live

Російська допомога Італії нагадує вторгнення СРСР в Афганістан

La Stampa
La Stampa

Одна з найвідоміших і популярних щоденних газет Італії

Солдати італійської армії разом з поліцейськими та карабінерами охороняють дорогу, що веде в місто Нерола, Італія EPA-EFE

Італійські експерти стурбовані тим, що російські військові лікарі в Бергамо мають свободу пересування і доступ до карт Італії. А Середземномор'я — як Східне, так і Центральне — зона боротьби за гегемонію в Сирії і в Лівії.

Про це пише La Stampa.

Експерти з бактеріологічної війни, скеровані Путіним з дозволу Конте, вивчають карти Італії. Вони будуть розквартировані в Бергамо і отримають широку свободу дій. Проте це викликає тривогу в урядових і військових колах Італії.

Переконання, що Росія в цій надзвичайній ситуації, що склалася через коронавірус, допомагає нам, керуючись не тільки безмежною добротою свого народу і традиційною дружбою, що зв'язує дві наші країни, починає поширюватися у військових і політичних колах, в італійській адміністрації та уряді.

Наше видання розповідало про побоювання серед високопоставлених співробітників як уряду, так і генерального штабу, пов'язаних з можливою геополітичною ціною цієї допомоги. Джузеппе Конте (Giuseppe Conte) доведеться заплатити Володимиру Путіну — дозволом на перебування російських військових (лікарів і вірусологів, що мають, втім, військові звання) на італійській території.

"Ла Стампа" дізналася деякі подробиці цієї операції. Наприклад, де перебували до нинішнього моменту росіяни і куди вони прямують.

Новини за темою: Міжнародна політика у нових реаліях: Суперництво наддержав після кризи коронавірусу

Військові, що прибули з Москви, були спочатку розквартировані в римському гостьовому будинку Пія IX, що призначався зазвичай лише для Генерального штабу італійської армії. Зроблені фотографії, безумовно, створюють певне враження, і в цей час військові активно обговорюють їх (хоча спочатку фотографії були опубліковані в російських пропагандистських облікових записах). Вони викликають збентеження: на деяких знімках можна помітити високопоставлених російських офіцерів, які вивчають для своєї операції карту Італії.

Російський контингент експертів з бактеріологічної війни приземлився на аеродромі Пратика-ді-Маре та буде розташований у районі Бергамо, про що повідомили росіяни і "Ла Стампа" — але не влада. Спочатку не було ясно, що вони транспортують. Від італійської сторони ми не отримали вичерпних відповідей, зате росіяни пояснили, про що йдеться: це техніка для антибактеріальної дезінфекції територій.

Інформаційне агентство "Інтерфакс" не повідомляло ні про апарати для штучної вентиляції легень, ні про медичні маски, які вкрай необхідні в багатьох італійських лікарнях. Генерал Марко Бертоліні (Marco Bertolini), колишній командувач Оперативного командування міжвідомчих штабів і Бригади "Фольгоре" ("Блискавка"), пояснює це в досить стриманому тоні: "Від допомоги не відмовляються, і справді, дарованому коневі зубів не лічать. Однак при цьому потрібно дотримуватися значної обережності, Середземномор'я — як Східне, так і Центральне — зона боротьби за гегемонію в Сирії і в Лівії. Потрібно уникнути ситуації, в якій криза в сфері охорони здоров'я дістане  військово-політичний характер. Допомога — це добре, але потрібно ставити певні рамки".

Аналогічними міркуваннями з нами поділилися в кабінетах Генерального штабу. "Обставини зараз екстраординарні. Втім, весь цей період далекий від нормальності".

Словом, на кону опинилася Італія — не беручи до уваги, звісно, стратегічних інтересів Росії в Лівії та Сирії. Росіяни розмістяться в районі Бергамо, де будуть діяти безперешкодно, маючи велику свободу пересування.

"Рішення про відправку загону російських фахівців у Бергамо було прийнято у вівторок, 24 березня, внаслідок переговорів у штабі італійських збройних сил в Римі, заявляє у своєму комюніке Міністерство оборони Росії", — пише російський сайт Militarynews. В італійському уряді нам відповіли, що постачання з Росії і телефонні переговори між Конте і Путіним ніяк між собою не пов'язані. Проте агентство "Інтерфакс" пише: "Угода про відправку російських фахівців до Італії була досягнута в телефонній розмові між російським президентом Володимиром Путіним і головою Ради міністрів Італії Джузеппе Конте".

Невже Італія перетворюється на змішаний італійсько-російський фронт для розвідки і дослідження бактеріологічної війни? Деяких це зовсім не втішає в той момент, коли англійська сторона, між іншим, звинувачує Росію в застосуванні хімічної зброї, наприклад, газу "Новачок", проти колишнього співробітника КДБ Сергія Скрипаля (Кремль заперечує будь-яку причетність).

Глава генерального штабу оборони з пошаною прийняв високопоставлених московських військових на італійській території, як видно на відеозаписах, опублікованих, однак, у Фейсбуці офіційних органів російської пропаганди. В італійських військових колах люди, виховані в певній історичній культурі, не можуть не згадати далекі і не пов'язані з нинішніми подіями, але такі, що наводять на роздуми, речі: "День, з яким зазвичай пов'язують початок радянського вторгнення в Афганістан, — це 25 грудня 1979 року, коли величезні радянські вантажні літаки з солдатами почали висаджуватися на авіабазі Баграм, поблизу Кабула. В той момент Амін був ще переконаний, що Радянський Союз — його союзник, і з радістю сприйняв їх прибуття: нарешті його крики про допомогу почули. Зараз часи і звичаї змінилися, але суть залишається незмінною".

Якопо Якобоні

За матеріалами: ІноЗМІ

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...