Протести у Санжарах як результат війни Коломойського та Сороса

Ростислав Іщенко
Ростислав Іщенко

Український політолог, публіцист, історик, дипломат

Протести у Нових Санжарах kolo.news/Віталій Крицький

У всьому світі протестують проти хворих і іноземців, а в Україні — проти здорових та своїх. І це не масове божевілля. Є підстави говорити про політичну боротьбу груп впливу.

Про це пише Ростислав Іщенко на своїй сторінці в Facebook.

Смертельний вірус українства

Історія з евакуацією громадян України з ураженого коронавірусом Китаю показова в усіх відношеннях. Не будемо робити вигляд, що із схожими не стикалися в інших країнах. Стикалися, в тому числі і в Росії. Але саме із схожими, а не з тотожними.

У Росії, у селищі Варна Челябінської області, місцеве населення виступило проти розміщення в місцевому санаторії хворих коронавірусом китайців.

У всьому світі відзначаються випадки китаєфобії, пов'язані із хворобою.

Але зазначимо суттєві відмінності відомих нам ситуацій від того, що відбулося в Україні. Отже, по-перше, як було сказано, у Варні населення виступило проти розміщення хворих, в Україні — проти здорових людей, поміщених на карантин у зв'язку з прибуттям із вогнища захворювання. По-друге, в усьому світі виступають проти чужих (китайців), в Україні виступили проти своїх. Весь інший світ своїх намагається врятувати. По-третє, в тій же Варні люди протестували проти розміщення хворих в неналежних умовах, нездатних забезпечити їхнє гарантоване відокремлення від здорових людей. Після переговорів з керівництвом області питання було вирішене та проблема моментально розсмокталася. Нагадаю, що коли в карантин під Тюменню визначили вивезених з Китаю здорових росіян, жодних протестів не було і в помині.

Отже, у всьому світі протестують проти хворих і чужих (іноземців), які до того ж вимагають не просто їх куди-небудь вигнати, а забезпечити належні умови ізоляції. В Україні протестують проти здорових і своїх. При цьому вимагають прибрати їх з очей геть куди завгодно, а краще взагалі вбити. Погрози спалити нещасних лунали по всій країні.

І це не масове божевілля. Маємо всі підстави говорити про сплановану акцію, спрямовану проти президента Зеленського. Занадто добре були організовані виступи. Дуже чітко хтось організував злив конфіденційної інформації в режимі реального часу, занадто явно проступали майданні технології та занадто виразним був упор на силове протистояння та на відмову від будь-якого компромісу. Останнє також майданна технологія, спрямована на те, щоб влада, навіть за бажанням, не змогла знайти спільну мову з протестувальниками.

Навряд чи йдеться про негайне повалення Зеленського. Занадто великий ризик, що Захід не зрозуміє та не оцінить такий хід. А без підтримки Заходу жодна влада в Україні довго не протримається. Отже, йдеться про те, щоб дискредитувати президента, залякати його та зробити абсолютно слухняним знаряддям у руках організаторів шабашу.

Хто вони?

З урахуванням того, що Зеленський і без того був слухняний Коломойському (хоч і не всі побажання останнього були виконані, але і прямої відмови виконувати їх не було, йшлося лише про те, що знадобиться час), логічно буде припустити, що переформатування президента необхідно політичним супротивникам Коломойського — угрупованню Сороса.

Вони зробили ставку на уряд Гончарука і якимось дивом саме Гончарук поки виходить головним вигодонабувачем в цій кризі. Зеленський у всьому винен — "привіз в Україну заразу", а Гончарук займався безпосередніми переговорами з місцевими жителями (принаймні так повідомила прес-служба Кабміну України) — працював на контрасті — "виправляв" "помилки Зеленського".

Напередодні Сорос виграв у Коломойського два бої: він відстояв уряд Гончарука в ході скандалу з прослуховуванням Кабінету прем'єра. Заміна Богдана Єрмаком могла пройти і, швидше за все пройшла, без участі Сороса, але об'єктивно виявилася вигідна також йому. Обшуки, проведені на телеканалі "1+1" СБУ (якою керує близький до Зеленського Баканов), також пішли Коломойському в мінус. Для Сороса саме час закріплювати успіх і перехоплювати у Коломойського контроль над президентом.

Зеленський — боягуз. Це добре відомо ще з 2014 року, коли після першого ж окрику та загрози відправити його в АТО, він різко змінив своє ставлення до перевороту в цілому та до бойовиків зокрема, полюбив останніх і став виступати з антиросійськими заявами. Отже, якщо Зеленського гарненько налякати, його не треба міняти на іншу фігуру. А що може налякати сильніше, ніж демонстрація повної готовності країни до заколоту через сущі дрібниці - кілька десятків здорових співгромадян повинні провести два тижні в карантині? Так можна влаштувати заколот і тому, що ранок похмурий чи зима була безсніжна.

Прекрасно продемонстрована і повна, ірраціональна, керованість натовпу, в яку остаточно перетворилося українське суспільство.

По-перше, націоналісти (або люди, які вважають себе націоналістами) навіть не замислюються про те, що з точки зору сповідуваної ними ідеології вони повинні турбуватися про своїх, що потрапили в біду співгромадян, підтримувати їх. Навіть якщо б евакуйовані з Китаю люди були хворі, нормальне суспільство не відверталося б від них, а намагалося надати будь-яку можливу допомогу. Але не у випадку з Україною.

По-друге, відмовляючи державі в можливості розмістити евакуйованих на карантин де б то не було, суспільство стимулює владу просто тихо розпустити їх по домівках без всякого карантину, значно збільшуючи ризик виникнення вогнища епідемії в Україні. Тобто, борючись з організацією карантину, люди не зміцнюють свою безпеку, а послаблюють її. Це легко зрозуміти, але вони не розуміють, а значить вони втратили здатність критично мислити, без чого неможливо адекватно оцінити навіть найпростішу ситуацію. Тобто вони повністю керовані своїми ляльководами.

По-третє, вражає рівень невмотивованої злоби та жорстокості, готовності вбити ні в чому неповинних людей, що не представляють для тебе жодної небезпеки, тільки тому, що вони жили в Китаї, коли там почав поширюватися коронавірус. Це означає, що вони з не меншою готовністю і з не меншою жорстокістю будуть готові вбивати людей і через будь-який інший надуманий привід.

Власне, сталося те, про що я писав задовго до 2014 року. В ході наростаючого громадянського протистояння — рівень атомізації суспільства досяг граничного. Припиняють діяти системи, що базуються на групових інтересах. "Заповіти Майдану" вже не зближують своїх адептів. Рівень діючих систем знизився до розмірів сім'ї в кращому випадку, в гіршому система замикається на кожному окремо взятому "я". Кожна окрема людина сприймає себе як надцінність, а всіх оточуючих — як конкурентів у боротьбі за ресурси, необхідні для виживання цього самого "я".

Процес дійшов до свого логічного завершення. Слідом за знищенням економіки та розбалансуванням управлінської вертикалі, зникло і суспільство.

Замість української нації місцеві нацисти створили натовп жадібних, гранично тупих і заздрісних індивідів, які жорстко конкурують один із одним за матеріальні блага.

Такий натовп дійсно в будь-який момент можна кинути проти кого завгодно. Досить просто сказати (нічого не доводячи), що жертва зазіхнула на матеріальні блага, які кожен представник натовпу вважає за такі, що по праву належать йому особисто.

Показовий виступ Зеленському влаштували. Хід за ним. Ось тільки ходити йому нікуди, та й нічим. У чумном бараці українства він не лікар, не санітар, а лише один із пацієнтів.

Ростислав Іщенко

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...