Новини » Світ Читать эту новость на русском

Російський Су-57 проти американського F-35: Чиї винищувачі п'ятого покоління кращі?

Sina
Sina

Китайська технологічна компанія

Багатофункціональний винищувач п'ятого покоління Су-57 під час демонстраційного польоту на авіасалоні МАКС-2011 wikipedia.org

Багато хто задається питанням, який винищувач кращий: російський Су-57 або ж американський F-35. Які недоліки та переваги обох літаків?

Про це пише Sina.

Поки російський винищувач п'ятого покоління Су-57 проходить багаторічні випробування, американський F-35 вже довгий час стоїть на озброєнні. Багато інтернет-користувачів задаються питанням про те, який винищувач кращий: Су-57 або F-35? Хто переможе, якщо в небі зіткнуться винищувачі п'ятого покоління США і Росії? Після оприлюднення даних про технічні характеристики та офіційні оцінки на ці питання відповіли по-новому, і цей вердикт повалить вас у шок: F-35, ймовірно, знищить Су-57. Боюся, що цього разу росіяни справді даремно хвалилися.

На сьогоднішній день в світі існує не так багато успішних розробок літаків п'ятого покоління. Серед них американський F-35 і російський Су-57, безсумнівно, є гідними супротивниками, що з'явилися за певний час. Винищувач F-35 — це проєкт винищувачів-бомбардувальників, який є спільною розробкою декількох країн під керівництвом компанії Lockheed Martin. Він представлений в трьох варіантах: F-35А — наземний винищувач для військово-повітряних сил, B — винищувач з можливістю укороченого зльоту і вертикальної посадки, і F-35C — палубний винищувач, розроблений спеціально для військово-морських сил США. Дані літаки не тільки у великій кількості знаходяться на озброєнні американської армії, але й експортуються до Ізраїлю, Японії, Австралії та інших країн-союзників Сполучених Штатів. Можна сказати, що в даний час це найбільш вироблені і найбільш широко використовувані винищувачі п'ятого покоління у світі.

На знімку справа наліво показані три різних винищувача субмоделі F-35: A, B, C pinterest.com

Так як F-35 був спеціально розроблений для Збройних сил США, Військово-морські сили і морська піхота, які є великими підрозділами Збройних сил, пред'являють дуже високі вимоги до багатоцільової боєздатності літака. Тому, щоб забезпечити бомбове навантаження при штурмовій атаці, при виробництві F-35 було прийнято рішення відмовитися від розміщення відсіку для бомб на бічній поверхні фюзеляжу та поглибити основний відсік в днищі корпуса, щоб літак можна було обладнати важкими боєприпасами для штурмових атак. При виробництві варіанту F-35В винищувача взагалі було вирішено відмовитися від розміщення гармати на внутрішній підвісці, щоб мати можливість здійснення вертикального злету і посадки, в ближньому бою може використовуватися тільки ракета класу "повітря-повітря", що розміщена на зовнішній стороні літака. Таким чином, немає ніяких сумнівів, що в ближньому повітряному бою американський винищувач буде дещо поступатися російському Су-57.

З іншого боку, з самого початку розробки винищувача Су-57 російська армія дуже чітко визначила його позиціонування як повітряний винищувач нового покоління, що прийшов на заміну Су-27. Для реалізації проєкту був використаний цілий ряд нових технологій, наприклад, була розроблена нова конструкція рухомої передньої крайки, яка підвищила рівень загальної аеродинамічної конструкції. Якщо говорити про потужності, новітній Су-57 оснащений двигуном нового покоління "Виріб-30", з яким він вже здійснив випробування. У поєднанні з поворотними соплами даний двигун може дозволити винищувачу здійснювати найрізноманітніші маневри.

Однак всі перераховані вище переваги Су-57 зосереджені на маневреності. Але зараз не Друга світова війна чи не ранній період холодної війни. Бурхливий розвиток радіолокації і ракетобудування в останні десятиліття призвів до того, що зараз рідко ведуться ближні повітряні бої в зоні видимості. В ході війни в Перській затоці і війни в Косово повітряні бої в основному закінчувалися тим, що бойові літаки НАТО, що володіють технологічними перевагами, вирішували результат бою поза зоною видимості.

Насправді, в ході таких "диванних" міркувань важко точно відповісти, який винищувач кращий. В цілому, F-35 кращий справляється з веденням повітряного бою за межами видимості, в той час як Су-57, ймовірно, покаже себе кращий в ближньому бою. Однак, враховуючи особливості та тенденції розвитку сучасного повітряного бою, Су-57 опиниться у невигідному становищі, зіткнувшись з F-35.

Лао Ван

За матеріалами: ІноЗМІ

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...