Потенційно небезпечний гігантський астероїд-маска: Чи є загроза для планети?

El Mundo
El Mundo

Щоденна газета іспанською мовою

Астероїд (52768) 1998 року OR2 знятий 18 квітня з Обсерваторії Аресібо NASA/NSF

Астероїд OR2 діаметром два - три кілометри пролетів над Землею на відстані 6,3 мільйона кілометрів. Вчені стежать за його орбітою, щоб визначити, чи може він представляти небезпеку у 2076 році, коли наблизиться до Землі.

Про це пише El Mundo.

Астероїд 52768 1998 OR2 наблизився до Землі. Вчені скористаються цим наближенням для вивчення орбіти астероїда і більш докладного розуміння його характеристик, оскільки це небесне тіло діаметром два — три кілометри гіпотетично становить небезпеку. Вчені обсерваторії Аресібо в Пуерто-Ріко спостерігають за астероїдом з 13 квітня і пояснюють, що через пагорби і гребені з однієї сторони він схожий на маску.

Цей астероїд — не тільки навколоземний об'єкт, але й один з двох тисяч небесних тіл, які потенційно небезпечні. Його діаметр — більше 150 метрів, а відстань між його орбітою і орбітою Землі — у 25 разів менше відстані від Землі до Місяця.

Обсерваторія Халеакала, яка розташована на Гаваях, виявила астероїд 24 липня 1998 року. Це найбільший астероїд, який ближче за всіх підійде до Землі найближчими роками. Однак це не означає, що зараз він становить небезпеку, в середу він пройшов на відстані 6,3 мільйона кілометрів від нашої планети. Тобто він занадто далеко, щоб вплинути на Землю.

"Ми вивчаємо цей астероїд вже понад 20 років і давно очікували його наближення 29 квітня. Цей астероїд — один з найбільших навколоземних об'єктів, тому дуже важливий, проте він пройде далеко від планети, наближення не буде", — пояснив директор Центру досліджень навколоземних об'єктів НАСА Пол Ходас (Paul Chodas) під час відеоконференції космічного агентства.

Новини за темою: Міжзоряний прибулець – комета, яка прилетіла з-за меж Сонячної системи з дуже холодного куточка Всесвіту

"Нам важливо якомога швидше виявити астероїд цього класу, адже чим більше у нас часу визначити, чи може астероїд через траєкторії вплинути на Землю, тим більше у нас буде часу, щоб підготуватися і, можливо, зробити щось, щоб уникнути зіткнення, наприклад, провести місію для того, щоб перенаправити астероїд. Якщо ми відслідкуємо астероїд заздалегідь, буде час, щоб вибрати найбільш підходящий варіант", - зазначив керівник програми Планетарної оборони НАСА Ліндлі Джонсон (Lindley Johnson) під час вищезгаданої відеоконференції.

Астероїд наблизиться у 2076

На думку вчених, у 1998 році OR2 сформувався в головному поясі астероїдів, районі між Марсом і Юпітером, в якому, вважається, може бути більше трьох мільйонів астероїдів, з яких нам відомо трохи менше мільйона.

В заяві Інституту астрофізики Канарських островів йдеться, що з різних причин "зазвичай через взаємодію з планетами-гігантами Сонячної системи, Юпітером і Сатурном, ці астероїди, які, як правило, стабільно знаходяться в поясі, можуть змінити орбіту і потрапити у внутрішню сонячну систему". Саме тоді астероїди наближаються до орбіти Землі і вважаються небезпечними.

За даними розрахунків, у 2076 астероїд 1998 OR2 наблизиться на відстань 3,5 — 4 рази більше відстані між Землею і Місяцем. Навіть у цьому випадку не можна сказати, що астероїд буде являти собою небезпеку, проте не виключено, що в далекому майбутньому його орбіта зміниться і ймовірність зіткнення збільшиться.

Як в електронному листі зазначає керівник планетарного радара в обсерваторії Аресібо Енн Вірккі (Anne Virkki), це наближення до Землі дозволить "змінити орбіту, щоб переконатися, що астероїд не матиме реального впливу на Землю в кінці століття, отримати інформацію про його розмір і період обертання, перевірити, чи є у нього супутники, як і у понад 10% астероїдів. Крім того, ми можемо отримати інформацію про його характеристики. Наприклад, на ORW є кратер".

В даний час космічні агентства вивчають різні методи, щоб перевірити зміну орбіт астероїдів, які в майбутньому можуть представляти загрозу для Землі. "Одним з найбільших астероїдів, який, ймовірно, матиме вплив в найближчі 200 років, є астероїд (101955) Бенну, близько 490 метрів в діаметрі, на якому в даний час знаходиться автоматична міжпланетна станція НАСА OSIRIS-REx, призначена для доставки зразків грунту на Землю", — пояснює Енн Вірккі.

Шкода, яку може нанести астероїд при зіткненні з Землею, буде залежати від його розміру і місця падіння: "Астероїд, діаметром близько двох кілометрів, наприклад, ORS, може знищити місто або країну, в залежності від його розміру, і залишити кратер шириною в 10 — 30 кілометрів. Падіння астероїда в води Світового океану може привести до цунамі. Тим не менш, ймовірно, астероїд не стане причиною загибелі людства", — відзначає Енн Вірккі.

Тереса Герреро

За матеріалами: ІноЗМІ

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.Loading...