live

Рейтинг влади падає: Про що говорить нове дослідження КМІС

 Володимир Компанієць
Володимир Компанієць

Економіст

president.gov.ua

КМІС щойно оприлюднив результати опитування населення з 21 по 25 лютого 2020 року, і там рейтинг підтримки чинної влади продовжує стрімко летіти вниз.

Про це пише Володимир Компанієць на своїй сторінці в Facebook.

Найцікавіше:

В оцінці успішності влади у справі вирішення конфлікту на Донбасі відбулося погіршення порівняно з груднем: тільки 25% опитаних думають, що влада успішна (у грудні було 40%), а 70% - що не успішна (у грудні було 50%).

Боротьба з корупцією на вищих щаблях владі неуспішна: так думають 83% учасників дослідження (у грудні було 76%), бачать успіх 12% (у грудні було 17%).

Більшість українців не бачить просування в розслідуванні резонансних кримінальних справ: так вважають 80% у лютому (у грудні було 71%), відзначають успіх тільки 11% (у грудні було 17%).

80% респондентів не бачать успіхів нової влади у справі зниження тарифів ЖКГ, 14% - бачать. У порівнянні з груднем оцінки стали гіршими.

Майже половина опитаних (46%) сказали, що їхні витрати на оплату послуг ЖКГ у січні 2020 року зросли порівняно з січнем 2019 року. У 39% респондентів ці витрати не змінилися або зменшилися.

21% учасників дослідження вказали, що витрачають на оплату послуг ЖКГ більше половини доходу сім'ї. Ця частка зросла порівняно з опитуваннями КМІС листопада-грудня минулого року (тоді було 14% і 16% відповідно). Якщо порівняти результати цього дослідження з опитуванням КМІС, проведеним в 2015 році на замовлення Фонду Фрідріха Еберта, то за 4 роки частка тих домогосподарств, які витрачають більше половини доходу на комунальні послуги, зросла більш ніж втричі – з 6% до 21%. Частка українців, що витрачають на оплату послуг ЖКГ менше третини доходу сім'ї, в лютому зменшилась порівняно з дослідженнями листопада та грудня: 42% в лютому і 53% та 48% в листопаді та грудні відповідно. Ще більша різниця за цим показником з дослідженням 2015 року: тоді менше третини доходу витрачали на послуги ЖКГ 66% опитаних, тепер – тільки 42%.

kiis.com.ua


...
2. До Володимира Зеленського позитивно ставляться в лютому 47% опитаних, негативно – 24%. Якщо порівнювати ці дані з грудневим опитуванням, то частка тих, хто ставиться до Зеленського позитивно, зменшилася на 13 відсоткових пунктів (було 60%), а частка тих, хто ставиться до нього негативно, зросла на 10 відсоткових пунктів (було 14%).

До Олексія Гончарука позитивно ставляться в лютому 8% опитаних, негативно – 33%. Якщо порівнювати ці дані з грудневим опитуванням, то частка тих, хто ставиться до Гончарука позитивно, зменшилася на 4 відсоткових пункти (було 12%), а частка тих, хто ставиться до нього негативно, зросла на 11 відсоткових пунктів (було 22%).

До Дмитра Разумкова позитивно ставляться в лютому 21% опитаних, негативно – 16%. Якщо порівнювати ці дані з грудневим опитуванням, то частка тих, хто ставиться до нього негативно, зросла на 5 відсоткових пунктів (було 11%).

До Святослава Вакарчука позитивно ставляться в лютому 16% опитаних, негативно – 36%. Якщо порівнювати ці дані з грудневим опитуванням, то частка тих, хто ставиться до Вакарчука позитивно, зменшилася на 6 відсоткових пунктів (було 22%).

До Петра Порошенка в лютому позитивно ставляться 14% опитаних, негативно – 61%; до Юрія Бойка позитивно ставляться 23% респондентів, негативно – 31%; до Віктора Медведчука позитивно ставляться 16% учасників дослідження, негативно – 45%; до Вадима Рабіновича позитивно ставляться 14%, негативно – 41%.
..
3. Оцінка дій президента України порівняно з груднем в лютому погіршилася: на 15 відсоткових пунктів стало менше тих, хто схвалює його роботу (з 62% до 47%), і на 15 відсоткових пунктів зросла частка тих, хто не схвалює (з 25% до 40%).

kiis.com.ua

Оцінка дій Кабінету міністрів порівняно з груднем в лютому погіршилася: на 14 відсоткових пунктів стало менше тих, хто схвалює його роботу (з 35% до 21%), і на 20 відсоткових пунктів зросла частка тих, хто не схвалює (з 46% до 66%).

kiis.com.ua

Оцінка дій Верховної Ради порівняно з груднем в лютому погіршилася: на 16 відсоткових пунктів стало менше тих, хто схвалює її роботу (з 35% до 19%) і на 21 відсотковий пункт зросла частка тих, хто не схвалює (з 49% до 70%).

kiis.com.ua

Оцінюючи роботу уряду Гончарука за період з кінця серпня минулого року по лютий цього року, тільки близько 11% опитаних поставили оцінку "добре" або "відмінно" (4 та 5 за п’ятибальною шкалою). Більшість же респондентів вважає, що уряд Гончарука з моменту призначення працював або "дуже погано" (27%), або ж поставили "двійку" (19%), або дали оцінку "3" (задовільно) – таких 37%.

kiis.com.ua

Відносна більшість опитаних (44%) думає, що треба відправити у відставку діючий склад Кабінету Міністрів, 37% думають, що уряд на чолі з Гончаруком ще має працювати.
...
4. Якби всеукраїнський референдум про продаж землі сільськогосподарського призначення відбувався найближчої неділі, 15% українців проголосували б на референдумі "за" ринок землі, 62% - "проти", ще 18% не брали б участі в голосуванні. Протягом періоду листопад 2019 року – лютий 2020 року частка прихильників продажу землі знижувалася: 22% в листопаді, 19% - в грудні, 15% - в лютому.

kiis.com.ua


...
5. 33% опитаних вважають, що держава має забезпечити російськомовним громадянам України правом отримувати шкільну освіту російською мовою по всій території України, ще 40% - що в тих областях, де більшість населення цього бажає, але не по всій території України, 24% респондентів вважають що держава не має забезпечувати такого права.

37% опитаних вважають, що держава має забезпечити російськомовним громадян України право спілкуватися з чиновниками російською мовою по всій території України, ще 31% - що в тих областях, де більшість населення цього бажає, але не по всій території України, 28% респондентів вважають, що держава не має забезпечувати такого права.

kiis.com.ua


...
З 21 по 25 лютого 2020 року КМІС провів опитування методом CATI (телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера, computer-assisted telephone interviews) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Вибірка репрезентативна для дорослого населення (віком 18 років і старше) України. До вибірки не включаються території, які тимчасово не контролюються владою України - АР Крим, окремі райони Донецької та Луганської областей. В ході опитування проведено 1500 інтерв'ю, похибка вибірки з імовірністю 0,95 не перевищує 3%. Дані цього дослідження порівнюються з результатами опитувань КМІС, які були проведені з 15 по 18 грудня, з 22 по 25 листопада, з 4 по 7 листопада, з 9 по 11 жовтня та з 6 по 19 вересня 2019 року.

Володимир Компанієць

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...