Рекомендації очільника МВС Авакова українцям, як виходити з карантину

Арсен Аваков
Арсен Аваков

Міністр внутрішніх справ

Співробітники поліції блокують в'їзд в зону відпочинку поблизу річки Дніпро в Києві EPA-EFE

Уряд прийняв рішення про продовження карантину з пом'якшенням обмежувальних заходів. Загроза поширення коронавірусної інфекції COVID-19 нікуди не поділася, але низку виробничих та життєвих циклів більше не можна обмежувати без катастрофічних наслідків.

Про це пише Арсен Аваков на своїй сторінці в Facebook.

Ну що ж, дорогі українці!

Ми дійсно знаходимося на плато розвитку епідемії в Україні. Ще не спад – ще плато!

Маємо один із кращих трендів контролю епідемії не тільки в Європі, але і в світі. І це наша з вами заслуга: ми разом - своєчасними жорсткими карантинними обмеженнями та свідомим і відповідальним їх виконанням - змогли зупинити шквальний розвиток коронавірусу в країні.

Але ця війна ще далеко не закінчена, найнебезпечніший вірус нікуди не подівся. Ризики залишаються... і тому ми всі, незважаючи на емоційну втому від режиму обмежень, повинні бути дуже уважні, обережні та суворі – щоб наші зусилля і принесені жертви не були марними, щоб ми не зірвалися у вторинний спалах захворюваності, який забере життя...

У той же час – країна вже майже два місяці на карантині та обмеженнях – наростають труднощі, які я називаю проблемами пасивного стану.

Напружена і стагнує економіка, низку виробничих і життєвих циклів більше не можна обмежувати без катастрофічних наслідків; наростають проблеми в життєво важливих сферах, у дуже багатьох проблеми із забезпеченням гідного рівня життя своїх родин – як наслідок напружені нерви людей...

З урахуванням усього цього, – уряд прийняв рішення про поетапне зняття обмежень і частковий вихід із карантину з 11 травня.

Знімати карантинні обмеження необхідно грамотно і акуратно. Думаючи, кожен на своєму місці, – про процедури роботи в умовах все ще не переможеної епідемії коронавірусу.

За наступний тиждень всім нам потрібно підготуватися – не піратськи бравуючи безвідповідальною сміливістю дурня, не хвацько дорватися та відкривати торговельні точки, сервісні служби і ресторани! Ні! Не для того ми терпіли, щоб зірватися у всі тяжкі... треба діяти з урахуванням всіх норм безпеки сьогоднішнього моменту – грамотно функціонувати, максимально і суворо витримуючи антиепідеміологічні рекомендації.

За останні 2 дні поліція склала 263 протоколи про порушення карантинних норм, всього за період карантину – 10303.

Несумлінність і нечесність відзначена у сфері торгівлі та громадського харчування у тому числі: 94 протоколу щодо супермаркетів, 140 – кафе/бари/ресторани.

Серед іншого серйозно порушували і отримали протоколи ТЦ "Нова лінія", ТЦ "Епіцентр". Останній спробував відкрити низку заборонених видів торгівлі – отримав 29 протоколів та штрафів (4 з них лише за вчорашній день).

Кафе, ресторани – небезпечна й одночасно болюча тема для багатьох. Несподівано більшість порушень у Рівненській обл. – 26, Маріуполь – 14. А в Києві – викриті в порушеннях і піддані протоколу і штрафу відомі ресторани "Моншер", "Виноградний хутір", "Велюр", "Фабіус"...

Сумнівна і нехороша популярність...

Всі протоколи направлені до суду і будуть заплачені штрафи, але хто і чим заплатить за життя і здоров'я людей, які захворіли в результаті порушень карантину? Треба мати елементарну совість і свідомість!

Темпи відкриття, порядок функціонування та контролю об'єктів на місцях значною мірою тепер делеговані урядом місцевій владі. Всі рішення в деталях будуть прийматися з урахуванням розвитку епідемії в конкретному регіоні країни. На голів адміністрацій, мерів, керівників ОТГ – велика відповідальність!

Це важливе поєднання функцій і відповідальності органів державної влади та місцевого самоврядування.

Новини за темою: Бунт мерів, або Чому революція почалася з регіонів

Сподіваюся, у всіх вистачить розуму спочатку думати про здоров'я людей в період епідемії, а потім вже про ефектну політичну позу перед виборами.

Неприпустимо будувати свої політичні проєкти на житті та здоров'ї людей!

Тому давайте, панове місцеві і центральні політики, якщо вже зовсім несила без цього, - політиканство тут відкладемо на потім, після того, як широко зітхнемо – вийшовши з кризи. Люди це оцінять, впевнений!

А поки що, дорогі українці - налаштовуємося на краще і, додивляючись серіали, які ще не додивились, - будуємо робочі плани, думаємо про систему безпеки для себе та своїх клієнтів, записуємося з 11-го в перукарні та готуємося бігати в парках – із суворим і відповідальним обличчям, щоб вірус навіть і не думав..

І, залишаємося оптимістами! - адже прекрасний той світ, який створюєте та відчуваєте Ви!

Арсен Аваков

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...