Новини » Світ Читать эту новость на русском

"Російський Хаммер": Ще один зразок передового озброєння Росії

Sina
Sina

Китайська технологічна компанія

Бронеавтомобілі "Тигр" на міжнародному військово-технічному форумі (МВТФ) "Армія-2020" у військово-патріотичному парку "Патріот" РІА Новини, Володимир Астапкович

Росія зайнялася активною розробкою військової зброї та більше не робить "посудини", як це було в 90-і роки. Особливої уваги потребує недавно представлений транспортний засіб - це автомобіль підвищеної прохідності "Тигр", зовнішній вигляд якого нагадує американський "Хаммер". Наскільки він ефективний?

Про це пише Sina.

Хоча Росія залишається військовою державою, її військові витрати в останні роки безперервно скорочуються. Російські ЗМІ повідомляють, що за сукупними витратами країна вже вибула з п'ятірки найбільших світових лідерів. Однак останнім часом у зв'язку з поліпшенням економічної ситуації військові витрати Росії істотно зросли: у 2020 році витрати вже склали 48 мільярдів доларів. Росія витратила ці гроші на активну розробку військової зброї, вона також приділяє особливу увагу необхідності продовжувати створення високотехнологічного конкурентоспроможного обладнання, а не просто робити якісь "посудини", як це було в 1990-х роках.

Повідомляється, що нещодавно представлений транспортний засіб - це автомобіль підвищеної прохідності "Тигр". Зовнішній вигляд різних моделей бронеавтомобіля "Тигр" відрізняється через різні вимоги та комплектації, але в цілому всі типи відносно компактні. Зовнішній вигляд нагадує американський "Хаммер", але спосіб відкривання капота повністю відрізняється: він відкривається з передньої частини прямо назад. Замки кришки капота закріплені на лівому і правому кінцях решітки радіатора та оснащені механізмом ручного блокування і розблокування.

Його називають російською версією "Хаммера" або "російським Хаммером". Це броньований позашляховик, який Росія почала розробляти в 1997 році після гіркого досвіду, отриманого під час Першої чеченської війни, в ході якої з'ясувалося, що інші легкі транспортні засоби виявилися непридатні. Автомобіль має довжину 5,7 метра, ширину 2,4 метра, висоту 2,5 метра, вагу 7,2 тонни та корисне навантаження в 1,5 тонни. "Тигр" являє собою передньомоторний і повнопривідний автомобіль, а передня частина моторного відсіку має інтегрований з конструкцією кузова бронезахист, який забезпечує високу безпеку та мобільність.

Новини за темою: Російський Су-57 проти американського F-35: Чиї винищувачі п'ятого покоління кращі?

Крім того, він не тільки може рухатися зі швидкістю понад 100 кілометрів на годину при повному навантаженні, але і володіє підвищеною прохідністю. Автомобіль може здійснювати важкі переходи в горах, рухатися по пустелі та навіть в'їжджати у водойми, занурюючись у воду майже до капота. У порівнянні з 4-х місцевим "Хаммером", "Тигр" може перевозити до десяти осіб. На озброєнні російської армії знаходиться понад 40 тисяч машин типу "Тигр".

Нова модель бронеавтомобіля "Тигр" отримала нове оснащення. Перш за все, було встановлено велику кількість передового електронно-інформаційного обладнання. Внутрішній вигляд старої моделі "Тигра" був грубуватий, і він абсолютно не підходив під визначення машини XXI століття. Новий "Тигр" оснащений теле/інфрачервоним прицілом, вбудованими відеокамерами високої роздільної здатності, тепловізорами третього покоління, вбудованими лазерними далекомірами та лазерними системами наведення ракет, а також прицільною системою з функцією автоматичного супроводу цілі. Що стосується озброєння та обладнання, старий "Тигр" був оснащений тільки ручним кулеметом калібру 7,6 мм, який володіє високою мобільністю, але обмеженими бойовими можливостями. Новий "Тигр" може бути обладнаний різною передовою зброєю, в тому числі 12,7-мм великокаліберним кулеметом "КОРД", 30-мм гранатометом АГС-17, протитанковою ракетною пусковою установкою "Корнет" та іншим озброєнням.

За матеріалами: ІноЗМІ

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...