live

США готові домовлятися про скорочення видобутку нафти?

The Wall Street Journal
The Wall Street Journal

Щоденна американська ділова газета англійською мовою

Головний нафтовий регулятор Техасу (найбільший нафтовидобувний штат США) зараз розглядає можливість зменшення обсягів видобутку чорного золота вперше за кілька десятиліть istockphoto.com

Пропозиція скоротити видобуток американської сланцевої нафти розглядається як один зі способів допомогти ОПЕК домогтися перемир'я в ціновій війні між Саудівською Аравією і Росією. Американці вже запрошені на червневу зустріч ОПЕК.

Про це пише The Wall Street Journal.

Регулятори американської сланцевої індустрії вступили в діалог з країнами ОПЕК в рамках переговорів, які можуть допомогти добитися перемир'я між трьома найбільшими в світі виробниками нафти і потенційно дозволять врегулювати ціновий конфлікт між Саудівською Аравією і Росією, який за останні кілька тижнів обвалив нафтові ринки. Про це повідомили джерела, обізнані з ситуацією.

У п'ятницю, 20 березня, Мохаммед Баркіндо (Mohammed Barkindo), генеральний секретар Організації країн-експортерів нафти, поговорив з Раяном Сіттоном (Ryan Sitton), комісаром органу регулювання, відповідального за освоєння нафтових родовищ в Техасі.

"Тільки що розмовляв по телефону з генеральним секретарем ОПЕК Баркіндо. Чудова бесіда про світовий попит і пропозиції, — написав Сіттон в твіттері. — Ми всі згодні з тим, що для забезпечення економічної стабільності повинна бути укладена міжнародна угода, поки ми оговтуємося від [коронавірусної інфекції] COVID-19". Цей чиновник з Техасу повідомив, що глава ОПЕК запросив його на наступну зустріч цієї організації в червні.

Антимонопольні закони Сполучених Штатів забороняють укладання формальної угоди, і поки немає ніяких ознак того, що ці дві сторони будуть співпрацювати в питанні про обсяги видобутку. Однак регулятор Техасу зараз розглядає можливість зменшення обсягів видобутку в найбільшому нафтовидобувному штаті США вперше за кілька десятиліть, про що раніше повідомили кілька джерел.

Сіттон зазначив, що він спочатку оцінить міжнародну реакцію на ідею зменшення видобутку, перш ніж вдаватися до подальших заходів. "Я не виступаю за те, щоб Техас робив якісь кроки самостійно", — сказав він в інтерв'ю.

Між тим Вейн Крістіан (Wayne Christian), голова Техаської залізничної комісії (що контролює і регулює буріння, видобуток і транспортування нафти в Техасі, — Ред.), повідомив, що у нього є деякі сумніви щодо ідеї скорочення видобутку.

Американські сланцеві компанії, які обтяжені величезними боргами і видобувають нафту за вищою собівартістю, ніж виробники в Росії і Саудівській Аравії, серйозно постраждали від різкого падіння світових цін на нафту. За останні кілька днів це призвело до більш активної взаємодії американських виробників з ОПЕК, яку президент Дональд Трамп часто звинувачував в неконкурентній поведінці.

Американські виробники сланцевої нафти поскаржилися Баркіндо на падіння світових цін на нафту, і він також поспілкувався з Френком Фенноном (Frank Fannon), високопоставленим чиновником Держдепартаменту, який займається питаннями енергетики.

Раніше в березні ОПЕК, очолювана Саудівською Аравією, і Росія не змогли домовитися про подальше скорочення обсягів видобутку нафти, на якому наполягала Саудівська Аравія, вважаючи це ефективною відповіддю на зниження попиту, викликаного пандемією коронавірусної інфекції. Москва вирішила завдати удару по американській сланцевій індустрії за допомогою більш низьких цін, однак була захоплена зненацька різкою реакцією Ер-Ріяда: Саудівська Аравія пообіцяла різко знизити ціни на свою нафту і збільшити обсяги видобутку. На тлі цього конфлікту світові ціни на нафту впали нижче 30 доларів за барель.

Новини за темою: Саудівська Аравія використовує останній нафтовий козир проти Росії та США

За словами саудівських чиновників, рішення американських виробників скоротити видобуток дозволить Кремлю оголосити про його перемогу і підштовхне росіян до відновлення переговорів з Саудівською Аравією.

Чиновники Ер-Ріяда очікують, що зрештою Росія повернеться за стіл переговорів, тому що низькі ціни на нафту негативно позначаються на її економіці, однак це відбудеться лише в тому випадку, якщо у неї буде можливість зберегти обличчя, як зазначили джерела в королівстві.

Один чиновник Саудівської Аравії сказав, що "найкращим сценарієм буде, якщо США дадуть слово щодо всього цього, і це допоможе переконати всіх учасників співпрацювати".

Тим часом Сполучені Штати розглядають й інші способи пом'якшити тиск на американських виробників нафти. Адміністрація Трампа розглядає можливість провести дипломатичну кампанію, щоб змусити Саудівську Аравію скоротити обсяги видобутку, і пригрозити ввести санкції проти Росії, про що повідомляють джерела, знайомі з ситуацією.

Якщо американські виробники вирішать зменшити видобуток, це навряд чи спричинить швидке врегулювання конфлікту Росії і Саудівської Аравії, про що говорять саудівські чиновники. Поки Саудівська Аравія відмовилася підтвердити присутність своїх представників на зустрічі ОПЕК, запланованій на початок червня, заявивши, що ці наради ні до чого не приведуть, якщо Росія не готова зменшити видобуток.

Нафтові компанії Росії теж борються з наслідками падіння цін на нафту. Багато виробників можуть почати нести значні збитки, якщо ціни залишаться нижче 30 доларів за барель, а деякі компанії, такі як російський гігант "Роснефть", відчувають труднощі ще і в зв'язку з американськими санкціями, які були введені після анексії Кримського півострова.

За минулий тиждень нафта марки Brent — еталонна марка — втратила в ціні майже 15%, і її вартість склала 27,41 долара за барель. В цілому з початку року ціна на нафту марки Brent впала більш ніж наполовину.
Як сказав цього тижня офіційний представник Кремля Дмитро Пєсков, Росія хотіла би бачити вищі ціни на нафту і завжди готова до переговорів, "особливо в такі драматичні часи". Російські чиновники стверджують, що Росія зможе протриматися навіть при ціні на нафту в 25 доларів за барель, однак аналітики вважають, що світові ціни опустяться ще нижче, тому що всі надлишки нафти зараз відправляються на зберігання, а не споживаються, оскільки пандемія коронавірусу негативно позначається на попиті.

За словами чиновників, знайомих з ситуацією, Саудівська Аравія не зможе довго вести цю цінову війну. Королівству вже довелося урізати свій бюджет, а для реалізації амбітної програми реформ йому необхідно, щоб ціна на нафту трималася вище 60 доларів за барель. В рамках свого плану дій за умов цінової війни королівство готується збільшити поставки своїм клієнтам на 2,5 мільйона барелів на день, щоб компенсувати наслідки низьких цін. Але, за словами саудівських чиновників, після червня королівство не зможе підтримувати такий рівень.

За словами чиновників країн ОПЕК, ця цінова війна і хвилювання на нафтових ринках, що стали її наслідком, означають, що коли Саудівська Аравія та інші країни ОПЕК зберуться на чергову зустріч, їм, найімовірніше, доведеться домовлятися про більш значні скорочення видобутку, аніж ті, на які раніше у березні Росія відповіла відмовою. Це пов'язано з падінням попиту на нафту, викликаним епідемією коронавірусної інфекції, яка охопила Східну Азію, Західну Європу і Сполучені Штати.

"Якщо зустріч відбудеться, на ній буде обговорюватися питання про істотне скорочення. Ми вже минули ту точку, в якій скорочення, що обговорювалося кілька тижнів тому, було актуальним", — сказав один високопоставлений чиновник Саудівської Аравії.

Картель може запропонувати скоротити видобуток в цілому на 6 мільйонів барелів на день — тобто вже не на 3,6 мільйона барелів на день, на які сторони готові були погодитися раніше в березні.

"Росії доведеться піти на суттєві скорочення порівняно з тими символічними скороченнями, які довгий час сходили їй з рук", — сказав цей чиновник Саудівської Аравії.

Саммер Сед, Бенуа Фокон

За матеріалами: ІноЗМІ

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...