Розенбаум: Україна порушила угоду щодо припинення вогню від 22 липня. Треба починати все з нуля

Сергій Розенбаум
Сергій Розенбаум
Facebook Serge Rozenbaum

Україна порушила угоду про припинення вогню на Донбасі від 22 липня. Тепер потрібно починати все з нуля. Про це на своїй сторінці у Facebook заявив блогер Сергій Розенбаум.

Наводимо текст його повідомлення дослівно:

Ситуація з перемир'ям на Донбасі зависла в повітрі. Сьогодні на засіданні робочої групи з безпеки ТКГ українська делегація по суті саботувала узгоджені раніше заходи посилення режиму припинення вогню. А це загрожує непередбаченими наслідками - аж до відновлення бойових дій. Мабуть, у президента Зеленського відсутня політична воля до миру.

Україна відмовилася від залучення узгодженого 22 липня в рамках заходів щодо посилення режиму припинення вогню координаційного механізму реагування на порушення. Мабуть, така позиція української делегації була продиктована "зверху" – з офісу президента - після скандалу з активністю підрозділів зі складу Об'єднаних сил біля фортифікаційних споруд в районі населеного пункту Шуми.

Ситуація в цьому районі неодноразово ставала предметом обговорення в ТКГ, але Україна ігнорувала цю проблему. А у відповідь керівництво невизнаної "ДНР" звинуватило Київ у невиконанні взятих на себе зобов'язань і зриві перемир'я. У підсумку Київ погодився допустити спільну з представниками "ДНР" інспекцію в Шуми. Але під тиском радикалів Офіс президента дав задню – інспекцію скасували буквально за пів години до її початку.

Деякі надії покладалися на переговори політрадників у Берліні. Однак заступник керівника Адміністрації президента РФ Дмитро Козак за підсумками зустрічі представників "нормандської четвірки" заявив, що "прориву досягнуто не було".

Сьогодні робоча група з безпеки також не прийшла до консенсусу. Україна відмовилася підтверджувати узгоджений 22 липня координаційний механізм реагування на порушення перемир'я, який би включав спільний розгляд порушень і спільні інспекції.

Такими діями Україна перетворила самі узгоджені заходи на чисто декларативний документ, без якого б то не було механізму контролю виконання. У "ДНР" запропонували повторно узгодити заходи щодо посилення режиму припинення вогню, але відповіді Києва поки немає.

Швидше за все, українська влада просто боялася реакції націоналістів, інакше логіку такого рішення не пояснити. Офіс Зеленського перед виборами зробив ставку на перемир'я і намагається з усіх сил продовжити його до 25 жовтня. Але не роблячи ніяких кроків, цього домогтися буде складно. А зробити щось президент не ризикує через реакцію вулиці, яка була вельми бурхливою після заяви про спільну інспекцію в Шумах. Виходить, ніби як бажання є, але політичної волі немає. А якщо немає політичної волі, ніякого прогресу чекати не доводиться. Буде цікаво подивитися, як Зеленський виходитиме з такої розтяжки.

Сергій Розенбаум

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...