Сергій Розенбаум: Українська влада пішла на цілеспрямований зрив перемир'я на Донбасі

Сергій Розенбаум
Сергій Розенбаум
Фото з відкритих джерел

Українська влада пішла на цілеспрямований зрив перемир'я на Донбасі. На зустрічі політрадників у Берліні Київ не зміг запропонувати нічого компромісного, що дозволило б вирішити кризу, що виникла після інциденту з селищем Шуми, і почати політичне врегулювання конфлікту. За великим рахунком, берлінська зустріч показала, що Київ не хоче миру.

Про це на своїй сторінці у Facebook заявив блогер Сергій Розенбаум.

Далі наводимо текст його повідомлення дослівно:

В останні тижні каменем спотикання для збереження режиму припинення вогню стала активність підрозділів зі складу Об'єднаних сил біля фортифікаційних споруд в районі населеного пункту Шуми, а також затягування передачі інформації з боку України в рамках Тристоронньої контактної групи.

Ситуація в цьому районі неодноразово ставала предметом обговорення в ТКГ, але Україна ігнорувала цю проблему. А у відповідь керівництво невизнаної "ДНР" звинуватило Київ у невиконанні взятих на себе зобов'язань і зриві перемир'я. У підсумку Київ погодився допустити спільну з представниками "ДНР" інспекцію в Шуми. Але під тиском радикалів Офіс президента дав задню – інспекцію скасували буквально за пів години до її початку.

По суті, президент і його Офіс взяли на себе повну відповідальність за зрив перемир'я. Деякі надії покладалися на переговори політрадників у Берліні. Однак заступник керівника Адміністрації президента РФ Дмитро Козак за підсумками зустрічі представників "нормандської четвірки" заявив, що "прориву досягнуто не було". Глава Офісу президента України Андрій Єрмак пообіцяв, що Верховна Рада нібито змінить постанову про скасування місцевих виборів на Донбасі. Це позитив, але не настільки істотний.

У Єрмака, до речі, свої плюси за підсумками берлінської зустрічі. Він нібито отримав "надію, що "режим тиші" буде продовжений". При цьому сам же зізнався, що не було досягнуто конкретних домовленостей щодо термінів, обмежившись фразою "Ми дуже на це сподіваємося".

А що в документах? Згідно з проєктом підсумків зустрічі, сторони домовилися, що перемир'я має бути всеосяжним. І що Київ розслідує всі факти порушення режиму припинення вогню. Але головне те, що до 18 вересня спільна інспекція укріплень в районі населеного пункту Шуми відбудеться. Однак, за нашими даними, Київ не має наміру допускати представників ОРДЛО в Шуми. А це означає, що всі домовленості можна вважати проваленими.

Висновок напрошується сам. Офіс Зеленського перед виборами зробив ставку на перемир'я і намагається з усіх сил продовжити його до 25 жовтня. А там вже будь що буде. Адже ніяких конструктивних рішень або хоча б ідей не пропонується з боку України. Перемир'я - це добре, але до миру воно не приведе, адже вся суть в політичному врегулюванні. А ось в цьому напрямку Київ не робить кроків. Таке відчуття, що Зеленський боїться, у нього немає політичної волі і сміливості зробити це. А це означає, що все, що ми нині бачимо на Донбасі, триватиме всю каденцію Зеленського.

Сергій Розенбаум

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...