Союз юристів України просить Володимира Зеленського відповісти на листа Віктора Медведчука

Святослав Піскун
Святослав Піскун

Колишній генпрокурор, голова Союзу юристів України

Голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя" Віктор Медведчук 112.ua

Президентові України

В.О. Зеленському

Вельмишановний Володимире Олександровичу!

Приводом для цього листа стало Ваше звернення до Українського народу з нагоди Дня Конституції України. Приємно, що висловлені Вами думки та ідеї співзвучні з привітанням співвітчизників від Союзу юристів України, який я маю честь очолювати.

Основний Закон України дійсно визначає способи розв’язання проблем, що постають перед країною і суспільством.

У відкритому листі п. В. Медведчука до Вас, оприлюдненому багатьма ЗМІ, визначені найбільш болісні проблеми, що підтверджується соціологією. І наша Конституція дає відповідь, як саме треба діяти, щоби їх розв’язати.

Стосовно відновлення миру на Донбасі я поділився своїми думками у недавньому зверненні до Вас. Головне, повторюю, це наше ставлення до людей на тимчасово непідконтрольних територіях. Конституція чітко визначає, що людина, її життя, недоторканність і безпека є найбільшою цінністю, усе решта – другорядне. Основний Закон диктує також, що всі громадяни є вільними і рівними у своїх правах. І тому треба ставитися до цих людей як до повноправних громадян, незалежно від їхніх політичних поглядів. Тим більше, досвід інших країн доводить, що спроби "обмежити волю і право у будь-який спосіб" свого народу завжди закінчувалися катастрофічно.

Фото з відкритих джерел

Фото з відкритих джерел

Проблема тарифів, і тут знову-таки не можна не погодитись, дійсно є для більшості українських родин життєво важливою. От з 1 липня учергове підвищується прожитковий мінімум. Але порівняймо цей показник з платіжками за компослуги… Цього мінімуму не вистачить. Після сплати "комуналки" мало що залишиться й від мінімальної зарплати.

У домінуючої більшості громадян України, особливо похилого віку, реально не вистачає коштів на ліки, їжу та одяг. Тому потрібен розумний баланс у витратах українців, якого можна досягти лише за умов зваженої тарифної політики, підвищення заробітних плат, розвитку малого та середнього бізнесу, забезпечення зайнятості населення, а значить збільшення надходжень податків до бюджету країни.

За час перебування на посаді Глави Держави Ви переконалися також, що чинна мовна політика, м’яко кажучи, не сприяє єднанню нашого народу та кращому порозумінню з сусідніми країнами. Конституцією встановлено беззаперечний пріоритет розвитку й використання української мови як державної. Але водночас гарантується й вільне використання російської та інших мов нацменшин. Слово "вільне" виключає будь-який примус людини. Намагання "переформувати" людей, знову-таки, нічого доброго не дає і не дасть. Людей треба поважати і любити такими, якими вони є, бо кожен з них – це, повторюю, найбільша цінність. Так визначено Конституцією.

Погоджуюсь, шановний Володимире Олександровичу, з Вашою думкою, що кожному треба починати з себе. То ж давайте разом пропагувати у суспільстві своєрідний культ Основного Закону України. Сприймаймо Україну у всьому її чудовому різноманітті, - і природньому (про що Ви згадували у вітальному звернені), і людському. Це - наше багатство, дароване Богом і пращурами.

Так ми збережемо Україна і єдність нашого народу!

За Рішенням Виконкому

Союзу юристів України

З повагою,

Голова Союзу юристів України                                              

С. М. Піскун

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.