live

Рекомендації лікарів з Уханя – людей, які реально борються з коронавірусом

Віталій Журавський
Віталій Журавський

Український правознавець і політичний діяч

Дезінфекція коронавіруса в Сеулі, Південна Корея EPA-EFE

У суспільстві шириться багато спекуляцій стосовно коронавірусу, який почав поширюватися з китайського міста Ухань. Щоб протистояти дезінформації по виявленню та профілактики наводимо рекомендації лікарів, які безпосередньо досліджують цей вірус.

Про це пише Віталій Журавський на своїй сторінці в Facebook.

Якщо у вас нежить і мокрота при застуді, ви не можете бути носієм коронавірусної інфекції. Коронавірусна пневмонія - це сухий кашель без нежиті. Це найпростіший спосіб визначити. Будь ласка, розкажіть друзям, якщо ви розбираєтеся, про ідентифікацію та профілактику.

Вірус з Уханя не є термостійким і гине при температурі 26-27 градусів. Тому пийте більше гарячої води. Частіше і довше під сонцем. Гаряча вода – не ліки, корисна для здоров'я, ефективна при всіх вірусах.

Порада лікаря щодо коронавірусу:

  • Вірус досить великий за розміром (діаметр становить близько 400-500 нм), тому звичайна мед. маска в принципі може відфільтрувати. Якщо заражений чхає перед вами або пройде на відстані до 3 метрів від вас, зараза просто впаде на землю, літати не зможе.
  • Якщо вірус потрапив на поверхню металу, він проживе не менше 12 годин. Тому, якщо ви зіткнулися з якоюсь металевою поверхнею, ретельно вимийте руки з милом.
  • Вірус може залишатися активним на тканині протягом 6-12 годин. Звичайний пральний порошок має вбити вірус. Зимовий одяг досить просушити на сонці, щоб вбити вірус.

Про симптоми безпосередньо захворювання - пневмонії, викликаної коронавірусом:

  • Після проникнення в горло може з'явитися сухість горла, яка зустрічається при ангіні. Триватиме 3-4 дні.
  • Потім вірус зливатиметься з носовою рідиною, потраплятиме в трахею, а потім в легені, викликаючи запалення легенів. Цей процес займе від 5 до 6 днів.
  • При коронавірусній пневмонії з'являється висока температура і утруднене дихання. Закладеність носа не схожа на нормальну закладеність, з'являється відчуття, що тонете у воді. У цьому випадку слід негайно звернутися до лікаря.

Про профілактику:

  • Найпоширеніший спосіб заразитися - це доторкатися до людей, тому треба часто мити руки. Вірус може жити тільки на ваших руках, протягом 5-10 хвилин. Але за ці 5-10 хвилин може статися, що завгодно (ви можете потерти руками очі або доторкнутися до носа).
  • На додаток до частого миття рук ви можете полоскати горло Бетадіном, щоб усунути або мінімізувати дії мікробів, поки ті ще знаходяться в горлі (перед тим, як потрапити в легені).

Будьте гранично уважні і обережні, пийте більше підігрітої води.

Віталій Журавський

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...