Революція в сфері домогосподарства і гендерної рівності: Домашню працю хочуть визнати роботою

Адвокат Права
Адвокат Права

Юридичний Telegram-канал

Ведення домашнього господарства, догляд за дітьми та іншими членами сім'ї, турбота про них, виховання дітей тощо депутати хочуть прирівняти до повноцінної роботи Фото з відкритих джерел

​​Народні депутати вирішили захистити права жінок. Для цього в законодавстві з’являться "працівники з сімейними обов’язками", контракти для домогосподарок та "неоплачувана доглядова праця". Що передбачає законопроєкт?

Оригінал в Telegram-каналі "Адвокат Права".

У Верховній Раді зареєстровано проєкт Закону №4174 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення рівних можливостей у сфері праці". Автори документа стверджують, що зміни здатні створити революцію в захисті прав жінок і поширенні гендерної рівності.

Відповідно до тексту законопроєкту домашня праця - спрямована на обслуговування домашнього господарства (сім'ї) робота, що виконується особою віком від 16 років на підставі трудового договору регулярно та на професійній основі.

Трудовий договір може бути розірваний у будь-який час за згодою сторін за умови попередження про це не менше як за два тижні.

Особливості регулювання домашньої праці визначаються умовами трудового договору. При цьому гарантії щодо зайнятості, часу відпочинку, оплати праці, охорони праці, праці жінок, молоді, інвалідів надаються в порядку, передбаченому законодавством про працю.

Новини за темою: Гендерне насилля, шлюб з дітьми та небажана вагітність: В ООН назвали наслідки пандемії COVID-19

Проєктом закону планується:

  • доповнення Кодексу законів про працю положеннями щодо роботи працівників із сімейними обов'язками та осіб, які виконують домашню працю;
  • визначення положення про те, що не допускається залучення до робіт у нічний час, до надурочних робіт і робіт у вихідні дні і направлення у відрядження вагітних жінок і жінок, що мають дітей віком до трьох років, без їх письмової згоди. На відміну від діючої на даний момент повної заборони;
  • встановлення у Законі України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" можливості добровільної сплати внесків на соціальне та пенсійне страхування для осіб, які виконують домашню працю;
  • визначення у Законі України "Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків" поняття "неоплачувана доглядова праця", а також визначення повноважень спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків щодо організації наукових і експертних досліджень з оцінки вартості неоплачуваної доглядової праці, як діяльності жінок і чоловіків, з метою зменшення розриву в оплаті праці жінок і чоловіків.

Неоплачувана доглядова праця - неоплачувана діяльність особи, спрямована на обслуговування та забезпечення потреб сім'ї: ведення домашнього господарства, догляд за дітьми та іншими членами сім'ї, піклування про них, виховання дітей тощо.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...