Новини » Політика Читать эту новость на русском

Розкол Америки: Все тільки починається

Дуглас Мюррей
Дуглас Мюррей

Британський консервативний письменник і правий політичний оглядач

Прихильники Джо Байдена глузують із шанувальників Дональда Трампа McGrath/Getty

Якщо люди думають, що попередні чотири роки в американській політиці були склочними, то вони ще нічого не бачили. Після того, як Дональд Трамп піде зі сцени, багато хто, схоже, вірить, що настане нове світле майбутнє, але насправді все набагато гірше.

Про це пише Дуглас Мюррей у своєму блозі на UnHerd.

Американська поляризація передувала Трампу десятиліття, але в останні кілька років вона настільки посилилася, що в статті про американський трайбалізм Кембридзького університету говориться, що зараз вона наближається до рівнів етнічного розколу таких країн, як Боснія і Косово, які відомі своєю політичною нестабільністю. Однак, ще навіть до обрання Трампа, дослідження демократів і республіканців показало між ними такий рівень недовіри, який існує між ізраїльтянами та палестинцями.

Проте, хоча багато людей визнають факт наявності цих симптомів американської балканізації, вони не усвідомлюють її причину. Справа не в тому, що люди вірять в різні речі, річ у тім, що вони вірять в різні факти - більше немає згоди в тому, що сталося, а чого не відбувалося. Це стосується від найзначніших подій до найбуденніших, все починається навіть зі слів, які на думку людей, або були сказані, або ні.

Візьміть два твердження про Трампа, які найбільше злили лівих останні роки: що він назвав усіх мексиканців ґвалтівниками, і що він відмовився засудити білих супрематистів. Обидва ці твердження помилкові. Ні одне, ні інше твердження не показує те, що насправді сказав Дональд Трамп біля підніжжя ескалатора в Trump Tower в день, коли оголосив, що виставляє свою кандидатуру на президентських виборах в червні 2015 року, або в його заяві про події в Шарлоттсвіллі два роки по тому.

Новини за темою: Що зміниться в політиці США щодо України за президента Байдена

Однак, антитрампівський "опір" чотири роки із задоволенням робив ці заяви. За останні пару днів, великі американські мовні телекомпанії, заявили в прямому ефірі, на підставі коментаря Трампа про мексиканців, що латиноамериканці постраждали від забобонів за останні роки більше, ніж будь-коли в історії. Ті самі латиноамериканці, які проголосували за Трампа в рекордних кількостях.

Тим часом передбачувана нездатність Трампа засудити білих супрематистів стала настільки впливовим історичним наративом, що була піднята Камалою Гарріс на віцепрезидентських дебатах із Майклом Пенсом. Розшифровка (те, що ми раніше називали "стенограма") ясно показує, що ці заяви - брехня; Трамп чітко засудив білих супрематистів у своїй заяві після Шарлоттсвілля. Як зауважив один оглядач, Трамп не тільки був президентом, який брехав найбільше, Трамп був і найбільш оббреханим президентом в американській історії.

І тепер людина, яка збирається стати наступним президентом США оголошує, що він хоче, щоб країна вилікувалася?

Ця розколота версія реальності виходить за рамки слів. В останні кілька місяців Америка стала свідком скандалу потенційно величезних масштабів, який раніше вибухнув би на політичній сцені та зустрів би звичайний цикл звинувачень і заперечень.

У ноутбуці Хантера Байдена зберігалося дуже багато речей, включаючи фотографії того, як він курить крек і позує оголеним. Але найбільш серйозним було те твердження, що в ньому зберігалися електронні листи, які підтверджували не тільки те, що брат і син Джо Байдена збагатилися, продаючи іноземним державам доступ до Байдена, а й те, що сам Джо - "голова" - збагатився за допомогою цих коштів.

Можна сказати, що вибір часу для публікації цієї історії був дуже вигідний республіканцям, і це правда. Така історія, що спливла під час президентських перегонів, матиме великий вплив на кампанію; і очевидно, що республіканці хотіли надати такий ефект. Але врешті-решт цього не сталося, як ніби цього взагалі не було.

Звичайно, американська громадськість, може розглядати, і цілком справедливо, особисте життя Хатнера Байдна як його особисту справу. Але його електронні листи містили таку інформацію, яка в будь-якій демократичній країні повинна зажадати проведення відповідного розслідування, оскільки має на увазі масштабний рівень корупції у владі.

Новини за темою: На виборах в США все пішло за найгіршим сценарієм

Проте, американські ліві удали, що це або була спроба російської дезінформації, або це було вторгнення в особисте життя, або іншим способом показали, що там нема на що дивитися. За допомогою соціальних мереж вони задушили історію.

Twitter і Facebook вирішили піддати цензурі будь-яку згадку про цей корупційний скандал. Вони навіть заблокували New York Post - найстарішу газету Америки - і приглушили поширення їхніх статей на своїх платформах. Таким чином, за винятком невеликої групи людей, які проявили інтерес до важкодоступної історії, та частина країни, яка отримує новини з Twitter і Facebook, не дізналися, про що була історія про ноутбук Байдена. Її просто не існує в цьому всесвіті.

Половина країни знає, що скандал з ноутбуком Хантера Байдена підіймає питання щодо отриманих грошових коштів цим сімейством. Інша половина вірить, що це цілком сфабрикована історія, або, принаймні, удавала, що вірить в це в день виборів. Тому що, щоб не зробили проти Байдена, це варто було проігнорувати, щоб побачити, як Дональд Трамп залишає Білий дім.

І зараз у нас є величезна незгода щодо реальності. Одна частина країни - трохи більш ніж половина - вважає, що на цих виборах переміг Байден. Інша - напевно трохи менше половини, але швидше за все більшість людей, які голосували за республіканців - вважає, що переміг Дональд Трамп. Сам Трамп, безвідповідально закладаючи основу для наступних чотирьох років своєї кар'єри, дотримується цього твердження. І хоча в якийсь момент він може сказати, що йде в ім'я блага своєї нації - що не відповідає його характеру - він і його прихильники будуть переконані, що вибори були вкрадені злочинною і корумпованою системою.

Єдина протидія, яку зараз використовує табір Байдена - це прикидається, що це повністю неправда, і що корупції під час виборів в США не існує, особливо, що стосується голосування поштою. І в цей час, та важлива золота середина, яка говорить, що в американській системі голосування безумовно існують порушення при голосуванні, але попри це, Дональд Трамп вибори програв, відсутня як така.

І в цей момент суспільство вступає в критично небезпечний момент. Тому що, коли ми більше не поділяємо одну і ту ж реальність, ми більше не можемо співчувати нашим опонентам або йти на компроміс з ними, і в цій точці трапиться може що завгодно.

Нові президент і віцепрезидент, природно, заявляють, що вони прийшли, щоб покласти цьому край. У своїй першій промові, після того, як голосування пішло на його користь, Джо Байден закликав покінчити з тим, що він назвав "похмурою ерою демонізації". Обраний президент просив: "даймо один одному шанс".

І це саме те, що він і його партія не робили останні чотири роки. Після виборів у 2016 році, вони висунули фальшиве звинувачення про російську змову. Вони стверджували, що Трамп і його сім'я вступили в змову з Кремлем, щоб прийти до влади. І коли розслідування показало, що ці звинувачення фальшиві, вони спробували змістити президента за допомогою імпічменту на підставі телефонної розмови з президентом України. А тепер вони кажуть, що тема сім'ї повинна бути під забороною і закликають всіх до єднання? Очевидно, що Байден і демократи хочуть, щоб "Ера демонізації" і розколу закінчилася лише за умови, що це відбудеться на їхніх умовах.

Що якщо республіканці вирішать зробити з Байденом те саме, що демократи робили з Трампом, делігімітизуючи результати виборів, а разом з ними й виборчий процес? І чому б їм цього не робити? Якщо демократи прикидалися чотири роки, що вибори 2016 року були фальсифікованими, то чому республіканцям не варто провести наступні чотири роки, удаючи, що ці вибори теж? Навіть якщо вони не вірять в це - а багато демократів, безсумнівно, ні скільки не вірять своїм власним твердженням про вибори 2016 року - то це все лише гра.

Новини за темою: Чи може Трамп розпочати громадянську війну?

І якщо демократи могли переслідувати синів Дональда Трампа за звинуваченнями в змові з іноземною державою, чому республіканцям в першу чергу не вимагати провести офіційне розслідування щодо Джо Байдена і його сім'ї? І справді, чому б їм не оголосити (як це зробили демократи у 2016 році), що вони мають намір оголосити імпічмент президенту Байдену, як тільки він вступить на посаду?

Все це може бути зроблено, щоб зіграти в ту ж саму гру - і це буде "чесно" - яку демократи грали з 2016 по 2020 роки. І це ще більше розірвало б країну на частини.

Проблема в тому, що жодна зі сторін більше не прагне розглядати правду з нейтральної точки зору - і демократи все ще продовжують так робити. На тижні, один колишній спікер при Національній Раді оборони при Бараку Обамі засудив привітання Бориса Джонсона, який він надіслав Байдену. Назвавши прем'єр-міністра Великобританії "диваком, що перевзувається", Томмі Вітор сказав: "Ми ніколи не забудемо твої расистські висловлювання про Обаму".

Але Джонсон ніколи не робив расистських висловлювань на адресу Обами. Прем'єр-міністр зауважив у 2016 році, що на настільки прохолодне ставлення Обами до Великобританії могло вплинути його кенійське походження, на що ніхто б не звернув увагу, якби воно було застосоване, наприклад, до американця ірландського походження на кшталт Джо Байдена. Вітор просто підняв Свою власну інтерпретацію висловлювання Джонсона до рівня факту, а потім використовував її проти свого політичного ворога. Він робить це в момент тріумфу свого боку, а відсутність великодушності обіцяє погане майбутнє.

Трамп піде, але якщо хтось думає, що епоха розбіжностей закінчилася, то ви дійсно живете в іншій реальності. Якщо вам сподобалися останні чотири роки американської політики, ви просто закохаєтесь в те, що буде далі.

Дуглас Мюррей

За матеріалами: Андрій Головачов

 

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...