Розкол в Аммані: Світове православ'я розділилося в питанні визнання ПЦУ

Журналіст

Для православ'я 26 лютого стало днем, який точно увійде в підручники церковної історії. В йорданському Аммані зустрілися Предстоятелі та представники Православних Церков. Про що говорили та чому результати зустрічі не потішать ревнителів українського політичного православ'я?
Про це пише Юрій Молчанов на своїй сторінці в Facebook.
Для Православ'я 26 лютого стало днем, який точно увійде в підручники церковної історії. В йорданському Аммані зустрілися Предстоятелі та представники Православних Церков.
Як не намагалися протистояти цьому лобісти ПЦУ, американські дипломати, політики та фанаро-орієнтовані священики.
Зустріч відбулася. Як справедливо зауважив запорізький митрополит Лука, зібралися "Предстоятелі Помісних Церков, які становлять 80% усіх православних віруючих світу". І як видно з перших комюніке, результати зустрічі точно не обрадують ревнителів українського політичного православ'я: світове Православ'я розділилося в питанні визнання ПЦУ. Це ще не розкол, але розділення вже є, і в Аммані його зафіксували публічно й одностайно.
"Щодо існуючої церковної ситуації в Україні учасники зустрічі також визнали, що для відповідного подолання та примирення необхідний Всеправославний діалог" - це з офіційного прес-релізу. Тобто як би не опиралися фанаріоти, але у них є два шляхи:
- Продовжувати гнути свою лінію, накопичуючи негативний потенціал і негатив з боку Помісних Церков, сподіваючись, що опір зможуть зломити світські політики за допомогою своїх важелів тиску.
- Погодитися з форматом зустрічей і піти на Всеправославний діалог, в якому твердість їхніх позицій не факт, що буде міцною.
Також учасники зустрічі зійшлися на думці, що такі зустрічі мають бути продовжені та наступна повинна відбутися вже в цьому році. Мало того, за інформацією телеграм-каналу "Правблог", на таку зустріч може бути запрошений і сам патріарх Варфоломій. Але треба розуміти, запрошення буде направлено, як першому серед рівних, а не по ієрархії (що всіляко намагається підкреслити Фанар).
Ось тут і виявляться: або християнська смиренність і любов, або політична зарозумілість і гординя.
І наостанок сьогоднішня цитата: "Коли ті, хто перебувають поза Церквою, помилково стверджують, що є її частиною просто за указом чи проголошенням, а не через покаяння, прийняття Таїнств Хрещення та Миропомазання, це є фундаментальним запереченням самої природи Церкви та запереченням реалій Таїнств" - єпископ Бачський Іриней (Булович), Сербська Православна Церква.
Коментарі зайві.
Юрій Молчанов