Новини » Політика Читать эту новость на русском

Розенбаум: План ОРДЛО щодо Донбасу виключає можливість України відмовитися від виконання Мінських угод

Сергій Розенбаум
Сергій Розенбаум
Будівля, у якій проходять засідання ТКГ у Мінську Фото з відкритих джерел
Оригінал розміщено на сторінці Сергія Розенбаума у Facebook.
 
План ОРДЛО щодо Донбасу виключає можливість України відмовитися від виконання Мінських угод.
 
Надія української влади на "план Кравчука" по Донбасу померла в самому зародку. Росія вустами свого представника в Тристоронній контактній групі Бориса Гризлова відкрито заявила, що цей план повністю суперечить Мінським угодам, а заступник голови Адміністрації президента РФ Дмитро Козак направив радникам лідерів країн "нормандської четвірки" варіант плану дій, надісланий в ТКГ представниками ОРДЛО. Що важливо, якщо план Кравчука насправді йде врозріз з Мінськими угодами, то план Донбасу, який підтримує Росія, якраз на них і побудований, а тому логічно припустити, що Кремлю буде простіше аргументувати лідерам країн "четвірки" цю позицію.
 
11 листопада Козак направив радникам лідерів країн "нормандської четвірки" листа, в якому прикріплений донбаський варіант дорожньої карти з врегулювання конфлікту. В Україні раніше багато спекулювали, що, мовляв, Росія погодилася на поступки в черговості виконання пунктів Мінських угод. Наскільки це суперечить реальності, видно з плану Донбасу.
 
А в ньому вже головним пунктом прописана необхідність внесення до Верховної Ради змін до Конституції в частині децентралізації з урахуванням особливостей ОРДЛО і детально опрацьованого законодавства про особливий статус, що регулює всі повноваження всіх органів Донбасу, необхідні для того, щоб особливий статус міг реально працювати на постійній основі. Далі Донецьк і Луганськ йдуть за Мінськими угодами і пишуть про необхідність призначення виборів в ОРДЛО. Відразу після виборів Україна починає встановлювати контроль над східним кордоном. Це що стосується політичних аспектів.
 
Паралельно з цим на Донбасі має відбуватися розведення сил, розмінування територій, аж до всієї лінії розмежування. А також повинен бути здійснений обмін за формулою "всіх на всіх", який досі сторони так і не змогли узгодити.
 
В економічній сфері Україна повинна відновити соціально-економічні зв'язки з ОРДЛО, зокрема, почати виплати пенсій жителям цих районів. Також повинні бути скасовані обмеження на пересування людей. А влада ОРДЛО зобов'язана передати управління над підприємствами їхнім законним власникам.
 
Що цікаво, дорожня карта Донбасу прописана настільки детально і точно, щоб уникнути різних тлумачень, як це вийшло з Мінськими угодами. Крім того, РФ і ОРДЛО наполягають на забороні вносити в цей план будь-які норми, які йдуть врозріз з Мінськими угодами.
 
І тут Україна стикається з жорсткою реальністю - план Кравчука в багатьох моментах суперечить Мінським угодам. Сам Кравчук заявив публічно, що Україна не може виконати "Мінськ" в тому вигляді, як він був підписаний. І якщо українська влада не повернеться в русло угод 2014-2015 рр., врегулювання конфлікту не буде. Тому що Україна одноосібно намагається ухилитися від їх виконання, на що згоди Москви, Донецька і Луганська немає і не буде. Що при цьому скажуть посередники з Берліна і Парижа, ви і самі знаєте – просто знизають плечима. Де-юре Кремль правий.
 
Чи зможе нинішня влада досягти миру на Донбасі? У це вже практично немає віри. Всі дії Києва сьогодні - це спроба затягнути час, продемонструвати видимість процесу. Та це процес заради процесу, але не результату. Очевидно, українцям вже пора думати про те, що для миру в країні нам потрібна нова влада.
 
Сергій Розенбаум

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.