Ракета "Циркон": Російська гіперзвукова зброя вийшла на новий рівень

Сіньхуа
Сіньхуа

Офіційне інформаційне агентство Китайської Народної Республіки і найбільше джерело новин в країні

Новітня російська крилата ракета 3М22 "Циркон" Wikimedia Commons

Атакувальним здібностям США Росія може протиставити свою ракету "Циркон". Вона така швидка, що Америка і її союзники просто не встигнуть її перехопити.

Про це пише "Сіньхуа".

Нещодавно, згідно з повідомленнями російських ЗМІ, успішно пройшли випробування гіперзвукової ракети "Циркон". Фрегат "Адмірал Горшков" провів випробувальні пуски гіперзвукової ракети "Циркон", які повною мірою підтвердили унікальні тактико-технічні характеристики ракети по дальності, точності удару і швидкості польоту. Під час військово-морського параду в Санкт-Петербурзі президент Росії Володимир Путін заявив, що в найближчі кілька років російський флот буде оснащений передовими гіперзвуковими ракетами "Циркон".

"У світі військового мистецтва не можна обійтися без думок про швидкість". Швидкість - це найважливіший фактор, що відкриває двері до перемоги в сучасній війні. Довжина корпусу гіперзвукової ракети "Циркон" становить від 8 до 11 метрів, вага бойової частини — від 300 до 400 кг, швидкість польоту досягає 9 махів, дальність польоту може перевищувати тисячу кілометрів, а максимальна висота польоту становить понад 30 км. Швидкість польоту в 9 махів вже ставить ракету в один ряд з провідною гіперзвуковою зброєю в світі.

Новини за темою: Зброя майбутнього: Роботи-вбивці Пентагону і секретні розробки Китаю

Ракета "Циркон" має велику потужність і вміє маневрувати при наближенні до мети, тим самим більш ефективно ухиляючись від систем ПРО. Крім того, вона володіє потужними стелс-характеристиками, бо плазмовий стелс-щит із зовнішнього боку корпусу може поглинати радіолокаційні хвилі. Надвисока швидкість польоту в поєднанні з потужною здатністю до подолання системи протиповітряної оборони і малопомітністю дає "Циркону" надію на те, щоб стати "козирем" Росії в озброєнні.

Росія приступила до розробки гіперзвукових ракет "Циркон" ще в 2011 році. У ній використовується універсальна російська установка вертикального пуску 3с-14, що значно економить час і витрати на установку і обслуговування. Два важкі атомні крейсери, на яких будуть розміщені ракети "Циркон", наразі на профілактичному ремонті і модернізації. Очікується, що один з них буде модернізований в 2021 або 2022 році. У той же час Росія активно розробляє полегшені ракети "Циркон" для запуску з летючих платформ.

Основна військова мета ракети "Циркон" — знищення авіаносних ударних груп. Ракета має високу швидкість польоту, її дальність відносно невелика, тому середній час виявлення і перехоплення ракети противником може становити менше п'яти хвилин. Наявні системи морського базування США і їхніх союзників не можуть відреагувати в такі короткі терміни. Навіть якщо ракета "Циркон" буде перехоплена і знищена, осколки ракети виявляться досить близько до корабля, щоб завдати величезної шкоди.

Ракети "Циркон" також можуть вражати наземні цілі, такі як центри командоуправління і установки ПРО. Підводний човен-носій "Циркону" при наближенні до берега може вражати цілі в сотнях кілометрів від берега. Багато важливих об'єктів Сполучених Штатів знаходяться в межах цього діапазону. Високошвидкісні ракети "Циркон" можуть навіть наносити удари по підземних військових об'єктах.

Прагнення Росії до швидкої розробки гіперзвукової зброї має безліч мотивів. Важливим рушійним фактором є розвиток глобальної системи протиракетної оборони США. Потужна протиракетна обороноздатність значно знижує загрозу балістичних ракет для континентальної частини Сполучених Штатів та їхніх союзників. У той же час атакувальні здібності США з кожним днем посилюються, і разом із гарантуванням власної безпеки Америка підриває безпеку інших країн світу. Після виходу США з Договору про обмеження систем протиракетної оборони в 2001 році Росія присвятила себе розробці передових систем гіперзвукової зброї, сподіваючись отримати асиметричні переваги, ставши лідером в передовій галузі та перевершивши глобальну систему протиракетної оборони Сполучених Штатів. Стрімкий розвиток гіперзвукової зброї в Росії змусив Америку витратити ще більше сил і засобів на модернізацію системи протиракетної оборони і розвиток суміжних передових областей озброєння, пов'язаних з гіперзвуковими технологіями, щоб дістати стратегічну ініціативу.

Нині з розробки гіперзвукової зброї і відповідних технологій Росія займає лідерські позиції в світі. Після першого етапу розгортання гіперзвукових ракет "Кинджал" і "Авангард" ракета "Циркон" також в найближчому часі буде прийнята на озброєння, і боєздатність російської армії вийде на новий рівень. Незабаром - в лютому 2021 року - закінчується термін єдиного чинного договору про контроль над озброєннями між США і Росією - СНО-3. Мірою наближення цієї дати питання про те, чи накладуть Сполучені Штати і Росія чіткі обмеження на розробку гіперзвукової зброї, стане новим ключовим моментом цієї політичної гри, а гонка озброєнь між двома сторонами наразиться на нову невизначеність.

Ляо Лунвень, Чень Цзюньянь

За матеріалами: ІноЗМІ

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...