Президентські вибори в США: Проміжні підсумки

Ілія Куса
Ілія Куса

Експерт з питань міжнародної політики та Близького Сходу Українського інституту майбутнього

Нинішні вибори стали 59-ми виборами президента в історії Штатів, на яких може бути обраний 46-й президент США AP Photo/Robert F. Bukaty

У США триває підрахунок голосів президентських виборів, на яких зійшлися нинішній президент Дональд Трамп й кандидат від Демократичної партії Джо Байден. Хто здобуде перемогу - достеменно не відомо, проте деякі висновки можна зробити вже зараз.

Про це пише Ілія Куса на своїй сторінці в Facebook.

По виборах президента США. Результату ще немає, триває підрахунок голосів. Але кілька висновків я все ж зробити можу.

1. Джо Байден спрацював дещо краще Гілларі Клінтон в 2016 році. У багатьох штатах він зумів отримати більше підтримки, ніж вона. Але відбити штати, які у демократів забрав Трамп 4 роки тому, він поки не зміг.

2. Демократи явно переоцінили своїх кандидатів у сенатори і недооцінили "губерів"-республіканців. Боротьба за Сенат затягнулася і перейшла у мляве перетягування каната. Я думаю, результат не буде відомий до самого кінця. Там зараз паритет - 43 на 43.

3. Дональд Трамп утримав основні республіканські електоральні бастіони на південному сході і Середньому Заході, але його підтримка в них помітно знизилася. Відрив від Байдена небезпечно маленький в деяких ключових штатах.

4. Ніяких несподіванок не було. Соціологія в цілому не збрехала. Все так, як прогнозували аналітики. Демократи брали свої штати, а республіканці - свої, чітко за партійно-ідеологічними блоками, як у 2016 році.

Новини за темою: Байден проти Трампа: Що ці вибори означають для решти світу

5. Було кілька цікавих моментів, за якими захоплено спостерігали: битва за Флориду, яку Байден не витягнув через один округ, спроба демократів взяти в облогу республіканські цитаделі Канзас і Техас (теж нічого не вийшло, але було небезпечно) і бій, який все ще триває за штати на сході, що вагаються.

6. Я думаю, результат виборів вирішить боротьба за Пенсільванію, Мічиган, Вісконсін і Північну Кароліну. Якщо Байден переможе в усіх, зможе розраховувати на перемогу. Якщо все програє, його шанси будуть вкрай мізерними.

7. Не виключаю післявиборчого трешу в будь-якій формі. Голоси поштою ще не підраховували. Трамп через суд зобов'язав підрахувати їх у турборежимі за 3 дні. Це 100 млн голосів, які можуть змінити ситуацію в ключових штатах, враховуючи малий розрив між кандидатами. Є ризик, що хтось захоче оголосити про свою перемогу раніше офіційних результатів. Не виключаю і суперечок з приводу результатів голосування в окремих округах.

Новини за темою: "Судний день" у США: Американці готуються до протистоянь на вулицях

8. Країна глибоко розколота 50 на 50. Навіть ті результати виборів, які є зараз, це добре показують. А значить, хто б не переміг, наразиться на проблему половинчастої легітимності в очах населення. Різні люди, різні цінності, різне сприйняття навколишнього, своїх потреб, страхів, бажань і майбутнього. У цьому контексті вибори, на жаль, нічого не змінили, розкол лише посилився.

Ілія Куса

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...