сценарист та засновник кінокомпанії "Прайм Сторі Пікчерз" (Павло Сушко);
  • Учителька молодших класів та директор табору відпочинку КП "Шляхрембуд" (Тетяна Рябуха, мажоритарниця з Сум);
  • Безробітна громадська активістка та блогерка (Єлизавета Богуцька).

Також "ЗА" проголосувало керівництво Комітету, яке має великий досвід роботи зі ЗМІ, - Голова Комітету Микита Потураєв і заступниця Голови Євгенія Кравчук.
Нагадаємо, що на засіданні гуманітарного парламентського Комітету 1 липня "ПРОТИ" законопроєкту "Про медіа" проголосували представники "Батьківщини" (Олександр Абдуллін), "За майбутнє" (Ірина Констанкевич) та "ОПЗЖ" (Юрій Павленко, Олександр Качний, Ренат Кузьмін). Ще один представник фракції "Слуга народу" - Гео Лерос – утримався від підтримки резонансного законопроєкту, який широко критикується журналістами.

Сергій ТоміленкоРедакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...