Про справжню пандемію, яка почалась задовго до появи коронавірусу

Тарас Жиравецький
Тарас Жиравецький

Головний лікар у клініці "Біокурс"

Коронавірус - не єдина загроза життю українців Олександр Коряков/Коммерсант

Коли загроза коронавірусу зникне, тоді справжня пандемія почне лютувати на планеті ще більше. Інфаркти та інсульти в молодому віці, онкологія, безпліддя, аутоімунні захворювання - і це тільки короткий список реальної загрози для українців.

Про це пише Тарас Жиравецький на своїй сторінці в Facebook.

Що ми спостерігаємо вже багато років і як медики отримуємо шок, так саме шок.

Пандемія захворювань, які нас повільно, але гарантовано наближають до колапсу нашого здоров‘я і часто до втрати найдорожчого - нашого життя!

Ні це не коронавірус і не свинний чи пташиний грип, не кір, не дифтерія.

На жаль, щодня протягом останніх десяти років я як лікар спостерігаю шалений ріст онкології, це просто неможливо передати словами, скільки випадків ми лікарі почали діагностувати навіть у дітей.

Про це кажуть і мої колеги.

Нам щодня давали статистику по коронавірусу тричі на день, по раку ми насправді не знаємо статистики навіть щорічної.

Лікування одного пацієнта з такою проблемою вартує колосальних коштів навіть в Україні, про закордон промовчу, бо це можуть бути сотні тисяч долларів.

Але це тільки частина причин справжньої пандемії.

Новини за темою: Український лікар про боротьбу з COVID-19 з самого епіцентру

Другою проблемою є збільшення кількості пацієнтів з аутоімунними захворюваннями. Ці захворювання зараз легко діагностувати, але кількість пацієнтів таки вражає.
Ці захворювання також є дуже небезпечними і можуть без лікування призводити до важких наслідків.
До них відносяться склеродермія, аутоімунний гепатит, дерматоміозит, системний червоний вовчак, хвороба Бехтерєва, хвороба Крона, ентероколіти, псоріаз, аутоімунний тиреоїдит, діабет першого типу, ревматоїдний артрит, розсіяний склероз і ще багато захворювань.

Алергічні захворювання включно з астмою також дуже почастішали і пацієнтів з igE загальним вище 500 бачу щодня.

Діагностика та лікування є також дуже коштовною.

Третя проблема – це алкоголізм, наркоманія, залежність від тоталізаторів.

Ці проблеми переходять у площину психіатрії, але статистики ми так само не бачимо, а вона просто жахлива.

Причому реклама алкоголю та азартних ігор постійно переслідує нас та наших дітей.

А саме ці залежності ламають життя часто не одній людині, а цілим сім‘ям, а лікування та реабілітація вартує значно більше ніж доза наркотика чи ставка на тоталізаторі.

Четверта проблема – це гепатити та туберкульоз, про які ми чуємо краєм вуха, але справжньої статистики ми не знаємо і нам щотижня її не повідомляють. Ці захворювання можна назвати прихованими вбивцями, бо пацієнти часто не знають про них і живуть звичайним життям до появи серйозних проблем зі здоров‘ям.

П'ята проблема – це інфаркти та інсульти у молодому віці, а також проблеми серцевосудинної системи. Кардіологи, нейрохірурги та невропатологи знають, що ці хвороби значно помолодшали, а в стаціонарах йде постійна щоденна війна за життя, яку ведуть медики.

Лікування таких пацієнтів деколи вартує десятки тисяч гривень на добу, статистика як завжди мовчить. Вона звичайно є, але нам її не оголошують щодня чи навіть щомісяця, тому ми спимо спокійно.

Ще однією проблемою, яка не забирає життя, але не дає йому розпочатись є непліддя, як чоловіче так і жіноче.

Стикаючись щодня з цією проблемою у роботі можу вас запевнити це таки колосальна проблема, яка поки що вирішується часто з допомогою репродуктивних технологій, але з такими темпами ми скоро дійсно дійдемо до того, що більшість дітей буде з'являтись на світ тільки з допомогою репродуктологів.

Доречі жінки часто втрачають бажання стати мамою, а молоді чоловіки граються з ін'єкціями тестострону та інших гормонів, які призводять до повного зникнення сперматозоїдів.

Ось така неоголошена пандемія лютує поруч!

Чи є у нас статистика?

Так звичайно, але чи розуміємо ми справжні маштаби цієї пандемії?

Думаю, що не розуміємо доки не стикаємось з нею у власному житті.

Тому коли коронавірус-2020 зникне, як і коронавірус-2002, не забувайте, що справжня пандемія почне лютувати на планеті ще більше і нам потрібно буде витрачати, ще більше сил на боротьбу з нею.

Цінуйте медиків і медсестер також, бо вони незважаючи на увесь попередній принизливий PR, який тривав десятки років таки рятують нас і продовжують життя!

Думайте і дбайте про своє здоров‘я, воно цього вартує!

Тарас Жиравецький

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...