США хочуть запустити виробництво російської зброї, розробленої ще в СРСР

Forbes
Forbes

Американський фінансово-економічний журнал, одне з найбільш авторитетних і відомих економічних друкованих видань в світі

Російський військовий з АК-47 РІА Новини/Олександр Кряжев

США планують закупити для своїх союзників зброю, розроблену ще в СРСР. Для чого це потрібно, якщо можна постачати американську зброю? Відповідь проста. Радянська зброя надійна і зручна в застосуванні. Втім, російські зброярі закономірно засудили подібні плани ЗС США, назвавши їх крадіжкою.

Про це пише Forbes.

Бачите цей автомат Калашникова? Цей міномет і протитанковий снаряд? Можливо, їх будуть випускати в Америці.

Збройні сили Сполучених Штатів хочуть отримати зброю, розроблену в Радянському Союзі, яку зможуть використовувати союзники Америки, які застосовують подібну зброю сьогодні. До такої зброї відносяться "боєприпаси та зброя, яка вироблялась і застосовувалась країнами колишнього Радянського Союзу і Східного блоку", про що говориться в повідомленні про новий контракт.

У ньому також сказано, що цю зброю "неможливо придбати через систему постачання збройних сил". Кінцева мета — укласти п'ятирічний контракт (з 2022 по 2026 рік) на випуск зброї та боєприпасів, яка буде доставлятися в Сполучені Штати та на закордонні бази.

Список бажань збройних сил містить масу найрізноманітнішої зброї, судячи з презентації в PowerPoint, представленої в червні 2020 року збройними силами. У нього входять розроблені ще в Радянському Союзі протитанкові керовані ракети, ракети наземного і повітряного базування, снаряди гаубиць і мінометів, починаючи з легких 60-міліметрових до важких 152-міліметрових снарядів, 125-міліметрові танкові снаряди, 23-міліметрові та 30-міліметрові гарматні боєприпаси, протитанкові ракети РПГ, а також автомати Калашникова і патрони для них.

Радянський Союз припинив своє існування 30 років тому. Ймовірно, самою довговічною спадщиною Радянського Союзу стала та колосальна кількість зброї, яку він постачав східноєвропейським країнам, урядам країн третього світу і різним партизанським і терористичним угрупованням. Крім того, сьогодні є безліч країн, таких як Китай і Болгарія, які виробляють і експортують зброю, розроблену в Радянському Союзі. Вироблені в Східній Європі автомати, артилерійська зброя і танки опинилися на лініях фронту в таких конфліктах, як, наприклад, громадянська війна в Сирії.

Новини за темою: Військовий спадок СРСР: П'ять найбільш грізних видів озброєнь

Однак придбати розроблену в Радянському Союзі зброю, можливо, буде не так просто. У презентації збройних сил США йдеться про такі проблеми, як "обмеженість джерел постачання" і небажання деяких європейських країн дозволяти транзит зброї через свої території.

Що цікаво, ще однією перешкодою є те, що Вашингтон може відмовитися від співпраці з деякими постачальниками з політичних причин: "Деякі постачальники, співпраця з якими колись була допустимою, тепер можуть опинитися під забороною (або під санкціями)", — попереджають збройні сили США. Американські військові також будуть перевіряти цю зброю і боєприпаси, щоб переконатися, що ті відповідають обов'язковим вимогам.

Ідея використовувати зброю іноземного виробництва не нова. Розвідувальні агенції та сили спеціального призначення по всьому світу довгий час використовували іноземну зброю в рамках прихованих операцій, щоб зберегти можливість правдоподібно заперечувати свою причетність до них. У 2017 році американське командування сил спеціальних операцій запропонувало американським виробникам випускати розроблені в Радянському Союзі важкі та легкі кулемети, які можна було б постачати американським союзникам. Російські виробники засудили ці плани, назвавши їх крадіжкою, попри те, що Росія довгий час копіювала розроблену на Заході зброю і техніку, таку як бомбардувальник B-29. Російські виробники зброї також критикували Китай за те, що той копіює їх продукцію.

Чому Сполучені Штати хочуть придбати для своїх союзників зброю, створену ще в Радянському Союзі, замість того щоб відправити їм американську зброю? Відповідь полягає в простій зручності. Безліч урядів і угруповань, які користуються підтримкою Сполучених Штатів, особливо на Близькому Сході та в Африці, використовували радянську зброю протягом багатьох років.

Сучасна американська зброя у більшості випадків перевершує стару зброю часів холодної війни. Однак сучасна зброя є складнішою у застосуванні, вимагає більш трудомісткого технічного обслуговування, а також спеціальної підготовки, яка необхідна для використання зброї, виробленої на Заході. Автомати Калашникова і гранатомети РПГ-7, звичайно, були розроблені давно, але вони міцні та надійні, і військові різних країн, від Нікарагуа і Сомалі до Сирії, знають, як ними користуватися.

Навіщо потрібно заново винаходити автомат Калашникова?

Майкл Пек

За матеріалами: ІноЗМІРедакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...