Продовольча криза на півдні Африки: 50 мільйонів осіб на межі голоду

Марта Олійник-Дьомочко
Марта Олійник-Дьомочко

Директор Global Ukraine

Продовольча і сільськогосподарська організація ООН ФАО прогнозує, що до 2030 року 25,7% африканців (433 мільйони чоловік від прогнозованої загальної кількості населення) не матимуть надійного і постійного доступу до їжі YouTube

ООН попереджає про можливу продовольчу кризу на півдні Африки. В зоні ризику - до 50 мільйонів людей з таких країн як Малаві, Мозамбік, Замбія та Зімбабве.

Про це пише Марта Олійник-Дьомочко на своїй сторінці в Facebook.

Криза викликана, насамперед, поганими погодними умовами: посухою у 2019 році та нальотами сарани. Останній чинник може зачепити близько 7 мільйонів людей у цих країнах. Зустрічала інформацію, що рій саранчі, протяжністю 1 кв.км, може з’їсти за 1 день таку ж кількість їжі, як і 35 000 людей. Додатково ситуацію погіршили і заходи стримування коронавірусу.

Цих кілька чинників + безпекова нестабільність (теж серед викликів) - те, з чим так чи інакше довелося зіштовхнутися чималій кількості африканських країн цьогоріч. Можна пригадати ситуацію, яка склалася у першій половині року в Східній Африці. Країни регіону були буквально "спустошені" сараною - найбільший "наліт" за останні 70 років.

Загалом ситуація з доступом до їжі останні роки має негативну тенденцію: кількість людей, яким бракує продовольства постійно збільшується. За останні роки - на 60 мільйонів (для порівняння - це як населення Італії).

Новини за темою: Новий неоколоніалізм, або Як Росія використовує коронавірус для експансії Африки

Найбільш драматичною є ситуація в Африці, де кожен 5 зіштовхується з цією проблемою, а це - близько 250 мільйонів людей. Прогнози ФАО теж невтішні: на 2030 рік (за умови збереження чинної динаміки) 25,7% африканців (433 мільйони осіб від прогнозованої загальної кількості населення) не матимуть надійного та постійного доступу до їжі.

Але це були - попередні дані дослідження, до пандемії. Враховуючи останні світові події, ФАО оновило короткостроковий прогноз на 2020 рік.

Ризики продовольчої кризи в 2020 році з відкритих джерел

За ним, кількість людей, які зіштовхнуться з нестачею їжі, зросте вдвічі у порівнянні з 2019 роком (більша економічна слабкість+неможливість імпорту), якщо не вжити негайних заходів зі стимулювання місцевих малих господарств та зовнішньої допомоги.

Марта Олійник-Дьомочко

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...