Новини » Світ Читать эту новость на русском

Росія розробляє винищувач-невидимку шостого покоління?

The National Interest
The National Interest

Американське аналітичне видання з військово-політичної тематики з друкованим журналом

Російський багатофункціональний винищувач п'ятого покоління Су-57 Фото з відкритих джерел

Російський винищувач шостого покоління може бути створений компаніями "Сухой" і "МіГ". Такий винищувач зможе розвинути кращі характеристики МіГ-21, найпоширенішого надзвукового реактивного літака в історії, а також дуже функціонального МіГ-35 і Су-57.

Про це пише The National Interest.

Про розробку винищувачів наступного покоління оголосила не тільки Москва. США, Китай, Велика Британія, Італія, Швеція, Японія, Німеччина, Іспанія, Тайвань і Франція – всі вони досягли певного прогресу в створенні винищувачів майбутнього.

Хоча ще не всі проблеми з виробництвом винищувача-невидимки Су-57 вирішені, Москва, за повідомленнями, вже націлена на винищувач шостого покоління, який, можливо, буде розроблений під спільним брендом "МіГ-Сухой". Такий винищувач зможе розвинути кращі характеристики МіГ-21, найпоширенішого надзвукового реактивного літака в історії, а також дуже функціонального МіГ-35 і Су-57.

"Можливо, так і буде-винищувач виробництва "МіГ-Сухой". Але поки все в стадії обговорень, про деталі рано говорити", - повідомив Індустріальний директор авіаційного комплексу Ростеха Анатолій Сердюков.

На швидку розробку винищувача шостого покоління Росія натякає не вперше. У березні 2016 року тодішній віцепрем'єр Дмитро Рогозін оголосив, що робота над бойовим літаком шостого покоління вже почалася. Рогозін тоді підкреслив, що ОКБ "Сухой" навіть представив попередній проєкт "на створення винищувача шостого покоління".

Хоча поставки Су-57 затримуються — частково через проблеми з розробкою-винищувача п'ятого покоління як і раніше призначений на заміну Міг—29 і Су-27 в російських ВПС. Залишається неясним, як Су-57 зарекомендує себе проти американського F-35 Lightning II компанії Lockheed Martin, який став панівним багатоцільовим винищувачем у світі. Можливості F-35 по дальності виявлення, геолокації, ідентифікації та системного реагування дозволяють літаку точно фіксувати і знищувати найсучасніші загрози в світі, включаючи всі рівні новітньої російської системи ЗРК С-300.

Новини за темою: Російський Су-57 проти американського F-35: Чиї винищувачі п'ятого покоління кращі?

Замість того, щоб йти ва-банк з Су-57, Москва може переключити увагу на винищувач шостого покоління, який, як вважають фахівці, зможе виконувати бойові завдання без участі людини і використовувати для ураження цілі штучний інтелект разом з радіофотонним радаром. Такий винищувач, ймовірно, буде розвивати гіперзвукову швидкість, вилітати в навколоземний простір і застосовувати зброю, засновану на нових фізичних принципах.

Ексголовком ВКС РФ, голова комітету Ради Федерації з оборони і безпеки Віктор Бондарєв раніше повідомив ТАСС, що Збройні Сили Росії будуть переходити на техніку шостого покоління — в тому числі ударні безпілотники — плавно і поступово, лише переконавшись в надійності літаків попереднього покоління.

Нарівні з Китаєм Росія продовжує вивчати способи перспективного застосування машинного навчання і штучного інтелекту (ШІ) в збройових платформах — Пентагон же визнав цей крок небезпечним, оскільки не факт, що ШІ зможе адекватно відрізняти цивільних осіб від військових цілей.

Випуск винищувачів наступного покоління анонсувала не тільки Москва. США, Китай, Велика Британія, Італія, Швеція, Японія, Німеччина, Іспанія, Тайвань і Франція — всі вони досягли певного прогресу в створенні винищувачів майбутнього. Загальна риса, що проявилася вже на даному етапі — більш модульна конструкція, яка дозволить літаку вирішувати різні завдання, в той час як рій дронів або аналогічних мінілітаків забезпечить винищувачу захист і розвідку.

Однак перш ніж про літаки наступного покоління можна буде говорити всерйоз, пройде мінімум років десять, якщо не більше.

Пітер Сучу

За матеріалами: ІноЗМІ

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.Loading...