live

США виходять з Договору про відкрите небо: Трамп грає на руку Кремлю?

Дмитро Воронков
Дмитро Воронков

Політтехнолог, журналіст

depositphotos.com

Президент США Дональд Трамп оголосив про вихід країни з Договору про відкрите небо. Що це означає?

Про це пише Дмитро Воронков на своїй сторінці в Facebook.

Нагадаю, що Договір про відкрите небо, — багатосторонній міжнародний договір, що дозволяє вільні польоти неозброєних розвідувальних літальних апаратів у повітряному просторі країн-підписантів.

Не зовсім це на руку США, а от Росія буде тільки рада. Оскільки це не тільки спростить Кремлю реалізацію своїх амбіцій щодо військового нарощування сил, навіть незважаючи на те, що польоти проводяться на повідомній основі, але і дозволить більш вільно вести себе щодо України. Використовувати тактику залякування, наприклад, (підтягувати до кордону збройні сили) або ж перемістити військову техніку та боєприпаси в ОРДЛО.

Новини за темою: Що стримує США і Росію від випадкового розв'язання війни?

РФ спочатку не дуже хотіла ставати ще одним підписантом цього документа, з урахуванням того, що договір між 23 країнами був підписаний в 1992, а РФ до нього приєдналася лише в 2001-му.

Звичайно, контрольні польоти може здійснювати Європа, тільки от Європа може про щось і промовчати перед США, оскільки конфлікт України і Росії її вже явно стомлює.

Конгрес, м'яко кажучи, не дуже вітає такий намір Білого дому, вважаючи дане рішення необачним. Навіщо ж це Трампу? Можливо, таким чином Трамп хоче дистанціюватися від ярлика лобіста російських інтересів в США і підкреслити свою проамериканську позицію напередодні прийдешніх виборів. І вважаю, така позиція не позбавлена сенсу, тому що в період активної передвиборчої гонки це тема, напевно, буде знову піднята його опонентами.

Дмитро Воронков

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...