Смертність вд COVID-19: Глобальна фальсифікація?

Андрій Волянський
Андрій Волянський

Завідувач кафедри імунології та мікробіології в ХМАПО

Чоловік йде перед картонними фігурами засновника Радянського Союзу Володимира Леніна (зліва), президента Китаю Сі Цзіньпіна (праворуч) і президента США Дональда Трампа біля стенду сувенірного магазину в Москві EPA-EFE

Існує стійка думка про те, що в статистику летальних випадків під діагнозом COVID-19 потрапляє величезна кількість випадків (інфаркти, інсульти, онкології, пневмонії та ін.), коли вірус може бути виявлений, але причиною смерті є не коронавірусна інфекція. Чи є підстави вважати статистику смертності від хвороби фальсифікованою?

Про це пише Андрій Волянський на своїй сторінці в Facebook.

Підтвердити або спростувати це можна детальним аналізом структури смертності та оцінкою загальної кількості летальних випадків. 1 мільйон глобальних летальних випадків COVID-19 на тлі 44 мільйонів летальних випадків у світі за 9 місяців не прояснює ситуацію, тому що це лише 2,3% - на рівні похибки.

Потрібні вибірки, де померло набагато більше і ведеться прийнятна статистика. Такі вибірки є. Це найбільш постраждала Країна - США і найбільш постраждале (абсолютна кількість смертей) місто - Нью-Йорк-сіті. 26 вересня закінчився епідемічний рік, який стартує з 40-ї неділі, тобто у 2020 році - з 27 вересня. У 2019-2020 епідемічному році в США померло на 280 тисяч більше, ніж у попередні сезони.

Це навіть більше, ніж офіційні 210 тисяч смертей на 27.09.2020. При цьому, дані за 35-39 тижні ще будуть рости. Чи може CDC спотворювати статистику загальної кількості смертей? Думаю, ні, це спотворення неможливо було б заховати.

Кількість летальних випадків у США за епідемічний рік Фото з відкритих джерел

На другому малюнку чітко видно 2 хвилі додаткової смертності - з 12-го по 24-й тижні та з 26-й донині.

Кількість летальних випадків у США потижнево, 2016-2020 рік Фото з відкритих джерел

На третьому-четвертому малюнках присутня тільки одна хвиля в Нью-Йорку, тому що вона забрала 27 тисяч життів (порівняйте з 55 тисячами смертей щорічно в попередні роки).

Кількість летальних випадків у Нью-Йорку потижнево, 2016-2020 рік Фото з відкритих джерел

Кількість летальних випадків у Нью-Йорку потижнево, 2016-2020 рік Фото з відкритих джерел

З серпня летальних випадків в штаті Нью-Йорк практично немає, можна припускати, що друга хвиля взимку 2020-2021 буде м'якою. Для порівняння: важкий грип 2018 року дав лише 750 смертей надмірної смертності за 8 тижнів (52-7). При цьому додану смертність в Нью-Йорку на 90% сформувала вікова група 65+, а серед дітей до 18 років кількість летальних випадків була значимо нижче, ніж у попередні роки.

Новини за темою: Від наслідків пандемії помре більше людей, ніж від COVID-19, - епідеміолог-інфекціоніст

Висновок однозначний. Що відбувається у світі епідемічний підйом протягом 9 місяців - це пандемія з високою контагіозністю і високою летальністю. Навіть якщо хворий помирає через дистрес-синдром, серцево-легеневу недостатність, тромбування судин, поліорганну недостатність та інші безпосередні причини, COVID-19 лежить в основі цих станів. Величезна додана смертність вже чітко зафіксована в найбільш постраждалих регіонах, і це чекає решту світу. Ці 1,5-2 мільйони доданих смертей у 2020 році та, можливо, 2-3 мільйони у 2021 році будуть компенсовані зниженням смертності протягом декількох наступних років. Приводу для паніки немає, але недооцінювати COVID-19 і, тим більше заперечувати факт пандемії - наївно і небезпечно.

Андрій Волянський

 

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.Loading...