Розділяй і володарюй, або Чому Україна програє гібридну війну Росії

Максим Ялі
Максим Ялі

Політолог

Збройні сили України Ветерани.UA

Замість консолідації перед лицем спільного ворога в Україні йде нагнітання ненависті всередині українського суспільства, тим самим переводячи конфлікт із зовнішнього у внутрішній.

Про це пише Максим Ялі на своїй сторінці в Facebook.

Найфатальніша помилка в умовах гібридної війни - розділяти суспільство. По мові, культурі, вірі і далі за списком. В результаті витрачається колосальний енергетичний ресурс найбільш пасіонарної частини суспільства на "ламання списів" із питань, відповіді на які формувалися століттями і є частиною регіональної самобутності. Спроба зробити одну частину суспільства відповідальною за гріхи її регіональної "еліти", виробити в неї почуття неповноцінності через тотальне засудження, навішування ярликів, може тільки прискорити й інтенсифікувати розкол в суспільстві.

Замість консолідації перед лицем спільного ворога, який анексував частину території та розв'язав криваву бійню на Донбасі, в якій продовжують щодня гинути люди по обидві сторони барикад, йде нагнітання ненависті всередині українського суспільства, тим самим переводячи конфлікт із зовнішнього у внутрішній, що і є кінцевою метою Кремля. Дріб'язковість попередньої влади в масштабах історичності моменту, в якій їм вона впала, як кажуть, "з неба", проте ціною "Небесної сотні", полягало в тому, що вона в точності скопіювала політику ще царського, а потім радянського режимів по відношенню до українства в цілому, яку настільки люто декларативно ненавидить і таврує. А саме - політику заборон. На мову, книгодрукування, ЗМІ, право на свою історію, цензуру в цілому.

Як показала історія, вона була провальною. Українська мова не дивлячись на всі заборони не померла, відношення до своїх героїв і подій історії не змінилося.

Ментальні зрушення, в яких задіяні мільйони людей, у свідомості яких сприйняття конкретних важливих історичних подій, не дивлячись на всі відмінності є більш-менш схожим, вимагають відтворення та передачі як мінімум в 3-4 поколіннях.

Новини за темою: Російська гібридна війна у Європі: Як Росія лобіює свої енергетичні проєкти через партії зелених

Тому 73% Зеленського у другому турі президентських виборів було відповіддю якраз в першу чергу на гуманітарну політику тієї частини населення, яку намагалися записати в новий "underclass" "в@тників" "мал@р@сів" тощо.

Є закон синергії, згідно з яким об'єднання зусиль веде до набагато більшого ефекту і зростанню сили енергетичного потенціалу. Доведено на двох конях. І навпаки, чим більше протиріч, суперечок і розбіжностей - тим слабкіша взаємодія і розуміння. Підсумок завжди один. Як тільки вона досягає певного мінімуму, відбувається розлучення. Починаючи від шлюбу двох людей, закінчуючи розпадом імперій на зразок СРСР, загибель якого мало хто зміг передбачити навіть на Заході.

Тим більше, що в економічній сфері хвалитися, м'яко кажучи, не було чим, незважаючи на 144 рішучі реформи...

Воля до боротьби, опору - обов'язкова і ледь не головна якість, не менш важлива, ніж економічний ресурс в умовах війни. Тим більш затяжною, на "виснаження", - саме такою стала політика Кремля після підписання "Мінська-2" і закінчення "гарячої фази" війни на Донбасі. І гуманітарна, інформаційна складова в такому випадку завжди стає головною.

Так що всі ці скандали з приводу того, що сказав Усик, у кого взяв інтерв'ю Гордон, святкувати 9 травня чи сумувати 8-го, нічого крім шкоди і ослаблення суспільства, придушення його волі до опору, єднання в боротьбі зі спільним ворогом, не призводить.

Що, в підсумку, наближає точно не нашу перемогу, а поразку.

А ми потім обурюємося, як це санкційний Козак поїхав у Берлін домовлятися про вирішення конфлікту на Донбасі без нас....

І таке замкнуте коло у всьому. "Бідні, бо дурні. Дурні, бо бідні". Всі навколо винні, крім нас самих. Так на дзеркало постійно і нарікаєм...

Максим Ялі

 

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...