Секрет успіху Норвегії у боротьбі з поширенням COVID-19

Володимир Бахрушин
Володимир Бахрушин

Доктор фізико-математичних наук, професор

Людина в захисній медичній масці на вулиці міста Осло, Норвегія EPA-EFE

Норвегію часто згадують як позитивний приклад країни, де вчасні запобіжні заходи дозволили швидко зупинити поширення COVID-19. Які заходи були запроваджені владою Норвегії?

Про це пише Володимир Бахрушин на своїй сторінці в Facebook.

Хоча поки зарано робити висновки, тим не менш, є істотні підстави для того, щоб казати про ефективність обраної стратегії. За майже однакового рівня захворюваності з сусідньою Данією Норвегія має вдвічі меншу кількість летальних випадків і значно меншу кількість важких випадків. Показник Case fatality rate для Норвегії дорівнює 2,5% і є одним з найнижчих в Європі.

Важливим складником норвезької стратегії є надання ефективної медичної допомоги тим, хто цього потребує, незалежно від конкретного захворювання.

Новини за темою: Як Норвегія збирається воювати з Росією: Винищувачі F-35, багатоцільові субмарини та нові ракети

Основні заходи, запроваджені Норвегією з 12 березня (на цю дату у країні було зареєстровано 800 хворих і 1 летальний випадок) для запобігання поширенню інфекції є такими:

 1. Люди повинні дотримуватися фізичної відстані один від одного та дотримуватися належної гігієни рук, кашляти в паперові серветки або на лікті.
 2. У публічних просторах люди повинні триматися на відстані принаймні один метр від інших людей. Поза своїми домівками люди не повинні збиратися групами більше п’яти осіб, крім членів однієї сім’ї чи домогосподарства. У приміщеннях вони повинні триматися на відстані не менше двох метрів один від одного, але це не стосується членів сім'ї чи домогосподарств.
 3. Усі заклади освіти закриті. Але дітям батьків, що виконують критичні суспільні функції, забезпечується можливість і надалі відвідувати дитячі садочки та початкові школи.
 4. Особи, що були в тісному контакті з тими, в кого виявлено коронавірус, а також ті, хто повернувся з-за кордону, мають пройти карантин протягом 14 днів. Ті, в кого діагностовано коронавірус, і ті, хто проходить його тестування, мають бути ізольовані, тобто повинні завжди залишатися вдома і не виходити на вулицю. Якщо тест негативний, необхідно, тим не менш, пройти карантин.
 5. Обмежено в’їзд до країни для іноземних громадян, які не живуть і не працюють в Норвегії.
 6. Медичним працівникам, які працюють у сфері обслуговування пацієнтів, заборонено їздити за кордон. Ця заборона стосується як професійних, так і приватних подорожей.
 7. Заборонено культурні та спортивні заходи, а також і організовану спортивну активність, як у приміщенні, так і на вулиці.
 8. Усі ресторани, бари, паби та соціальні заклади повинні залишатися закритими, за винятком тих, де їжу сервірують, приміром, їдалень для співробітників та закладів харчування, які можуть забезпечити відстань між відвідувачами не менше 1 метра. Їжу не можна подавати у формі шведського столу.
 9. Фітнес-центри, басейни, аквапарки та подібні заклади, а також заклади, які надають перукарські послуги, догляд за шкірою, масаж, догляд за тілом, татуювання, пірсинг та подібні послуги, залишаються закритими.
 10. Заборонено перебувати в гостьових домах та інших подібних закладах для дозвілля поза межами свого муніципалітету.
 11. Зачинено офіси ліцензування водіїв та транспортних засобів.
 12. Громадський транспорт продовжує працювати.

Володимир Бахрушин

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.Loading...