Правоохоронці мають допитати Гранта у справі про вбивство Шеремета

Анатолій Бурміч
Анатолій Бурміч

Народний депутат від "Опозиційної платформи - За життя"

Поліція і криміналісти на місці вбивства журналіста Павла Шеремета в Києві, 20 червня 2016 року EPA/ROMAN PILIPEY

Минулого тижня на багатьох інформаційних ресурсах інтернету було розміщено відкрите звернення якогось Глена Гранта, який називає себе міжнародним експертом, до міністра внутрішніх справ Авакова А. Б. щодо розслідування резонансної справи щодо вбивства Павла Шеремета.

У своєму зверненні цей Грант дає оцінку проведеному розслідуванню, називає його шоу, висловлює думку про винність підозрюваних, навіть наполягає на закритті розслідування, а підозрюваних вимагає випустити з-під варти. Виявляється, Глен Грант вище українського суду, слідства тощо?

А хто такий Глен Грант? Він себе називає відставним підполковником Збройних сил Великобританії, міжнародним експертом у сфері безпеки. Дійсно, він бере участь з боку міжнародних громадських організацій в робочих групах з реформування українського сектора безпеки, нібито є в штаті Українського інституту розвитку, який фінансується іноземними грантовими організаціями. Ще я бачив в українській торговельній мережі віскі з назвою "Глен Грант" з 12-річною витримкою, можливо, наш експерт має до їх випуску і постачання відношення. Ходили чутки, що Глен Грант був видворений з Естонії за втручання у внутрішні справи цієї країни. 

Я розглядаю кілька версій такого безпардонного звернення до міністра:

  1. Глен Грант знає справжніх замовників, організаторів, виконавців і мотив вбивства;
  2. Глен Грант здійснює тиск на слідство, хоче його дискредитувати або ж боїться, що підозрювані можуть вивести на замовників і організаторів, до яких він має якесь відношення;
  3. Глен Грант займається самопіаром.

У будь-якому випадку це грубе втручання в роботу слідства, спроба його дискредитації та в цілому — суверенітету України! Я, як громадянин і народний депутат України, хочу теж звернутися до наших правоохоронних органів з проханням дати насамперед оцінку заяві Глена Гранта, допитати його як свідка у справі про вбивство П. Шеремета, перевірити його статус і діяльність в Україні.

Після цього прийняти цивілізоване, законне, проєвропейське рішення про видворення цього іноземця з України з подальшим закриттям в'їзду в нашу країну.

Адже народному депутату України А. Деркачу, який посмів на території своєї країни розповісти про кричущу корупцію в Україні за участю міжнародних осіб та організацій, закрили в'їзд до США, наклали арешт на його активи. А якби хтось із наших виступив аналогічно Глену Гранту у Великій Британії, Німеччині чи інших суверенних країнах, що з ними було б? Думаю, навіть могли б посадити у в'язницю!

Коли ми почнемо себе поважати? Коли перестанемо плювати на власний суверенітет і дозволяти подібним іноземним громадянам так із собою поводитися? Відповідні запити в МВС і СБУ я направив. Якщо чинна влада дозволяє так із собою поводитися, то ми, ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА — ЗА ЖИТТЯ, не дозволимо, навіть перебуваючи в опозиції!

Анатолій Бурміч

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...