Пресконференція Зеленського: Урочиста презентація для обраних журналістів?

Андрій Головачов
Андрій Головачов

Економічний експерт, аналітик

Пресконференція Володимира Зеленського president.gov.ua

Сьогодні президент України Володимир Зеленський проведе пресконференцію за підсумками першого року на чолі держави. Яку мету переслідує Офіс президента?

Про це пише Андрій Головачов на своїй сторінці в Facebook.

Усі пресконференції усіх президентів України за всю історію незалежності, по суті, являли собою деякий релігійний ритуал, мета якого:

  • нагадати охлосу, що країна рухається до якоїсь великої мети, при досягненні якої у всіх настане щастя. Треба просто трохи потерпіти і трохи затягнути пояси;
  • довести охлосу, що все насправді значно краще, ніж у реальності і країна впевнено рухається до царства небесного, тобто до євро-комунізму;
  • переконати охлос, що головний поводир - це єдина людина в країні, якій доступно сокровенне знання і тому він єдиний, який знає шлях, що веде у світле майбутнє.

Усі пресконференції президентів, по суті, мало чим відрізняються від радянських пленумом ЦК КПРС. Це - урочиста презентація для вибраних журналістів неіснуючої реальності.

По-іншому й бути не може, тому що з точки зору стану державних інститутів, з точки зору взаємовідносин держави і суспільства, Україна досі залишається радянським утворенням. Україна ніяк не може пройти етап модернізації і все ще перебуває в традиційній архаїчній селянській культурі. Тому всі характерні родові риси совкового способу життя залишаються в нашій дійсності. Тільки в дещо модифікованому, адаптованому під державно-олігархічний капіталізм.

Не стане винятком і сьогоднішня пресконференція Зеленського. Думаю, що його доповідь буде якоюсь нудною, гугнявою солянкою, що включає в себе елементи брежнєвського застою, хрущовської відлиги і чегеварівської наївності.

Андрій Головачов

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...