"Сорос - це злочинець". Прем'єр Угорщини Орбан закликав Європу до опору. Головні тези його програмної статті

СТРАНА.UA
СТРАНА.UA

Українське інтернет-видання

Джордж Сорос і Віктор Орбан Страна.ua

У конфлікті Євросоюзу з двома своїми східними флангами - Угорщиною та Польщею - все більш активно проявляється участь американського мільярдера Джорджа Сороса. Який належить до великих спонсорів Демократичної партії США.

Про це пише Страна.ua.

"Страна" про цей конфлікт всередині ЄС вже розповідала. Він крутиться навколо того, що судова система обох країн стала менше орієнтуватися на Брюссель і більше - обслуговувати інтереси Варшави і Будапешта (наприклад, з питань, чутливих для центру - мігранти, ЛГБТ та інші).

Євросоюз, якщо ситуація не зміниться, вже загрожує зупинити грошовий потік субвенцій для поляків і угорців. А ті в свою чергу - заблокували голосування за бюджет ЄС.

У конфлікт нещодавно втрутився Сорос, який закликав Європу приструнити Угорщину і Польщу, позбавивши їх дотацій. А днями угорський прем'єр Віктор Орбан відповів американському мільярдерові цілою статтею.

Розібрали заочну полеміку Сороса і Орбана.

Що заявляв мільярдер

Сорос втрутився в цю історію, опублікувавши статтю у виданні Project Syndicate. Заголовок характерний - "Європа повинна протистояти Угорщині та Польщі".

"Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан і, меншою мірою, фактичний правитель Польщі Ярослав Качинський виступають не стільки проти абстрактної концепції верховенства закону. Для них принцип верховенства закону кладе край їх особистій і політичній корупції", – написав мільярдер і запропонував спосіб, як обійти угорське і польське вето на євробюджет-2021.

На його думку, потрібно зупинити фінансування обох країн, оскільки вони не дотримуються "верховенства закону" - така умова, до речі, нещодавно була прийнята в ЄС. Тим самим, після того як заветований  бюджет автоматично продовжиться ще на один рік, грошей для Угорщини з Польщею там уже не буде.

"Питання в тому, чи зможе ЄС на чолі з канцлером Німеччини Ангелою Меркель проявити політичну волю", – міркує Сорос. Він пропонує якщо і давати угорцям гроші, то лише місцевим громадам, які "вірні демократії".

Далі Сорос змалював ситуацію в Угорщині, де, на його думку, "Орбан побудував ретельно продуману клептократичну систему, щоб сліпо грабувати країну".

"Важко оцінити, наскільки він збагатив свою сім'ю і друзів, але багато з них стали надзвичайно багатими. Орбан зараз використовує нову хвилю COVID-19, щоб внести поправки до Конституції Угорщини і закон про вибори і закріпитися на посаді довічного прем'єр-міністра конституційними засобами. Це трагедія для угорського народу", - вважає Сорос.

Ще однією "трагедією" бізнесмен вважає закупівлю Угорщиною російської вакцини. "Нещодавній контракт на російську вакцину, який зробить Угорщину першою європейською країною, яка її використовує, заслуговує на вивчення", - написав Сорос.

Новини за темою: Медичний "Калашников": Випробування російської вакцини від коронавірусу "Супутник V"

Якщо відкинути лірику про корупцію, то в сухому залишку мільярдер закликав по суті відрізати Угорщину і Польщу від європейських грошей. Що об'єктивно діє на підрив Європейського Союзу в цілому - тим більше що у Варшаві вже відкрито загрожують "Полекзитом", якщо Європа вестиме політику фінансового шантажу.

Угорці і поляки виступають проти принципу, що субсидії від Брюсселя видаються "за хорошу поведінку". Чому і була присвячена відповідь угорського прем'єра.

Що відповів Орбан

Наприкінці листопада Віктор Орбан спробував опублікувати відповідь Джорджу Соросу в тому ж виданні - Project Syndicate. Однак, за його словами, йому відмовили. Цікаво, що на сайті цього медіа вчора при цьому вийшла ще одна стаття авторства Сороса, в якій він закликає країни Євросоюзу випускати безстрокові облігації, щоб обійти угорсько-польське вето.

Але повернімося до статті Орбана. Він почав з того, що "Сорос - це економічний злочинець, тому що він заробив свої гроші на спекуляціях, що руйнували життя мільйонів людей, і навіть шантажуючи цілі національні економіки". І по-хорошому прем'єр цілої країни з таким персонажем полемізувати взагалі не повинен.

Однак робить це, оскільки мільярдер "видав відкриті команди лідерам Європейського Союзу". На думку Орбана, Сорос "доручає суворо покарати ті держави-члени, які не хочуть стати частиною Європейської імперії, що об'єднується під прапором глобального "відкритого суспільства".

Прем'єр заявив, що це суперечить християнській традиції, на якій створювалася Європа, - мабуть, натякаючи на цінності ЛГБТ, які просуває Сорос. Також він проводить думку, що християнство зробило Євросоюз спільнотою вільних країн. А зараз з нього намагаються зробити імперію.

Але для цього потрібно демонтувати національні держави, для чого структури Сороса і євробюрократія педалюють іммігрантське питання.

"Мережа Сороса, яка сплелася через бюрократію Європи та її політичну еліту, протягом багатьох років працювала над тим, щоб зробити Європу континентом іммігрантів... Мета мережі очевидна: створення поліетнічних мультикультурних "відкритих суспільств" (відсилання до назви Фонду Сороса, - Ред.) шляхом прискорення міграції і демонтажу національного процесу прийняття рішень, віддаючи його в руки глобальної еліти", - пише Орбан.

Він також обурюється, що в годину небувалої кризи і пандемії Сорос підбурює Євросоюз до внутрішнього розбрату.

"Спекулянт, який називає себе філантропом, не зважав на інтереси народів Європи... тепер він пропонує, щоб держави-члени карали один одного, замість того щоб прийняти солідарність і взаємну допомогу", - вважає прем'єр.

Він нагадує, що "на зарплаті у Джорджа Сороса знаходиться довгий список політиків, журналістів, суддів, чиновників і політичних агітаторів, що маскуються під членів організацій громадянського суспільства". Цікава риторика, яка сьогодні звучить відкрито і в Україні.

Новини за темою: "Соросята" захопили владу в Україні: Хто вони?

"Він платить і купує всіх, кого може, а ті, кого він не може підкупити, будуть обмовлені, принижені, залякані і знищені", - пише прем'єр про Сороса і лояльні йому ЗМІ.

Євросоюз Орбан звинуватив у тому, що в ньому працюють мережі агентів Сороса, які насаджують чужі Європі цінності.

"Битва за і проти нової брюссельської імперії ще не вирішена. Брюссель, схоже, піддається, але багато національних держав продовжують чинити опір. Якщо ми хочемо зберегти нашу свободу, Європа не повинна піддаватися мережі Сороса", - нагадав Орбан.

Повний текст статті Орбана

Європа не повинна піддаватися мережі Сороса. Відповідь на статтю Джорджа Сороса.

Багато хто вважає, що прем'єр-міністр країни не повинен вступати в суперечку з Джорджем Соросом. Їхні міркування зводяться до того, що Сорос — це економічний злочинець, тому що він заробив свої гроші на спекуляціях, що руйнували життя мільйонів людей, і навіть шантажуючи цілі національні економіки. Точно так, як уряди не повинні вести переговори з терористами, кажуть вони, прем'єр-міністри також не повинні вести дебати з економічними злочинцями.

Однак тепер я змушений це зробити, тому що в статті, опублікованій на вебсайті Project Syndicate 18 листопада, спекулянт і мільярдер угорського походження Джордж Сорос видав відкриті команди лідерам Європейського Союзу. У своїй статті він доручає їм суворо покарати ті держави-члени, які не хочуть стати частиною Європейської імперії, що об'єднується під прапором глобального "відкритого суспільства".

Протягом всієї історії сила Європи завжди виходила від її народів. Європейські народи, хоча і різного походження, були пов'язані спільним корінням нашої віри. Основою наших спільнот була європейська модель сім'ї, сама заснована на іудео-християнських традиціях. Саме християнська свобода забезпечувала свободу думки і культури, створювала сприятливу конкуренцію між народами континенту. Ця чудова суміш контрастів зробила Європу провідною світовою державою протягом століть історії.

Всі спроби об'єднати Європу під егідою імперій зазнали невдачі. Таким чином, історичний досвід говорить нам, що Європа знову стане великою, якщо її народи знову стануть великими і будуть чинити опір всім формам імперських амбіцій.

Великі сили знову рухаються до знищення народів Європи і об'єднання континенту під егідою глобальної імперії. Мережа Сороса, яка сплелася через бюрократію Європи та її політичну еліту, протягом багатьох років працювала над тим, щоб зробити Європу континентом іммігрантів. Сьогодні мережа Сороса, яка просуває глобальне "Відкрите суспільство" і прагне скасувати національні структури, є найбільшою загрозою, з якою стикаються держави Європейського Союзу. Цілі мережі очевидні: створення поліетнічних мультикультурних "відкритих суспільств" шляхом прискорення міграції та демонтажу національного процесу прийняття рішень, віддаючи його в руки глобальної еліти.

Європейський Союз страждає від численних лих: починаючи з 2008 року — від економічної кризи, небаченої для багатьох поколінь; з 2015 року — від міграційної кризи; а в 2020 році — від руйнівної глобальної пандемії. Європа все ще не оговталася від своїх попередніх криз, і тому наслідки пандемії коронавірусу можуть призвести до ще більших лих. Ознаки цього вже наявні: у ряді країн державний борг, рівень безробіття і загальна економічна ситуація досягли критичних рівнів. Потреба в європейській солідарності, в тому, щоб європейські нації об'єдналися, щоб допомогти одна одній, ніколи не була така велика.

Під час усіх цих криз цей спекулянт, який називає себе філантропом, не зважав на інтереси народів Європи, а діяв у своїх інтересах. Пам'ятно, як він атакував угорський форинт і найбільший банк Угорщини під час економічної кризи, як він планував прискорити, розподілити і фінансувати переселення іммігрантів під час міграційної кризи; а тепер він пропонує, щоб держави-члени карали один одного, замість того щоб прийняти солідарність і взаємну допомогу.

Мережа, очолювана Джорджем Соросом, тепер відкинула всі сумніви, які у неї могли бути з приводу відкритого втручання. Він хоче чинити більший тиск на національні держави, ніж будь-коли раніше. Він налаштовує народи Європи один проти одного. Операційна система його мережі являє собою лабіринт і присутня в різних сферах суспільного життя. На зарплаті у Джорджа Сороса знаходиться довгий список політиків, журналістів, суддів, чиновників і політичних агітаторів, що маскуються під членів організацій громадянського суспільства. І хоча мільярдер звинувачує всіх своїх ворогів в корупції, він сам є найбільш корумпованою людиною в світі. Він платить і купує всіх, кого може, а ті, кого він не може підкупити, будуть обмовлені, принижені, залякані і знищені мережею за допомогою її грізної зброї — батальйонів лівих ЗМІ.

Багато високопоставлених бюрократів ЄС працюють з мережею Сороса, щоб створити єдину імперію. Вони хочуть побудувати інституційну систему, яка під егідою "відкритого суспільства" прагне нав'язати єдиний спосіб мислення, єдину культуру і єдину соціальну модель вільним і незалежним народам Європи. Вони прагнуть скасувати право кожного народу вирішувати свою власну долю. Це також є метою їхньої пропозиції про "верховенство права", яке фактично визнає не верховенство права, а силу. Чесніше було б назвати це "правилом більшості".

Відмінності між нами очевидні. Сорос хоче "відкритого суспільства", а ми хочемо безпечного суспільства. На його думку, демократія може бути тільки ліберальною, в той час як ми думаємо, що вона може бути християнською. За його словами, свобода може служити тільки самореалізації, в той час як ми віримо, що свобода також може бути використана для того, щоб слідувати вченню Христа, служити своїй країні і захищати свої сім'ї. Основою християнської свободи є свобода вибору. Тепер вона знаходиться під загрозою.

Ми в східній частині ЄС дуже добре знаємо, що означає бути вільними. Історія народів Центральної Європи була нещадною боротьбою за свободу проти великих імперій, повторюваною битвою за наше право вирішувати наші власні долі. У нас є гіркий досвід з перших рук, що кожне імперське зусилля приносить поневолення. Тут ще чимало представників покоління борців за свободу в колишньому Східному блоці, від Естонії до Словенії, від Дрездена до Софії, які особисто пам'ятають, як це - виступати проти тиранії, панування над людиною в його комуністичній версії: залякування, матеріального і морального розорення, фізичного і психічного насильства. Ми більше не хочемо цього.

Західні лідери, які прожили все своє життя в світі успадкованої свободи і верховенства закону, повинні тепер прислухатися до тих, хто боровся за свободу, і хто, ґрунтуючись на своєму особистому життєвому досвіді, може відрізнити верховенство закону від тиранії або панування над людиною. Такі західні лідери повинні визнати, що в ХХІ столітті ми не відмовимося від свободи, за яку боролися в кінці ХХ століття.

Битва за і проти нової брюссельської імперії ще не вирішена. Брюссель, схоже, піддається, але багато національних держав продовжують чинити опір. Якщо ми хочемо зберегти нашу свободу, Європа не повинна піддаватися мережі Сороса.

Вікторія Венк

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...