Що насправді ховається за обшуками у ексголови податкової Верланова?

Олексій Кущ
Олексій Кущ

Економіст

Ексголова Державної податкової служби (ДПС) Сергій Верланов ДПСУ

Не карантинна новина дня – у квартирі колишнього голови податкової Сергія Верланова СБУ провела обшуки. Але це лише потрібна для влади "картинка", а справжній айсберг причин, надійно схований за невидимою канвою подій.

Про це пише Олексій Кущ на своїй сторінці в Facebook.

Будь-який політик – це свого роду Санта-Клаус, різдвяний дід, який приносить подарунки. В одних мішок наповнений порожніми обіцянками, в інших – є щось суттєвіше, особливо для тих, хто добре себе поводив, тобто правильно голосував.

У нас зараз "Погані Санти", які дуже жорстоко карають свій електорат.

На різдво загадують бажання, але "Погані Санти" виконують розчарування. Особисто у мене їх три.

Перше – пенсіонери, яким не змогли навіть вчасно виплатити жебрацьку індексацію в розмірі 200-300 грн. Друге – вчителі, яким обіцяли 4 тисячі доларів, а не додали навіть 4000 гривень. Третє – лікарі, яким "обламалася" 300% надбавка до зарплати за ризик роботи в умовах пандемії коронавірусу.

Причина цих "обломов" - якість нинішньої політики. Знаєте, кого мені нагадують представники влади, які беруть участь у телевізійних ефірах? Музикантів, які грали на Титаніку, щоб заспокоїти людей, поки "перший клас" набивався в човни з валізами. З тією лише відмінністю, що ті музиканти виконували благородну місію, знаючи, що врятувати всіх не вдасться і загинули разом із "другим класом". А нинішні "музиканти" знають, що вихід є, але продовжують "грати", свято вірячи в те, що місце на човні для них теж приготовано.

Особливо яскраво це видно на прикладі кадрової чехарди. Досвідчені політики і просто класні фахівці стали заручниками цієї гри. Призначення Уманського міністром фінансів та звільнення за місяць з інформацією про те, що йому не дали зняти голову податкової Верланова. Тут же експерти поділяються на два табори їх прихильників. Запускаються примітивні чутки, що за головою податкової стоять лобісти, здатні "перекусити" новопризначеного міністра ключового в період кризи відомства.

Але проходять лічені дні і …. звільняють Верланова. Без пояснень, із проведенням швидкоплинного конкурсу на зайняття посади, що звільнилася. Це вже не формальний конкурс, коли дотримуються хоча б зовнішніх пристойностей при визначеному результаті, а просто конкурс-фарс. Між рядків так і читається: нам вже нецікаво дотримуватися "нудних" процедур. При цьому, податкова навіть у кризу зібрала 95% планових надходжень за січень-березень. З урахуванням часу входження нового керівника фіскальної служби в курс справи і карантину, такі кадрові перестановки в умовах катастрофічного стану економіки – недозволена "розкіш", яка буде мати цілком відчутні негативні наслідки.

Але у системи є ще і бажання "пограти". Вона повинна "сакралізувати" свої безглузді для суспільства, але корисні для кланів дії. Форма "сакралізації" - це силовий тиск. І ось вже в квартирі Верланова йдуть обшуки, як ніби в котячому лотку під наповнювачем зберігаються чернетки "схем". Так система говорить про те, що йти треба "по-англійськи" і "мовчання-золото".

Без підготовки важко зрозуміти, що до чого. "А скринька ломом відкривалася..". В умовах системної політики, робота ключових інституцій держави (міністерства фінансів, податкової, митниці) повинна бути спрямована на досягнення конкретного результату – зокрема, виплати тих самих 300% лікарям. Будь-яка кулуарщина повинна бути поставлена хоча б на паузу, якщо сил немає її знищити.

Новини за темою: Зеленський згортає другий етап медреформи?

У нас же, починаючи з березня, відбувається просто безперервне тасування людей при владі, які тимчасово відповідають ситуативним олігархічним коаліціям і схемним спілкам. Як в барабані з кульками лотереї, на кожному з яких написано: "мінфін", "податкова", "митниця". Залишки системності розчинилися в безособових "нових обличчях". І справжнє підґрунтя тих чи інших відставок знає лише "мужик барабанщик, що кидає кулі, керуючи лотом…". І називати номери він не має наміру, оскільки і сам не знає, хто йому знадобиться в наступному місяці, щоб купити лояльність нового "політичного" союзника.

Олексій Кущ

 

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...