Розенбаум: Українська делегація винна у зриві перемир'я на Донбасі

Сергій Розенбаум
Сергій Розенбаум
Будівля, у якій проходять засідання ТКГ у Мінську Фото з відкритих джерел
Українська делегація винна у зриві перемир'я на Донбасі. Таку думку на своїй сторінці у Facebook висловив політичний експерт і блогер Сергій Розенбаум.
 
Наводимо текст його повідомлення дослівно:
 
Ця теза не нова, я її озвучував раніше - ще 8 вересня, напередодні ситуації в селищі Шуми, де офіційний Київ спочатку погодився, а потім просто злив спільне інспектування.
 
Дану точку зору підтверджує цікава аналітика, яку сьогодні опублікував блогер Кирило Кіквідзе.
 
Нагадаю, що представники "ДНР" почали фіксувати в окремих точках пункту додаткове облаштування українською стороною своїх позицій. Однак Україна спершу навідріз відмовлялася проводити спільну інспекцію, а потім за 30 хвилин до її початку озвучила нові вимоги, зокрема – про наявність у представника СЦКК "ДНР" негативного тесту на коронавірус. Ні аналогічні перевірки на території "ДНР", ні деталізація механізму подальших спільних інспекцій українську сторону не цікавили.
 
Цитата з аналітики Кіквідзе:
 
"Після двогодинної дискусії українці все-таки дали згоду на проведення силами СЦКК в діючому складі за участю представника Координатора ТКГ спільної "одноразової" інспекції в Шумах в районі, де фіксувалися порушення, 10 Вересня 2020 р., о 14:00. Представники Донецька підтвердили, що аналогічні спільні інспекції в рамках СЦКК в діючому складі вони готові прийняти і на своїй території за запитом України. Згідно з досягнутими ще 22 липня 2020 р. домовленостями, СЦКК Донецька направив українській стороні технічні деталі (координати) конкретних точок, де фіксувалися порушення.
 
Однак за 30 хвилин до початку інспекції представники СЦКК України озвучили нові вимоги для її здійснення: наявність у представника СЦКК "ДНР" негативного тесту на коронавірус, паспорта Російської Федерації або України, а також відсутність у нього будь-яких шевронів і відзнак "ДНР". Крім того, українська сторона не підтвердила згоду в зазначених "ДНР" координатах, де спостерігалося зведення споруд, риття траншей та інші роботи. У підсумку спільна інспекція була зірвана.
 
Незважаючи на це, для усунення будь-яких перешкод до виконання узгодженої домовленості та недопущення ескалації конфлікту, до засідання ТКГ 16 вересня 2020 р. представники Донецька і Луганська заздалегідь і письмово представили на погодження всі параметри проведення спільної інспекції, запропонувавши Україні визначити і зафіксувати письмово будь здійснимі додаткові вимоги для проведення такої інспекції.
 
Однак у відповідь українська делегація заявила, що раз інспекція була одноразовою дією і не відбулася – відповідна домовленість анульована. Повноважний представник України в ТКГ Л.М. Кравчук додав, що Україну "не цікавить" можливість проведення таких перевірок на стороні "ДНР" і "ЛНР". Потім представники України в черговий раз зажадали верифікації з боку СММ, заявили, що координаційний механізм так і не був узгоджений, і потребує доопрацювання.
 
У зв'язку з надзвичайною важливістю даного питання для життя людей по обидві сторони лінії зіткнення, представники Донецька і Луганська внесли до засідання ТКГ 30 вересня 2020 р. письмову пропозицію про оновлений пакет заходів щодо посилення режиму припинення вогню з деталізованими параметрами координаційного механізму (взаємодія усіма можливими способами, в тому числі шляхом спільних інспекцій, в цілях практичного недопущення порушень). У контрпропозиціях українці наполягали на обмеженні взаємодії телефонним зв'язком, а всю іншу перевірку вперто "звалювали" на СММ ОБСЄ. Під час переговорів українські представники додатково стверджували, що СЦКК в діючому складі включає в себе представників України і Росії.
 
Таким чином, з політичних мотивів, щоб не допустити жодної згадки про взаємодію з непідконтрольними територіями, Україна остаточно зруйнувала узгоджені 22 липня 2020 р".
 
Кінець цитати.
 
Сумнівне не просто вміння української команди домовлятися. Виникають питання щодо того, чи потребують представники сторони мирного неба для українців, або ж зацікавлені лише в політичних балах, необхідних для їхнього власного подальшого виживання. На жаль, відповідь сьогодні явно не на користь миру.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.Loading...