"Самі винні": В Україні в багатоквартирних будинках жити стає все небезпечніше

Скубченко Олександр
Скубченко Олександр

Громадський діяч

21 червня, у Дарницькому районі Києва стався вибух у будинку, який спричинив часткове руйнування декількох поверхів ДСНС

Пам'ятаєте, нещодавно у Києві багатоквартирний будинок був зруйнований вибухом газу? Вчора в Раді на комітеті ЖКГ обговорювали і це. Прийшли до висновку, що винні самі мешканці будинку.

Про це пише Олександр Скубченко на своїй сторінці в Facebook.

Заступник міністра Мінрегіону Хоцянівська: "Винні співвласники цього зруйнованого будинку. Так, у чинному законі "Про ЖКГ" сказано, що за технічне обслуговування та внутрішній ремонт будинку відповідає суб'єкт, вибраний співвласниками будинку. Але разом з тим у нас є величезний ком неврегульованих питань міністерствами, який призводить до того, що сьогодні ось таке відбувається з житловим фондом".

І вона не бреше. У 2015 році був прийнятий Закон України "Про особливості права власності у багатоквартирних будинках", яким зруйнована житлова політика держави, а вся відповідальність за будинки перекладена на "ефективних власників" цих будинків.

Цей закон не працює вже 5 років, тому що тупий і не робочий. Але справу свою гнилу зробив: знищив житлову політику в державі та зруйнував всі правовідносини в сфері ЖКГ.

Ви запитаєте, а як можуть нести відповідальність за технічний стан багатоквартирного будинку — складного інженерного спорудження — мешканці, які ні про технічний стан свого будинку не знають, ні взагалі нічого не розуміють в експлуатації будинку?

Новини за темою: Чи варто жителям будинку, що вибухнув на Позняках, чекати квартир від міста

Запитайте про це тупих грантожерів, які придумали, що багатоквартирний будинок на 500 сімей — це те ж саме, що хата в селі. Хоча багатоквартирний будинок і його експлуатацію, якщо й можна порівнювати, то з самим селом, а не з хатою в ньому.

Але селяни не несуть відповідальність за технічний стан інженерних мереж у селі! А мешканці багатоквартирного будинку – несуть.

Це щоб ви розуміли, в якій жахливій країні і за якими жахливими законами ми живемо.

Але Зеленського все влаштовує. Міністр Мінрегіону Чернишов з моменту призначення жодного слова не вимовив про ЖКГ — він взагалі в цьому нічого не розуміє. Ніхто нічого міняти не збирається.

Тому багатоквартирні будинки і надалі будуть руйнуватися і вибухати. Крайнього держава вже призначила: самі мешканці будинків.

А між тим країна вкрай потребує реформування ЖКГ та осучаснення житлової політики.

Олександр СкубченкоРедакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...