Спецназ США в Швеції: Військові навчання наперекір Росії?

The National Interest
The National Interest

Американське аналітичне видання з військово-політичної тематики з друкованим журналом

Американський конвертоплан MV-22b Osprey, 2014 рік AP Photo, Elaine Thompson

Американські та шведські бійці спецназу разом тренуються, щоб протистояти можливій російській загрозі. Обидві країни поспішають показати, що їхня співпраця стає все тіснішою.

Про це пише The National Interest.

Обидві країни давно підтримують військові партнерські відносини з метою протидії Росії.

Швеція ніколи не була членом Організації Північноатлантичного договору (НАТО), але ось вже більше 25 років ця скандинавська країна тісно співпрацює зі США та їхніми союзниками з метою підтримки боєготовності в Європі. Співпраця почалася в 1994 році з приєднання Швеції до учасників програми "Партнерство заради миру", і після саміту НАТО в Уельсі в 2014 році Швеція все активніше співпрацює з НАТО на тлі посилення агресії Росії в Балтійському регіоні.

Найбільш наочною ця співпраця була на початку цього місяця, коли командування спеціальних операцій ЗС США в Європі (SPCEUR) брало участь у спільних навчаннях зі шведськими збройними силами і підрозділами резервістів (ополчення). У цих навчаннях брали участь сили спеціального призначення обох країн-партнерів, крім того, в них були задіяні формування сухопутних, повітряних і морських сил з метою підвищення оперативної сумісності та взаємодії для проведення спільних заходів у майбутньому.

Новини за темою: Навіщо секретний підрозділ ЗС США проводить навчання в Швеції

Як повідомила щоденна газета Міноборони США "Старз енд Страйпс" (Stars & Stripes), серед учасників навчань були морський спецназ США ("морські котики"), сили спеціального призначення армії США ("зелені берети"), а також дивізіони катерів спеціального призначення. У навчаннях були задіяні американські конвертоплани CV22-B "Оспрей" (CV22-B Osprey), літаки MC-130J "Коммандо-II" (MC-130J Commando II), багатоцільові ударні винищувачі F-15E "Страйк ігл" (F-15E Strike Eagle), надлегкі армійські всюдиходи MRZR-D "Поларіс" (Polaris MRZR-D), бойовий катер середнього класу "Комбатант крафт медіум" (Combatant Craft Medium). З боку ЗС Швеції в навчаннях був задіяний корабель підтримки "Троссо" (HSwMS Trossö), шведський багатоцільовий винищувач "Сааб JAS-39 Гріпен" (Saab JAS-39 Gripen), багатоцільові корвети класу "Вісбю" (Visby), швидкохідний військовий катер 90, жорсткокорпусні надувні човни і військово-транспортний літак "Геркулес" (C-130H Hercules).

Метою навчань було подальше підвищення можливостей сил спеціального призначення Швеції і США у складі звичайних ЗС із розгортання військ і реагування на кризу в цій зоні відповідальності.

У навчаннях також був задіяний ракетний есмінець ВМС США USS "Росс" (Ross) DDG-72 типу "Арлі Берк" (Arleigh Burke), а літаки, що брали участь у навчаннях, належать 48-му винищувальному крилу ВПС США і 100-му заправному крилу, розміщеному у Великобританії. Це був другий випадок задіяння есмінця класу "Арлі Берк" ВМФ США в Балтійському морі в цьому році. Військовий корабель оснащений пусковими установками з ракетами "Томагавк" (Tomahawk) і "Гарпун" (Harpoon).

"Для військ США величезною честю є те, що наші шведські партнери по командуванню спеціальними операціями запросили нас, щоб ми організували і провели разом з ними навчання тут, в Швеції, - сказав заступник командувача Об'єднаного командування спеціальних операцій (JSOTF) підполковник Х'юстон Ходжкінсон (Houston Hodgkinson). - Наші партнери є висококваліфікованими професійними спецназівцями, і ми з нетерпінням чекаємо на продовження нашої співпраці у всьому Балтійському регіоні".

Двосторонні навчання за участю цієї скандинавської країни були лише черговим кидком, зробленим командуванням спеціальних операцій в європейській зоні (SOCEUR) в Балтійський регіон, де прибережні країни, включаючи партнерів по НАТО, стурбовані агресією Росії.

"Ці навчання дають можливість спільно з партнерами зі спецназу, а також звичайними силами США і Швеції відпрацьовувати всі бойові функції з використанням всіх бойових засобів і у всіх областях, - сказав керівник навчань з Об'єднаного командування спеціальних операцій полковник Нейтан Овендофф (Nathan Owendoff). - Це дозволяє нам відпрацьовувати дії і вчитися, як ми будемо воювати, а також демонструє надійність і потенціал наших об'єднаних сил. Додатковою перевагою є особлива цінність підвищення довіри і зміцнення відносин між представниками командування, керівниками підрозділів і силами спеціального призначення на різних рівнях".

Збройні сили Швеції для зміцнення свого оборонного потенціалу в різних областях регулярно проводять спільно з партнерами навчання, що відповідають всім вимогам. Ці недавні навчання дозволили об'єднати можливості сил спеціального призначення обох країн-партнерів із завданнями звичайних військ для підвищення рівня виконання спільних загальновійськових програм.

"Об'єднаний потенціал сил спеціального призначення Швеції і США дозволяє звичайним військам захищати регіон. Ми, як і раніше, прихильні принципам забезпечення безпеки в районі Балтійського моря на основі співпраці", — додав керівник навчань з командування спеціальних операцій Швеції (SWESOCOM).

Пітер Сучіу

За матеріалами: ІноЗМІ

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...