Новини » Політика Читать эту новость на русском

Смерть президента США: Чи загрожує новообраному лідеру Америки індіанське прокляття?

Роман Комиза
Роман Комиза

Співзасновник і голова ради Center for Economic Integration and Sustainable Development

Дональд Трамп і Джо Байден Mike Segar / Reuters

У США продовжується боротьба за результати президентських виборів, на яких, імовірно, перемогу здобув кандидат від Демократичної партії Джо Байден. Проте існує легенда, що жоден президент, обраний в році, що закінчується на нуль, не доживе до свого відходу з Білого дому.

Про це пише Роман Комиза на своїй сторінці в Facebook.

Згідно з легендою, вождь племені шауні Текумсе перед смертю наклав на "Білих Батьків з Вашингтона" страшне індіанське прокляття. Воно полягало в тому, що жоден президент, обраний в році, що закінчується на нуль (в рік, що без залишку ділиться на 20), не доживе до свого відходу з Білого дому.

І, дійсно, Вільям Гаррісон (1840), Воррен Гардінг (1920) і Франклін Рузвельт (1940) померли на посаді, а Авраам Лінкольн (1860), Джеймс Гарфілд (1880), Вільям Мак-Кінлі (1900) і Джон Кеннеді (1960) були застрелені.

Порушити містичний ряд вдалося Рональду Рейгану (1980) - він вижив, незважаючи на те, що 30 березня 1981 року на нього було скоєно замах. Президент і троє з його супроводу були поранені при виході з готелю "Хілтон" у Вашингтоні, де Рейган виступав з промовою перед делегатами федерації профспілок.

Новини за темою: Боротьба за президентське крісло в США: Зачистки в Пентагоні й "марш мільйонів"

Вдруге прокляття не спрацювало в період президентства Джорджа Буша-молодшого, обраного в 2000 році. Будучи переобраним в 2004 році, Буш у другий свій термін в 2005 році пережив в Грузії замах, що не був успішним (в нього кинули гранату, яка не вибухнула).

І ось відбулися чергові вибори президента США... а надворі у нас 2020 рік - і він, між іншим, також закінчується на нуль і без залишку ділиться на 20…

(За деякими джерелами, прокляття Текумсе діє до сьомого коліна, тобто включаючи вбивство Джона Кеннеді - за переказами, це вбивство було останнім, і в наступних випадках його сили, що слабшала, вже не вистачало для подальшого звершення.)

Роман Комиза

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...