Що робити після того, як перехворів на COVID-19?

Тарас Жиравецький
Тарас Жиравецький

Головний лікар у клініці "Біокурс"

Медичний персонал у відділенні міської клінічної лікарні 

EPA-EFE

Якщо ви перехворіли коронавірусною інфекцією COVID-19, то деякі симптоми продовжуватимуть турбувати ваш організм. Як діяти далі?

Про це пише Тарас Жиравецький на своїй сторінці в Facebook.

Життя після "корони"!

Короткі поради з практики.

Поперше, якщо вам до 30 років, ви за 14 днів відновитесь і забудете, що хворіли.

Організм розумний, і сам відновить себе, мікрофлора у кишківнику після антибіотику також відновиться самостійно до 14 днів без пробіотиків.

Якщо у вас будуть заїди, білий язик, відчуття дискомфорту в роті, висип на статевих органах - не лякайтесь, це найімовірніше кандидоз.

Зверніться до сімейного лікаря, щоб він призначив протигрибкові ліки, вони швидко допоможуть. Деколи кандидоз сам зникає до тижня часу.

Які, доречі, позитиви від прийому антибіотиків?

Якщо ви приймали антибактерійні - це могло вплинути позитивно на перебіг гастриту, який часто є викликаний бактерією хелікобактер пілорі, також якщо у вас був ієрсініоз - бактерія, яка викликає запалення у кишківнику, Ви також можете отримати бонус - зменшення або повне знищення цієї бактерії і покращення стану роботи кишківника.

Переконаний, що пацієнти, у кого був діагностований аутоімунний тиреоїдит до ковіду з високим показником анти-ТПО, какож будуть здивовані, що аналізи можуть покращитись, бажано доречі повторити ще раз аналізи на гормони щитовидної залози та анти-ТПО.

Новини за темою: Гонка вакцин від COVID-19: 31 препарат вже проходить випробування на людях

У кого був синусит чи гайморит він також може минути паралельно.

Для чоловіків приємна новина, антибактерійні препарати можуть пролікувати й простатит, про який вони не здогадувались, що покращить якість статевого життя.

Тому є й позитив, хоч і не великий, але позитив...

Звичайно, після того, як вірус зникне, а це можна перевірити, зробивши ПЛР-тест повторний, залишаться наслідки хвороби.

Що буває найчастіше?

 1. Пітливість, вона може залишатись ще кілька тижнів, особливо при фізичному навантаженні, деколи вночі.
 2. Часто буває субфебрильна температура 37,2, яка частіше буває в тих пацієнтів, які є алергіками і мають високий igE. Також причиною такої температури може бути активація герпесвірусів на фоні зниження імунітету.
 3. Стан апатії і постійної втоми.
 4. Повторне запалення легень, викликане бактерійними інфекціями, не пов‘язане з коронавірусом, бо організм залишається ослабленим.
 5. Загострення геморою, часто буває після тривалого курсу антибактерійних препаратів. Рекомендую в такому випадку звернутись до проктолога.
 6. Загострення подагри. Часто спостерігаю підняття рівня сечової кислоти. Порадитись з сімейним лікарем стосовно контролю сечової кислоти та дієти.
 7. Позитивом, доречі, є те, що більшість пацієнтів з надміром ваги таки частіше мають зниження ваги після ковіду.
 8. Виникнення тромбозів. Тут завжди потрібно радитись з судинними хірургами.
 9. У пацієнтів з цукровим діабетом може, на жаль, бути збільшення рівня глюкози та глікованого гемоглобіну.
 10. У вас ще 14-20 днів можуть бути вищі печінкові проби, як наслідок прийому нестероїдних протизапальних.
 11. Кашель вас може переслідувати більше місяця і нюх може зникнути на кілька місяців.
 12. Головний біль часто триває від початку захворювання до 14-20 дня, нагадує стан, як після алкогольного сп‘яніння. Проходить без спеціального лікування, але от зменшити його важко, на жаль.

Тому логічно після захворювання виконати невелике лабораторне обстеження.

Мінімум, який я рекомендую, це загальний аналіз крові, С-реактивний протеїн, феритин, D-димери, АЛТ, АСТ, ГГТ, білірубін загальний та прямий, креатинін, сечовина, сечова кислота, залізо, глюкоза.

Усім дякую, що читаєте мої пости, поширюєте і коментуєте.

Разом ми переможемо будь-який вірус, якщо будемо правильно інформовані, не будемо панікувати, не будемо займатись самолікуванням і будемо вчасно звертатись до медиків!

Ще раз дякую колегам за те, що стали щитом, який стримує пандемію і за те, що щохвилини по всій країні Ви продовжуєте життя і не тільки тим, у кого був діагностований цей вірус, бо розумію, що інші хвороби нікуди не зникають, а деколи навпаки виходять на перший план.

Вірус – не фейк, для тих хто не вірить, будьте обізнані і це спростить вам зустріч з невидимим ворогом і збереже ваші нерви.

Тарас Жиравецький

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...