Секретні навчання НАТО: Як в Альянсі відпрацьовують ядерну війну

Bild
Bild

Бульварна газета, флагман видавництва Axel Springer, найбільш тиражна газета Німеччини

ВПС Німеччини спільно з партнерами по НАТО відпрацьовують захист території Альянсу із застосуванням ядерної зброї з відкритих джерел

Військово-повітряні сили Німеччини разом з партнерами по НАТО відпрацьовують на навчаннях захист території із застосуванням ядерної зброї. 

Про це пише Bild.

Секретні навчання НАТО.

Якщо ситуація дійсно буде розвиватися за найжахливішим сценарієм і справа дійде до ядерної війни, до цього треба бути готовими. ВПС Німеччини зараз спільно з партнерами по НАТО відпрацьовують захист території Альянсу із застосуванням ядерної зброї.

За даними інформаційного агентства DPA, на цьому тижні почалися секретні навчання Північноатлантичного Альянсу під назвою "Стійкий полудень" (Steadfast Noon). При цьому, зокрема, відпрацьовуються операції винищувачів-бомбардувальників, здатних нести ядерну зброю.

Місцем проведення маневрів цього року стала авіабаза "Нервеніх" на території землі Північний Рейн-Вестфалія. Імовірно, саме там будуть розміщені американські тактичні атомні бомби B61, за неофіційними даними, що зберігаються на базі в Бюхелі (земля Рейнланд-Пфальц).

Одночасно в Бюхелі тривають навчання "Стійкий сторожовий" (Resilient Guard), де ВПС відпрацьовують дії з оборони тамтешньої авіабази. За інформацією Бундесверу, там відпрацьовуються також дії із застосуванням ракетних комплексів Patriot.

Новини за темою: Протистояння ядерних арсеналів США й Росії: Чия зброя виявиться ефективнішою в умовах реального зіткнення

Розміщені в Бюхелі водневі бомби В61 в разі необхідності можуть брати на борт, зокрема, німецькі літаки Tornado, щоб виводити з гри сили противника. Американська ядерна зброя також зберігається на території Бельгії, Туреччини та Нідерландів.

У нинішніх навчаннях беруть участь і бойові літаки ВПС Нідерландів, Бельгії та Італії.

За словами військових експертів, в ході маневрів "Стійкий полудень", що традиційно проходять в жовтні, відпрацьовується, зокрема, безпечна доставка американських ядерних боєприпасів від підземних сховищ до літаків і їхнє розміщення там. Однак під час навчань польоти будуть здійснюватися без бомб. Інформація за конкретним сценарієм навчань поки не опублікована.

Сьогодні небезпека війни, в ході якої може бути застосована ядерна зброя, значно зросла в порівнянні з минулими 30 роками. Причина - розірвання договору про РСМД. США зі схвалення партнерів по НАТО вийшли з нього влітку 2019 року, стверджуючи, що Росія вже кілька років розробляє ракети середньої дальності під назвою 9М729 (Класифікація НАТО: SSC-8), порушуючи тим самим угоду.

Чи почнеться нова гонка озброєнь?

Військові експерти не виключають, що світ стоїть на порозі нової гонки озброєнь. США вже працюють над новою мобільною ракетною системою наземного базування, яка під час дії договору про РСМД була поза законом. Згідно з нинішніми планами, вони повинні оснащуватися виключно звичайними (тобто неядерними) боєголовками. Але не виключено, що плани будуть додатково скориговані.

Новини за темою: Стрілки Годинника Судного дня ближче до півночі: США і Росія не можуть домовитися про режим контролю над озброєннями

Крім того, 5 лютого 2021 року закінчується термін дії останньої великої угоди між США і Росією у сфері контролю над ядерними озброєннями — договору СНО-III. Зараз сторони ведуть переговори про його продовження, але Москва останнім часом дає зрозуміти, що домовитися з Вашингтоном при президенті Дональді Трампі навряд чи вдасться.

За матеріалами: ІноЗМІ

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...