Приборкати НЛО: Все про космічну розвідку США

Defense Express
Defense Express

Інформаційно-консалтингова компанія яка висвітлює питання оборонно-промислової політики, військово-технічного співробітництва, а також політики оборони і безпеки держави

У травні 2020 року в Білому домі відбулось представлення нового прапору Космічних військ США Фото з відкритих джерел

Через необхідність протистояти новим викликам у сфері безпеки, зокрема, з можливими атаками на американські супутники з боку китайців і росіян, в США були створено Космічні війська. Що вони собою являють і чим займатимуться?

Про це пише Defense Express.

Космічні війська США стали 18-м членом розвідувального співтовариства.

Входження Космічних військ до розвідувального співтовариства США було офіційно оформлено на церемонії, яка відбулася минулої п’ятниці на секретному об'єкті в Бетесді, штат Меріленд. Вони забезпечуватимуть захист космічних систем США від протисупутникової зброї КНР та РФ.

Космічні війська США 8 січня ц.р. офіційно стали 18-м членом розвідувального співтовариства США.

"Сьогодні ми вітаємо космічні сили в розвідувальному співтоваристві", - заявив директор національної розвідки Джон Раткліф у своєму пресрелізі в цей день.

Наразі невідомо чи застосовуватиметься X-37B для того, щоб протистояти засобам космічної боротьби противника, в тому числі для їх фізичного захоплення, але його характеристики та надзвичайно пристосований відсік корисного навантаження, що схожий на вантажівку з маніпулятором, може бути дуже корисним для реалізації експериментальних концепцій у цьому відношенні Фото з відкритих джерел

Генерал Джон Раймонд, керівник космічних операцій США своєю чергою відзначив: "Це є важливою віхою, чітким твердженням, що Америка прагне до безпечного та доступного космічного домену. Наше партнерство забезпечить, щоб Космічні війська та нація завжди залишалися вище за будь-яку загрозу".

Новини за темою: Космічна гонка США й Китаю набирає обертів: Панування в космосі стало питанням життя і смерті

Генерал Джон Раймонд, керівник космічних операцій США Фото з відкритих джерел

Джон Реймонд також заявив, що в інтересах підтримки розвідувального співтовариства тепер працюватиме підрозділ розвідки, спостереження і рекогносцировки Космічних військ США (United States Space Force Intelligence, Surveillance, and Reconnaissance Enterprise). Нова служба буде зосереджена на веденні технічної розвідки в інтересах захисту космічних систем від протисупутникової зброї, що розробляється Китаєм та РФ.

Інфографіка Розвідувального управління Міністерства оборони Сполучених Штатів Америки, що представляє, як одні супутники можуть бути атаковані іншими Фото з відкритих джерел

В коментарі американському спеціалізованому виданню Defense One чиновник наголосив, що цей крок є більш ніж символічним - космічні можливості росіян, китайців та інших країн зростають так само швидко, як і залежність США від космосу.

21 грудня 2019 року президент США Дональд Трамп оголосив про створення в країні Космічних військ. У якості однієї з причин їх створення він вказав необхідність протистояти новому виклику безпеці країни, зокрема, тому, що пов'язаний з можливими атаками на американські супутники з боку китайців та росіян.

Новини за темою: Зоряні війни за оволодіння космосом: Місяць стане плацдармом для американської військової стратегії?

21 грудня 2019 року Президент США Дональд Трамп оголосив про створення в країні Космічних військ, обгрунтувавши це можливими атаками на американські супутники з боку китайців та росіян Фото з відкритих джерел

До Розвідувального співтовариства США, окрім Космічних сил США, також входять:

 • - Центральне розвідувальне управління,
 • - Бюро розвідки та досліджень, а також Дипломатична служба безпеки США Державного департаменту США;
 • - Управління контртерористичної і фінансової розвідки Міністерства фінансів США;
 • - Розвідувальне управління міністерства оборони США;
 • - Агентство національної безпеки;
 • - Розвідувальне управління Армії США;
 • - Розвідувальне управління ВПС США;
 • - Розвідувальне управління ВМС США;
 • - Розвідувальне управління Корпусу морської піхоти США;
 • - Національне агентство геопросторової розвідки США;
 • - Національне управління військово-космічної розвідки США;
 • - Управління розвідки та контррозвідки Міністерства енергетики США;
 • - Управління розвідки та аналізу та Розвідувальне управління Берегової охорони США Міністерства внутрішньої безпеки;
 • - ФБР США та Управління по боротьбі з наркотиками Міністерства юстиції США.

Герб Розвідувального співтовариства США wikipedia.org

Космічні війська – це наймолодший, шостий вид збройних сил США, що призначений для здійснення військових операцій у космічному просторі. Вони були засновані 20 грудня 2019 року. Згідно з законом про Космічні війська, вони будуть організовані, навчені та оснащені для забезпечення свободи функціонування Сполучених Штатів у космосі та здійснення невідкладних чи тривалих космічних операцій.

Герб Космічних військ США wikipedia.org

До їх обов'язків належать захист інтересів США та стримування актів агресії шляхом проведення операцій у космосі.

Структура та завдання Командування космічних операцій США Фото з відкритих джерел

В середині грудня 2020 року відбулась презентація офіційної назви військовослужбовців цього нового виду ЗС США. Її офіційно оголосив особисто віцепрезидент США Майкл Пенс під час святкування першої річниці з дня створення Космічних військ США.

На сторожі космосу в США будуть стояти "Guardians", або українською "Вартові". Саме так будуть називати всіх, хто зарахований до Космічних сил (Space Force, USSF). Їх одразу ж напівжартома назвали "Вартовими галактики".

Новини за темою: Війни недалекого майбутнього, або Космос як полігон боротьби за світове панування

Лого, яке повідомляє, що персонал Космічних сил буде називатися "Вартовими" Air Force Staff Sgt. James Richardson

Раніше видання TheDrive відмітило схожість емблем Космічних військ США та вигаданої організації Starfleet (Зоряний флот), яка поєднує збройні сили, науково-дослідну та дипломатичну функції, із фантастичного серіалу Star Trek.

Нагадаємо, що Defense Express раніше оприлюднив серію матеріалів, що стосуються використання космосу у військових цілях. Зокрема наші читачі можуть дізнатись про космічне протистояння між країнами світу, військово-космічні проєкти Китаю, про особливості ведення космічної розвідки, роль глобальних навігаційних систем в сучасних військових конфліктах, а також про те, якою може бути війна у космосі в сучасному світі.

Валерій Рябих

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...