Спочатку ядерні бомби, а попередження потім: Офіційна політика Росії в галузі ядерної зброї

Forbes
Forbes

Американський фінансово-економічний журнал, одне з найбільш авторитетних і відомих економічних друкованих видань в світі

У 1952 році Сполучені Штати скинули ядерну бомбу Ivy King на північ від острова Руніт National Nuclear Security Administration

Експерт з Інституту світової економіки і міжнародних відносин імені Примакова Академії наук Росії розповідає про найдивніші та найстрашніші розділи документа "Про основи державної політики Російської Федерації в галузі ядерного стримування". 

Про це пише Forbes.

Уявіть собі такий сценарій. Безжальна кібератака виводить із ладу електричні мережі Росії. Інтернет не працює. У будинках темно і холодно. Лікарні працюють на генераторах, тоді як кількість нещасних випадків і злочинів різко зростає на тлі хаосу. Атомні електростанції руйнуються, заражаючи радіацією величезні території країни.

Російські агенти розвідки наполягають на тому, що атаку провели американські агенти. Побоюючись того, що електронний напад може виявитися прелюдією до більш широкомасштабної атаки — і не маючи можливості відповісти за допомогою звичайних озброєнь, — російський президент завдає удару за допомогою однієї крилатої ракети "Буревісник" (Petrel) з ядерною боєголовкою і атомною руховою установкою.

Вибух повністю стирає з лиця Землі американську військово-повітряну базу на острові Гуам, гинуть десятки тисяч людей. У той момент, коли палець американського президента нависає над його власною червоною кнопкою, а мільйони людей нажахано очікують кінця світу, російський лідер дзвонить в ООН і повідомляє те, про що всі вже здогадуються. "Я застосував ядерну бомбу проти американців", — говорить він.

Ця досить дурна фантазія представляє, тим не менш, деякі ключові установки з реального життя, які містяться в документі під назвою "Про основи державної політики Російської Федерації в галузі ядерного стримування".

Новини за темою: Протистояння ядерних арсеналів США й Росії: Чия зброя виявиться ефективнішою в умовах реального зіткнення

Москва вперше опублікувала нове видання цього політичного документа. Дмитро Стефанович (Dmitry Stefanovich) із Інституту світової економіки і міжнародних відносин імені Примакова Академії наук РФ люб'язно переклав цей документ і вказав на найбільш дивні й лячні розділи.

Найбільше побоювань викликає те, що російський уряд тепер вважає виправданням для завдання першого ядерного удару.
"Ядерні бомби існують тільки для стримування, — написав Стефанович на своїй сторінці в Twitter, де він також опублікував свій варіант короткого викладу цього російського документа. — Його застосування — це небажаний, крайній захід, і (Росія) робить все можливе для того, щоб знизити ядерну загрозу й запобігти міжурядовим конфліктам, які можуть призвести до їх військової та ядерної фази".

Однак серед офіційних виправдань застосування Росією ядерної зброї наводиться використання іноземним противником власних ядерних зарядів або іншої зброї масового знищення проти території Росії і/або її союзників, а також у разі атаки на "критично важливі об'єкти цивільної і військової інфраструктури" або в разі прямого втручання в їхню роботу.

У цьому документі не уточнюється, від кого може походити така атака, однак у цей перелік "включені насправді кібератаки", - зазначив Стефанович на своїй сторінці в Twitter. Власна політика в цій галузі американського президента Дональда Трампа, яка була представлена адміністрацією президента на початку 2018 року, теж дозволяє ядерний удар відплати в разі атаки на об'єкти цивільної інфраструктури.

Найдивнішим у новій ядерній політиці Москви є процедури щодо відповідальності російського президента після нанесення ядерного удару. "Президент… може при необхідності проінформувати військово-політичне керівництво інших держав та (або) міжнародних організацій про готовність Російської Федерації застосувати ядерну зброю або про прийняте рішення щодо застосування ядерної зброї, а також про факт її застосування".

Ніби останній з перелічених варіантів не буде очевидним після того, як ядерний гриб підніметься над іноземною територією.
"Це кумедне становище",  - зазначив Стефанович у Twitter.

Девід Екс

За матеріалами: ІноЗМІ

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...