Новини » Політика Читать эту новость на русском

Середня кількість смертей від COVID-19 перевищила 10 тисяч на день: Що далі?

Андрій Волянський
Андрій Волянський

Завідувач кафедри імунології та мікробіології в ХМАПО

Сергій Карпухін/ТАСС

Середня кількість летальних випадків від COVID-19 у світі за 7 днів перевищила 10 тисяч. Що далі? Можливо 15 тисяч?

Про це пише Андрій Волянський на своїй сторінці в Facebook.

Можливо. А більше? Малоймовірно. В цілому, ситуація досить прогнозована. Протягом травня-жовтня середні 5,5 тисячі летальних випадків на добу.

В кінці жовтня очікуваний відрив до 8 тисяч, потім, в листопаді до 10 тисяч. До 1 січня світ прогнозовано досягне 1,8 мільйона смертей, буде інфікований 1% населення Землі за офіційними даними, реально – близько 10%. Далі, в першу половину січня я припускаю зниження кількості летальних випадків у зв'язку зі святами, як це зазвичай відбувається з грипом.

З кінця січня до березня включно можливий ще один підйом, коли щодня помиратиме 10-15 тисяч осіб. У квітні відбудеться спад другої хвилі. Загальна кількість летальних випадків на 1 травня 2021 року – від 3 до 4 мільйонів.

Новини за темою: Повторне зараження COVID-19: Про мутацію вірусу та зникнення імунітету

Це багато чи мало? Звичайно, багато. Це життя людей. Життя літніх людей, які ще могли б якийсь час пожити. Життя хронічно хворих людей, які ще могли б якийсь час пожити. Життя медиків, які могли б ще якийсь час пожити. Який? Невідомо. Інфаркт, пухлина, термінальна стадія мозкової деменції, дорожній інцидент, суїцид. Відчуваєте маніпуляцію? Емоційний компонент? Медики-то чим завинили? А МОЇ літні батьки чому повинні передчасно йти, не дай боже, через якогось китайського вірусу? Це ж МОЇ батьки, не абстрактні літні люди.

60 мільйонів людей помирають у світі щорічно. Тому не потрібно оголошувати війну Китаю. Не потрібно всесвітньою панікою підтримувати процес вилучення грошей зі світової економіки. Просто аналізуємо цифри. 1,8 мільйона – це 3% всіх летальних випадків у світі у 2020 році. Скажімо, СНІД і туберкульоз разом узяті.

Андрій Волянський

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...