Новини » Економіка Читать эту новость на русском

Росія відкрила для себе виробництво водню з природного газу

Handelsblatt
Handelsblatt

Щоденна загальнонаціональна  ділова газета Німеччині

На глобальний ринок водню очікує різке зростання Фото з відкритих джерел

Росія має намір взятися за виробництво водню з природного газу. Експерти вважають, що водневий ринок в найближчому майбутньому очікує різке зростання, і російські компанії поспішають зайняти вигідні позиції. Для поставок планується використовувати "Північний потік-2".

Про це пише Handelsblatt.

На думку Москви, глобальний ринок водню очікує різке зростання. До кінця року російське керівництво планує сформулювати стратегію розвитку даної галузі.

Москва виступає за виробництво водню з природного газу. "Світу треба давати ту енергію, якою він може скористатися, тобто доступну, екологічно чисту і конкурентоспроможну", — зазначив заступник міністра енергетики Росії Павло Сорокін в середу під час німецько-російського галузевого форуму.

Політик розповів про плани розвитку водневої галузі в Росії. В їх основі лежить виробництво водню за допомогою метану, основного компонента природного газу.

Російське керівництво розраховує, що глобальний ринок водню різко розшириться. Навіть за консервативними оцінками Міністерства фінансів, до 2050 року споживання зросте на 50% — до 150-160 мільйонів тонн на рік. Деякі вважають, що і до цього ринок буде стрімко зростати.

За допомогою даного методу, за словами Сорокіна, можна при відносно низьких витратах виробляти новий енергоносій за собівартістю в 1,5-2 долара за кілограм. Це відповідає лише одній чверті або навіть одній п'ятій частині витрат на виробництво водню з відновлюваних джерел енергії.

Тримати позиції

До кінця року російський уряд планує сформулювати стратегію з розвитку водневого сектора. Країна планує відстоювати свої позиції як глобального енергетичного експортера. За словами Сорокіна, тут мова йде про можливий експорт десятків мільйонів тонн водню як на Захід, так і на Схід.

Як транспортна інфраструктура розглядається трубопровід "Північний потік-2". За оцінками "Газпрому", до 70% його потужностей можна заповнити воднем.

Новини за темою: Гряде вирішальна битва за проєкт Газпрому "Північний потік-2"

Але для цього спочатку потрібно зробити необхідний обсяг водню. Крім "Газпрому", відповідні проєкти планують запустити державний холдинг "Росатом" і концерн "Новатек".

Тим часом в сибірському Томську планується створити перший російський консорціум з розвитку водневих технологій. Ініціатором створення консорціуму виступив Томський політехнічний університет, який подав документи на створення дослідницького кластера. За словами проректора ТПУ Артема Боєва, промисловість зацікавлена в цьому центрі.

Андре Баллін

За матеріалами: ІноЗМІ

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...