Новини » Політика Читать эту новость на русском

Страх і ненависть у Вірменії

Die Welt
Die Welt

Інформаційна німецька щоденна газета видавництва "Аксель Шпрінгер-ферлаг"

Акція протесту проти угоди про припинення бойових дій в Нагірно-Карабаському регіоні, Єреван, 11 листопада 2020 рік AP

У Вірменії народ обурений "зрадою" власного уряду. Угода про перемир'я стала свідченням недієздатності політичного керівництва в Єревані. 

Про це пише Die Welt.

Нагірний Карабах, який вірмени вважають споконвічно своєю землею, розірваний на частини. Всі райони, які "славна армія" Вірменії колись захопила, тепер повертаються в Азербайджан. Це удар по вірменській душі, яка досі страждає від історичної травми, нанесеної геноцидом вірмен в Туреччині.

Після кількох невдалих спроб примирити ворогуючі сторони гармати в Нагірному Карабасі, нарешті, замовкли. В Азербайджані святкують як перемогу угоду, що поклала кінець шеститижневій війні. А ось у Вірменії панують гнів і жах від "зради" власного уряду.

Ледве в Єревані стало відомо про перемир'я, як сотні демонстрантів кинулися до будівлі уряду в центрі міста. "Зрада, зрада!"- скандував натовп.

Травма, нанесена геноцидом

В її очах Вірменія за шість тижнів війни нічого не отримала, а втратила все. Нагірний Карабах, земля, яку вірмени вважають споконвічно своєю, розірвана на частини. Всі області, які "славна армія" Вірменії захопила три десятиліття під час кровопролитної війни за незалежність, тепер повертаються в Азербайджан.

Крім іншого, втрачене і легендарне місто Шуша з його численними соборами і церквами. Це удар по вірменській душі, яка досі страждає від історичної травми, нанесеної геноцидом вірмен в Туреччині.

Угода про перемир'я стала свідченням недієздатності політичного керівництва в Єревані. Угоду такого змісту уряд прем'єр-міністра Нікола Пашиняна міг укласти ще кілька тижнів тому. Таким чином можна було запобігти поразці Нагірного Карабаху і загибелі кількох тисяч юних солдатів. Але в запалі національної ейфорії люди вірили у гасло, яке висить на кожному розі "Ми переможемо!"

Насправді армія не була готова до сучасної війни з використанням безпілотників.

Новини за темою: Війна майбутнього, або Як безпілотники на Кавказі перегорнули сторінку військової стратегії

Росія - формально держава-захисниця Вірменії - спокійно спостерігала за конфліктом. Лише коли Нагірному Карабаху став загрожувати повний крах, президент Володимир Путін схилив супротивників до переговорів.

А Анкара? Саме вона і зробила цю війну можливою, поставляючи в Азербайджан зброю у великій кількості і направляючи туди турецьких військових радників і сирійських найманців.

"У цей важкий час Франція на боці Вірменії", - заявив французький президент Емманюель Макрон у вівторок і закликав до "захисту вірмен". Але Європа, як завжди, відреагувала занадто пізно. Росія і Туреччина вже давно поділили регіон між собою, як це вже було раніше в Сирії та Лівії.

Альфред Хаккенсбергер

За матеріалами: ІноЗМІ

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...