live

Саудівська Аравія збирається обрушити на світ потужну нафтову хвилю

The Telegraph
The Telegraph

Щоденна британська газета, заснована в 1855 році

Саудівська Аравія прийняла рішення збільшити обсяги видобутку і продавати свою нафту з величезними знижками, щоб покарати Росію за те, що вона не підтримала так званий альянс ОПЕК+ nbcpalmsprings.com

Під час телефонної бесіди президент США Дональд Трамп і президент Росії Володимир Путін домовилися, що країни повинні обговорити питання про способи стабілізації нафтових ринків, але Саудівська Аравія заявила про своє небажання брати участь у будь-яких перемовинах і має намір і надалі збільшувати видобуток нафти.

Про це пише The Telegraph.

Саудівська нафтогазова компанія "Сауді Арамко" (Saudi Aramco) попередила своїх партнерів, щоб ті готувалися до різкого збільшення видобутку нафти, оскільки вона збирається вивести видобуток на максимальну потужність.

"Сауді Арамко" попросила, щоб фірми забезпечили достатню кількість персоналу і обладнання, щоб із середи збільшити видобуток до 12 мільйонів барелів на добу в "найближче майбутнє".

Світовий ринок залитий нафтою через жорстку боротьбу між Росією та Саудівською Аравією за частку ринку після того, як два тижні тому вони не змогли домовитися про подальше скорочення видобутку для підтримки цін на нафту.

Новини за темою: Саудівська Аравія використовує останній нафтовий козир проти Росії та США

У вівторок, на тлі заяв США і Росії про намір провести переговори з питань стабілізації енергетичного ринку після падіння цін на нафту в результаті різкого збільшення обсягу видобутку і падіння попиту, ціни відскочили. Саудівська Аравія заявила про своє небажання брати участь у будь-яких переговорах.

Дональд Трамп і Володимир Путін збираються вирішити, що можна зробити, щоб встановити нижній поріг ціни на сиру нафту після того, так як менше ніж за місяць вона подешевшала в два рази.

Після оголошень про заплановані переговори ціна на нафту марки Brent піднялася приблизно на 2%, але потім впала до позначки нижче 23 доларів за барель. На початку березня вона становила більше 50 доларів. Ціна на американську нафту склала 20,28 долара за барель.

Нафтовий ринок обрушився в результаті падіння світового попиту, оскільки в цілях боротьби з поширенням коронавірусу були припинені пасажирські перевезення і торгівля на тлі значної перенасиченості ринку.

За повідомленням Кремля, у понеділок ввечері під час телефонної бесіди Дональд Трамп і Володимир Путін домовилися, що представники керівництва енергетичної галузі двох країн мають обговорити питання про способи стабілізації нафтових ринків.

Деякі аналітики прогнозують, що в ряді регіонів ціни на нафту можуть стати негативними, коли виникне дефіцит потужностей для зберігання нафти, і компаніям доведеться платити покупцям, щоб позбутися від надлишків.

Минулого тижня американські сенатори-республіканці звинуватили Росію та Саудівську Аравію в тому, що, ті, обрушивши ціни на нафту, почали "економічну війну" проти Америки.

У листі до держсекретаря Майка Помпео вони написали: "Ми ретельно вибирали цей термін і розуміємо всю серйозність його значення".

Падіння цін на нафту стало ударом для американських виробників сланцевої нафти, і багатьом з них загрожує банкрутство.

При цьому через падіння цін на нафту компанія "Шелл" (Shell) у першому кварталі 2020 року була змушена списати активи на 800 мільйонів доларів.

Енергетичний гігант попередив, що через падіння цін у його роботі виникли труднощі, а через швидке поширення коронавірусу COVID-19 виникла "значна невизначеність у відношенні цін і попиту на нафту і газ в решту року.

В оновленому квартальному звіті компанії говориться, що через коронавірус вона знизить свій прогноз на решту року.

У першому кварталі очікувалося зниження компанією обсягів видобутку нафти і зрідженого природного газу.

Акції "Шелл" впали майже на 8% до 13,59 фунта стерлінгів, хоча на початку року їхня ціна становила понад 25 фунтів стерлінгів.

Як повідомляє видання "Блумберг" (Bloomberg), "Сауді Арамко" також розглядає можливість продажу частки в своєму трубопровідному підрозділі, щоб виручити близько 10 мільярдів доларів.

Найбільшому в світі виробнику нафти, мабуть, необхідно залучити кошти для виплати у цьому році дивідендів у розмірі 75 мільярдів доларів і виплати першого внеску в рамках угоди з купівлі частки в саудівській нафтохімічній компанії "Сауді Бейсік Індастріз" (Saudi Basic Industries Corp.) за 70 мільярдів доларів.

На прохання видання "Блумберг" прокоментувати цю інформацію в компанії "Сауді Арамко" не відповіли.

Ед Клауз

За матеріалами: ІноЗМІ

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...