Повені, посуха, нашестя сарани: В ООН прогнозують масштабний голод в Африці

Reuters
Reuters

Одне з найбільших у світі міжнародних агентств новин та фінансової інформації

Продовольча і сільськогосподарська організація ООН ФАО прогнозує, що до 2030 року 25,7% африканців (433 мільйони чоловік від прогнозованої загальної кількості населення) не матимуть надійного і постійного доступу до їжі YouTube

Повені, посухи, більш спекотна погода і навала пустельної сарани, які усі є наслідками зміни клімату, сильно б'ють по Африці, а особливо по продовольчим запасам, економіці та здоров'ю регіону.

Про це пише Reuters.

За даними Всесвітньої метеорологічної організації (ВМО), на континенті з населенням у 1,2 млрд людей температура підвищується зі швидкістю такою ж, як і в інших регіонах світу, однак Африка надто вразлива для потрясінь.

Експерти наголосили, що підвищення температури знижує врожайність, а сільське господарство – це основа економіки Африки.

"До середини цього століття це позначиться на основних зернових культурах, які вирощуються в Африці", – йдеться у звіті ВМО.

Організація спрогнозувала зниження врожайності на 13% в Західній і Центральній Африці, на 11% в Північній Африці та на 8% в Східній і Південній Африці.

За заявою ВМО, африканські країни, як правило, мають низький рівень доходів і погано підготовлені до реагування на це та інші наслідки зміни клімату.

Новини за темою: Україна може врятувати світ від голоду!

У ній зазначається, що стихійні лиха, такі як циклони "Ідай" і "Кеннет", що обрушилися на три країни на півдні Африки у 2019 році, підкреслили вразливість регіону. Циклони змусили понад два млн осіб залишити свої будинки та знищили пів мільйона гектарів посівів в Мозамбіку.

Тим часом в районах, схильних до посухи, включаючи Сахель в Західній Африці, число тих, хто недоїдає з 2012 року, підскочила на 45%, повідомляє організація.

В районі Африканського Рогу кількість опадів нижче середнього у 2018 і 2019 роках призвела до гіршого збору врожаю зернових в Сомалі з моменту початку рекордів в 1995 році та неврожаїв в сусідній Кенії. Далі були повені. В кінці 2019 року в Сомалі, Кенії, Ефіопії та Танзанії було зареєстровано як мінімум удвічі більше середньої сезонної кількості опадів.

Дощ сприяв зростанню посівів, але також став джерелом сарани, яка з січня зжерла посіви на сотнях тисяч гектарів землі в цих країнах.

Новини за темою: Людство вступило в епоху пандемій і глобальних лих, - дослідження американських фахівців

Наразі найбільше страждають найбідніші верстви населення.

Загальний ВВП Африки впаде на 2,25 % - 12,12 % у міру підвищення температури, згідно з дослідженням "довгострокового впливу", цитованому у звіті. У ньому не вказано часовий період для прогнозу.

Тепліша та вологіша погода також краще підходить для комах, що переносять лихоманку денге, малярію та жовту лихоманку.

Меґі Фік

Переклад: Центр дослідження Африки

 

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.Loading...