Рік новій Раді: Як у війні "соросят" і Коломойського переміг "колективний Ахметов"

Гужва Ігор
Гужва Ігор

Журналіст, політолог

Зала засідань Верховної Ради України - депутати IX скликання

president.gov.ua

Новому складу Верховної Ради виповнюється рік з моменту обрання. Партія "Слуга народу" набрала найбільше мандатів й сформувала фракцію монобільшості. Але внутрішньопартійні чвари груп впливу розбивають цю "монолітну" коаліцію. Який наразі баланс сил?

Про це пише Ігор Гужва на своїй сторінці в Facebook.

Рік новій Раді. Оповідь про те, як у війні "соросят" і Коломойського переміг "колективний Ахметов", але це не принесло заспокоєння.

Спочатку і список "Слуги народу", і взагалі команда нової Зе-влади формувалася, виходячи з двох протилежних і навіть ворожих, концепцій. Але які об'єднувало одне слово – переділ.

По-перше, люди Коломойського і союзних з ним груп були налаштовані на перерозподіл влади, власності та потоків на свою користь.

По-друге, Захід і грантова тусовка (так звані "соросята") були налаштовані на переділ, але на свою користь.

Між цими групами відразу ж почалася війна, взаємні звинувачення і зливи компромату. За підсумком, робота "слуг народу" виявилася дезорганізованою, а перемогла в цій "боротьбі зелених хлопчиків" третя сила - "колективний Ахметов" - велика частина української еліти, яка зуміла знайти шлях до серця (злі язики уточнюють - і до кишені) Зеленського і, використовуючи міжусобиці всередині "слуг народу", погасити пориви до переділу у Коломойського, і, одночасно, остудити запал "соросят" відставкою генпрокурора Рябошапки та прем'єр-міністра Гончарука, голови митниці Нефьодова та інших.

Символом цього повороту стала відставка Богдана, який починав як людина Коломойського, але саме він привів у владу "топсоросят" - Гончарука, Рябошапку, Арахамію. Єрмак, що став на його місце веде лінію на те, щоб дружити та домовлятися з усіма олігархічними групами, відмовившись від ідеї великого переділу влади та бізнесу.

Але не можна сказати, що ця конструкція стабільна. "Соросята" нарікають, що було помітно по камінг-ауту "Голосу", який пішов в опозицію до Зеленського. Олігархи незадоволені, що "соросят" не відсторонили від рішень остаточно. Коломойський незадоволений, що його поставили в один ряд з іншими олігархами з "колективного Ахметова". Плюс - те, що відбувається, не влаштовує політичний південний схід і Росію, оскільки Зе, сподіваючись компенсувати перед Заходом зменшення впливу "соросят" на економічні процеси, показово саботує Мінські угоди та продовжує курс Порошенка на тотальну українізацію. Що було особливо помітно по тому, як "слуги народу" не стали голосувати за "закон Бужанського", а також з позиції представників Зеленського в Конституційному суді по закону про мови.

Новини за темою: Рік з мовним законом: Як змінилась Україна

Плюс до цього зі своєю програмою йдуть Порошенко і Турчинов, намагаючись розхитати ситуацію в країні, щоб або "знести" Зеленського, або домогтися дострокових виборів у Раду.

Все це разом і створює політичну нестабільність, яка нині спостерігається, постійні скандали та сварки.

При цьому, суспільний запит як раз в іншому – в стабілізації та наведення порядку (і закінчення війни на Донбасі тим або іншим способом як складова частина цього процесу).

І чим гірше з цими завданнями справляється Зеленський та його команда, чим сильніше бардак і розвал, тим сильніше і розчарування в ньому.

Якщо ж партія президента невдало виступить на місцевих виборах це може запустити потужні відцентрові тенденції всередині фракції та команди влади взагалі, де кожна з груп буде шукати собі нових політичних партнерів на стороні або ж готуватися до самостійного плавання.

Ігор Гужва

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...